Erasmus +
Miło jest nam poinformować, iż nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu w ramach międzynarodowego programu Erasmus + (KA101 - Mobilność kadry edukacji szkolnej) czytaj więcej>>
- Opis i ewaluacja kursu „ENGLISH FOR TEACHERS” kliknij tutaj>>
- Kurs języka angielskiego kliknij tutaj>>
- Certyfikaty - English for Teachers kliknij tutaj>>
W naszej szkole „każdy może odnieść sukces” w ramach akcji przeprowadzanych w placówce. Jednymi z nich organizowanymi przeze mnie wraz z innymi nauczycielami są:
- konkurs: 545 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika – 19.II z okazji Obchodów Dnia Nauki Polskiej. Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych w tym integracyjnych. Nadesłano 21 prac, wszystkie zostały nagrodzone, uczniowie otrzymali ocenę cząstkową celującą z fizyki oraz punkty do oceny z zachowania.
- akcja charytatywna: w ramach kampanii społecznej „Pola Nadziei” zostały przygotowane kartki wielkanocne. Zdjęcia tych wspaniałych i twórczych prac można obejrzeć w dołączonej prezentacji.
Uczniowie angażują się. A my nauczyciele cieszymy się z każdego osiągnięcia naszych uczniów, którzy nas inspirują i motywują do dalszych eventów edukacyjnych.
Rozstrzygnięcie II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Informatycznego
pt. „Mój superbohater – mój autorytet
i inspirujący, wykazując się dużą wiedzą i umiejętnością argumentacji. Wśród prezentowanych postaci znaleźli się wybitni duchowni, patrioci, naukowcy, sportowcy, społecznicy. Mogliśmy podziwiać prace przedstawiające takie postaci jak: Jan Paweł II, ks. Kardynał Stefan Wyszyński,
ks. Jerzy Popiełuszko, Józef Piłsudski, Janusz Korczak, Anna Dymna, dr Irena Białówna, Malala Yousafazi, Jerzy Owsiak, Albert Einstein, Maria Skłodowska – Curie, Ryszard Szurkowski, Iga Świątek, Robert Lewandowski, Marcin Gortat i wiele innych. Wiele prac przedstawiało najważniejsze
Organizatorzy: Ewelina Świrydziuk i Katarzyna Korsak.
Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I - III
„Białystok - moje miasto”.
Pragniemy poinformować, że Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas I - III „Białystok - moje miasto” został rozstrzygnięty. Zostały dostarczone 43 prace. W konkursie brali również udział uczniowie z klas integracyjnych. Uczestnicy konkursu wykazali się starannością
i pomysłowością. Wykonali oryginalne, bogate w szczegóły oraz estetyczne prace.
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.
Dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski za dofinansowanie nagród dla uczniów.
Organizatorzy: Elżbieta Baczewska, Bożena Puchalska
Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego
dla klas I - III „Białystok - moje miasto”.
Nagroda:
Lena Sawko – kl. 1 a
Zuzanna Zembrowska – kl. 1 b
Michał Szamruchiewicz – kl. 1 d
Blanka Gierejko – kl. 1 f
Oliwia Kendyś – kl. 2b
Hanna Biryłko – kl. 2 c
Michał Piekutowski – kl. 3 b
Kacper Stulgis – 3 e
Paweł Siemion – kl. 3 f
Wyróżnienie:
Kacper Biedź – kl. 1b
Jakub Kadłubowski – kl. 1b
Wojciech Kijek – kl. 1 d
Adam Puchalski – kl. 1 d
Julia Rzepecka – kl. 1 f
Małgorzata Jarmocik – kl. 2 a
Zuzanna Bokłaga – kl. 2 b
Adam Dąbrowski – kl. 2 b
Wiktoria Sobieraj – kl. 2 c
Natalia Gutowska – kl. 3 d
Anna Dolog – 3 e
Laura Żołądkowicz – 3 e
Prace uczniów kliknij tutaj>>
Organizatorzy konkursu:
Elżbieta Baczewska
Bożena PuchalskaMINI PLAYBACK SHOW – PRZEGLĄD MUZYCZNY
z występu w formie elektronicznej.
i tanecznych, pokonywanie tremy podczas publicznych wystąpień, ale przede wszystkim pobudzenie aktywności wśród uczniów i zachęcenie do zaprezentowania swoich zdolności.
i zapraszamy za rok, mamy nadzieję, że tym razem w normalnych warunkach.
Zorganizowały i przeprowadziły: Anna Pleskowicz
i Magdalena Musiał
W dniu 10 czerwca pani Barbara Jaworska przeprowadziła uczniom z klasy 2 a niezwykle interesujące zajęcia
z cyklu ,,Programowanie na dywanie" .
Temat zajęć brzmiał: ,,Wiosenna łąka - kodowanie na dywanie - z wykorzystaniem GENIBOTA.
