Nasza szkoła uzyskała tytuł „Szkoły z misją”

13-12-2020
     Dnia 15 oraz 16 października nasza szkoła wzięła  udział w akcji „Podaj mydło” organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z siedzibą w Poznaniu.
      Akcja ta została przeprowadzona  okazji Światowego Dnia Mycia Rąk obchodzonego
 15 października. Celem było zebranie jak największej liczby kostek mydła, które  za pomocą fundacji   przekazaliśmy  dzieciom z Afryki.
     Każdego dnia 1400 dzieci umiera z powodu chorób biegunkowych.  Dur brzuszny, cholera, czerwonka,  to tylko niektóre z chorób, na które zapadają mieszkańcy krajów tropikalnych. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią. Co je łączy? Wszystkie należą do chorób brudnych rąk. Można ich łatwo uniknąć po prostu myjąc ręce. Mycie rąk to jedna z najtańszych, najprostszych i najbardziej efektywnych metod profilaktyki zdrowotnej. Aby dobre nawyki mogły się kształtować i trwać potrzebne jest mydło.Niestety w Kamerunie kostka mydła toaletowego kosztuje równowartość czterech złotych. Czasem tyle wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka.
     Jedno małe mydełko może więc zmienić czyjeś życie. Nasza szkoła zebrała 9 pudeł wypełnionych po brzegi kostkami mydła, które zostały przekazane za pomocą Fundacji Redemptoris Missio do Afryki.
     W imieniu członków Zespołu do Spraw Wolontariatu oraz opiekunek Samorządu Uczniowskiego  bardzo dziękuję   wolontariuszom i wolontariuszkom za pomoc w zbiórce.  Mamy nadzieję że takie działania zmienią choćby w pewnym stopniu istniejący stan rzeczywistości.
     Za udział w akcji Fundacja Redemproris Missio przyznała naszej szkole tytuł „Szkoły
z misją”

Katarzyna Kossakowska