Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Erasmus +

   

 Erasmus +

     Miło jest  nam poinformować, iż nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu w ramach  międzynarodowego programu Erasmus + (KA101 - Mobilność kadry edukacji szkolnej) czytaj więcej>>

      
 
 
 

 

 

  W naszej szkole „każdy może odnieść sukces” w ramach akcji przeprowadzanych w placówce. Jednymi z nich organizowanymi przeze mnie wraz z innymi nauczycielami są:

- konkurs: 545 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika – 19.II z okazji Obchodów Dnia Nauki Polskiej. Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych w tym integracyjnych. Nadesłano 21 prac, wszystkie zostały nagrodzone, uczniowie otrzymali ocenę cząstkową celującą z fizyki oraz punkty do oceny z zachowania.

prezentacja

- akcja charytatywna: w ramach kampanii społecznej „Pola Nadziei” zostały przygotowane kartki wielkanocne. Zdjęcia tych wspaniałych i twórczych prac można obejrzeć w dołączonej prezentacji.

prezentacja

Uczniowie angażują się. A my nauczyciele cieszymy się z każdego osiągnięcia naszych uczniów, którzy nas inspirują i motywują do dalszych eventów edukacyjnych.

Dziękuję uczniom oraz nauczycielom.
Jolanta Trocka
 
 

Rozstrzygnięcie II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Informatycznego

 pt. „Mój superbohater – mój autorytet

 
  Pragniemy poinformować, że II edycja konkursu została rozstrzygnięta. Napłynęło 110 prac konkursowych  z 25 szkół z naszego województwa. W konkursie brali udział uczniowie klas integracyjnych.  Uczniowie wykazali się  zdolnościami plastycznymi, a także bardzo dobrą znajomością narzędzi multimedialnych. Zaprezentowali swoich bohaterów – autorytety w sposób barwny
i  inspirujący, wykazując się dużą wiedzą i umiejętnością argumentacji.  Wśród prezentowanych postaci znaleźli się wybitni  duchowni, patrioci, naukowcy, sportowcy,  społecznicy. Mogliśmy podziwiać prace przedstawiające takie postaci jak:  Jan Paweł II, ks. Kardynał Stefan Wyszyński,
ks. Jerzy Popiełuszko,  Józef Piłsudski, Janusz Korczak, Anna Dymna, dr Irena Białówna, Malala Yousafazi, Jerzy Owsiak,  Albert Einstein, Maria Skłodowska – Curie, Ryszard Szurkowski, Iga Świątek, Robert Lewandowski, Marcin Gortat i wiele innych.  Wiele prac przedstawiało najważniejsze
i najbliższe dziecięcemu sercu autorytety: rodziców, ukochane babcie, dziadków i panie wychowawczynie.
     Wszystkim uczestnikom  i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.  Zwycięzców i osoby wyróżnione zapraszamy  po odbiór dyplomów, nagród i podziękowań  od 20 maja  do sekretariatu Szkoły Podstawowejcnr 50 w Białymstoku.
 
 

Organizatorzy: Ewelina Świrydziuk i Katarzyna Korsak.

 

 

 Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I - III
„Białystok - moje miasto”. 

 

    Pragniemy poinformować, że Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas I - III „Białystok - moje miasto” został rozstrzygnięty. Zostały dostarczone 43 prace. W konkursie brali również udział uczniowie z klas integracyjnych. Uczestnicy konkursu wykazali się starannością
i pomysłowością. Wykonali oryginalne, bogate w szczegóły oraz estetyczne prace.  

     Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. 

     Dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski za dofinansowanie nagród dla uczniów. 

 

                    Organizatorzy: Elżbieta Baczewska, Bożena Puchalska 

Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego 

dla klas I - III „Białystok - moje miasto”. 