Dzieci miały okazję poznać możliwości robota GeniBot do nauki kodowania offline i online. Jest to całkowicie uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania,który otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań.
Praca z takim robotem, to ogromne korzyści dla dziecka,a przy tym świetna zabawa, która rozwija kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.
Dzieci dowiedziały się,że Genibota można programować na różne sposoby m.in porzez: karty do kodowania, aplikacje, Scratch 3.0... Na macie do kodowania, na kartce papieru, na podłodze... Indywidualnie, zespołowo i z całą grupą. Cała lekcja była świetną zabawą, oczywiście czekamy na kolejne takie zajęcia.
Ostaszewska Hanna
Uczniowie klasy 7 A integracyjnej wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Mój pierwszy samochód”, który miał on na celu:
-
popularyzowanie wiedzy, przedstawianie jej w atrakcyjnej formie;
-
podniesienie kompetencji fizycznych, matematycznych i informatycznych wśród uczniów;
-
podniesienie atrakcyjności nauki matematyki i fizyki;
-
poszerzenie wiedzy praktycznych zastosowań matematyki i fizyki
w życiu codziennym;
-
rozwijanie zdolności praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy;
-
rozwijanie aktywnej i odpowiedzialnej postawy w trakcie realizacji projektu.
Uczniowie samodzielnie wykonali modele samochodów, a następnie rozegrali wyścig i analizowali dlaczego wygrał dany pojazd a nie inny. Zapisywali wnioski z przeprowadzonego doświadczenia (np.: co wpływa na prędkość samochodu, jak można prędkość pojazdu zwiększyć, czy planuję rozbudowę swojego pojazdu)
Po zakończeniu projektu uczniowie wypełnili ankietę, w której mogli się wypowiedzieć na jego temat. Okazało się, że większość uczniów poleciłoby udział innym kolegom, utrwaliło wiedzę zdobytą podczas zajęć i chcieliby uczestniczyć w podobnym projekcie ponownie.
Opiekunowie: Jolanta Trocka, Katarzyna Korsak, Agnieszka Sieńczuk
Piękna matematyka - geometria w sztuce
W roku szkolnym 2020/2021 Klasa 2a z wychowawcą p.Hanna Ostaszewską przystąpiła do projektu pt. Piękna matematyka - geometria w sztuce".
Wiedza i umiejętności matematyczne pełnią w naszym życiu bardzo ważną rolę.Codziennie też spotykamy się z matematyką, towarzyszy nam ona praktycznie na każdym kroku. W naszym projekcie wybraliśmy konkretne dziedziny - sztukę i architekturę. Celem projektu było zachęcenie uczniów do odkrywania w matematyce piękna. Pokazania jej szerokiego zastosowania w sztuce, architekturze, kulturze oraz wielu dziedzinach życia Uczniowie tworzyli własne dzieła, obserwowali otaczający ich świat. Dzięki narzędziom TIK mogli ,, odwiedzać różne zakątki Świata" i odnajdywać matematykę
w sztuce,a poprzez zaplanowane działania projektowe poszerzyli swoją wiedzę i zdobyli nowe umiejętności.
Zapraszamy do obejrzenia naszych działań w galerii.
Hanna Ostaszewska
CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki - EDYCJA II EKOlogiczna
Klasa 2a z nauczycielami Hanną Ostaszewską i Mirosławą Pruszyńska realizowały kolejną II edycję Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" - wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III pod patronatem MEN.
Tegoroczna edycja była nieco odmienna od poprzedniej tj. poprzez czytanie lektur, uczniowie włączali się w aktywną działalność edukacyjną.Poruszane były ważne wątki natury ekologicznej, które przyczyniły się do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięcia poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.
Ponadto uczniowie mieli okazję rozbudzić swoją wyobraźnię literacką i aktywność czytelniczą,a każda przeczytana lektura kojarzy im się z czymś wyjątkowym i zachęca do sięgnięcia po kolejną książkę.
Nauczyciele zaś mogli podjąć współpracę z innymi nauczycielami z placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.
W przyszłym roku szkolnym przystąpimy do kolejnej edycji tego projektu.
Kurs ,,Web Solutions for the Classroom" w Barcelonie
W dniach 19-26 września 2021r.sześciu nauczycieli naszej szkoły w ramach międzynarodowego programu Erasmus + (KA101 -Mobilność kadry edukacji szkolnej ) wzięło udział w certyfikowanym kursie ,,Web Solutions for the Classroom" w Barcelonie czytaj wiecej>>
Szkolenie 'Special Needs-the Challange of Inclusion
W dniach 10-17.10.2021 r. siedmioro nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w drugiej mobilności projektu (K101-Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej) międzynarodowego programu Erasmus+ czytaj więcej>>
Raport z Mobilności edukacyjnej - Mobilność kadry edukacji szkolnej
PLIKI