 

Nagroda: 

Lena Sawko – kl. 1 a 

Zuzanna Zembrowska – kl. 1 b 

Michał Szamruchiewicz – kl. 1 d 

Blanka Gierejko – kl. 1 f 

Oliwia Kendyś – kl. 2b 

Hanna Biryłko – kl. 2 c 

Michał Piekutowski – kl. 3 b 

Kacper Stulgis – 3 e 

Paweł Siemion – kl. 3 f 

 

Wyróżnienie: 

Kacper Biedź – kl. 1b 

Jakub Kadłubowski – kl. 1b 

Wojciech Kijek – kl. 1 d 

Adam Puchalski – kl. 1 d 

Julia Rzepecka – kl. 1 f 

Małgorzata Jarmocik – kl. 2 a 

Zuzanna Bokłaga – kl. 2 b 

Adam Dąbrowski – kl. 2 b 

Wiktoria Sobieraj – kl. 2 c 

Natalia Gutowska – kl. 3 d 

Anna Dolog – 3 e 

Laura Żołądkowicz – 3 e 

 

Prace uczniów kliknij tutaj>>

                                                                             

                                                                             Organizatorzy konkursu: 

                                                                                   Elżbieta Baczewska 

                                                                                     Bożena Puchalska
 
 

MINI PLAYBACK SHOW – PRZEGLĄD MUZYCZNY

 
 
 
W tym trudnym 2021 roku w dość nietypowy sposób odbył się przegląd muzyczny pt. „MINI PLAYBACK SHOW”, bo zadaniem uczestników było tym razem przesłanie nagrania i zdjęć
z występu w formie elektronicznej.
     Przegląd skierowany był do wszystkich uczniów kl. I – III uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 50.
     Celem przeglądu było nie tylko rozwijanie zainteresowań  muzycznych
i tanecznych, pokonywanie tremy podczas publicznych wystąpień, ale przede wszystkim pobudzenie aktywności wśród uczniów i zachęcenie do zaprezentowania swoich zdolności.
     Cieszymy się, że zgłosiły się również dzieci z klas integracyjnych.
     Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami. Dziękujemy za udział
i zapraszamy za rok, mamy nadzieję, że tym razem w normalnych warunkach.
 

                                                                    Zorganizowały i przeprowadziły: Anna Pleskowicz
                                                              i Magdalena Musiał

 

 

 W dniu 10 czerwca pani Barbara Jaworska przeprowadziła uczniom z klasy 2 a niezwykle interesujące zajęcia

z cyklu ,,Programowanie na dywanie" .

     Temat zajęć brzmiał: ,,Wiosenna łąka - kodowanie na dywanie - z wykorzystaniem GENIBOTA.

Dzieci miały okazję poznać możliwości robota GeniBot do nauki kodowania offline i online. Jest to całkowicie uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania,który otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań.

     Praca z takim robotem, to ogromne korzyści dla dziecka,a przy tym świetna zabawa, która rozwija kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.

Dzieci dowiedziały się,że Genibota można programować na różne sposoby m.in porzez: karty do kodowania, aplikacje, Scratch 3.0... Na macie do kodowania, na kartce papieru, na podłodze... Indywidualnie, zespołowo i z całą grupą. Cała lekcja była świetną zabawą, oczywiście czekamy na kolejne takie zajęcia.

 

GALERIA 

Ostaszewska Hanna

 

 Uczniowie klasy 7 A integracyjnej wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Mój pierwszy samochód”, który miał on na celu:

  • popularyzowanie wiedzy, przedstawianie jej w atrakcyjnej formie; 

  • podniesienie kompetencji fizycznych, matematycznych i informatycznych wśród uczniów; 

  • podniesienie atrakcyjności nauki matematyki i fizyki; 

  • poszerzenie wiedzy praktycznych zastosowań matematyki  i fizyki

w życiu codziennym; 

  • rozwijanie zdolności praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy; 

  • rozwijanie aktywnej i odpowiedzialnej postawy w trakcie realizacji projektu. 

Uczniowie samodzielnie wykonali modele samochodów, a następnie rozegrali wyścig i analizowali dlaczego wygrał dany pojazd a nie inny.  Zapisywali wnioski z przeprowadzonego doświadczenia (np.: co wpływa na prędkość samochodu, jak można prędkość pojazdu zwiększyć, czy planuję rozbudowę swojego pojazdu) 

Po zakończeniu projektu uczniowie wypełnili ankietę, w której mogli się wypowiedzieć na jego temat. Okazało się, że większość uczniów poleciłoby udział innym kolegom, utrwaliło wiedzę zdobytą podczas zajęć i chcieliby uczestniczyć w podobnym projekcie ponownie.

Opiekunowie: Jolanta Trocka, Katarzyna Korsak, Agnieszka Sieńczuk

GALERIA

 

 

 Piękna matematyka - geometria w sztuce
     W roku szkolnym 2020/2021 Klasa 2a z wychowawcą p.Hanna Ostaszewską przystąpiła do projektu pt. Piękna matematyka - geometria w sztuce".

     Wiedza i umiejętności matematyczne pełnią w naszym życiu bardzo ważną rolę.Codziennie też spotykamy się z matematyką, towarzyszy nam ona praktycznie na każdym kroku. W naszym projekcie wybraliśmy konkretne dziedziny - sztukę i architekturę. Celem projektu było zachęcenie uczniów do odkrywania w matematyce piękna. Pokazania jej szerokiego zastosowania w sztuce, architekturze, kulturze oraz wielu dziedzinach życia Uczniowie tworzyli własne dzieła, obserwowali otaczający ich świat. Dzięki narzędziom TIK mogli ,, odwiedzać różne zakątki Świata" i odnajdywać matematykę
w sztuce,a poprzez zaplanowane działania projektowe poszerzyli swoją wiedzę i zdobyli nowe umiejętności.
     Zapraszamy do obejrzenia naszych działań w galerii.

 

GALERIA 

 

Hanna Ostaszewska

 

  CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki - EDYCJA II EKOlogiczna

     Klasa 2a z nauczycielami Hanną Ostaszewską i Mirosławą Pruszyńska realizowały kolejną II edycję Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" - wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III pod patronatem MEN.

     Tegoroczna edycja była nieco odmienna od poprzedniej tj. poprzez czytanie lektur, uczniowie włączali się w aktywną działalność edukacyjną.Poruszane były ważne wątki natury ekologicznej, które przyczyniły się do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięcia poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

     Ponadto uczniowie mieli okazję rozbudzić swoją wyobraźnię literacką i aktywność czytelniczą,a każda przeczytana lektura kojarzy im się z czymś wyjątkowym i zachęca do sięgnięcia po kolejną książkę.

Nauczyciele zaś mogli podjąć współpracę z innymi nauczycielami z placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

     W przyszłym roku szkolnym przystąpimy do kolejnej edycji tego projektu.

 

 GALERIA

 

 

   Kurs ,,Web Solutions for the Classroom" w Barcelonie

     W dniach 19-26 września 2021r.sześciu nauczycieli naszej szkoły w ramach międzynarodowego programu Erasmus + (KA101 -Mobilność kadry edukacji szkolnej ) wzięło udział w certyfikowanym kursie ,,Web Solutions for the Classroom" w Barcelonie czytaj wiecej>>

 

GALERIA

 

  

 

Szkolenie 'Special Needs-the Challange of Inclusion

     W dniach 10-17.10.2021 r. siedmioro nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w drugiej mobilności projektu (K101-Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej) międzynarodowego programu Erasmus+ czytaj więcej>>

 

GALERIA

 

 

Sprawozdanie z kursu "Web solutions for the classroom" w Barcelonie

               

 

 

 

 

Raport z Mobilności edukacyjnej - Mobilność kadry edukacji szkolnej

 

START>>

 

PLIKI

1

2

3

4

 

Certyfikat 1

Certyfikat2