Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Z życia szkoły

                                                                                START>>

     Uczniowie klasy 2 b brali udział w akcji Samorządu Uczniowskiego - w Dniu Samorządności Szkolnej (równocześnie pierwszym dniu wiosny) uczniowie klas starszych (4-8) poprowadzili lekcje
w klasie II b.

The Big Challenge
20-03-2022

Harmonogram konkursu kliknij tutaj>>

     Bezbłędne pisanie to trudna sztuka. 18 lutego 2022 roku odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas czwartych czytaj dalej>>
Zachęcamy i zapraszamy do czytania i oglądania nowego numeru gazetki szkolnej "Oczyma Jadwigi".

„MY AMAZING WINTER HOLIDAYS” 

kliknij tutaj>>

Uczniowie klas czwartych zmierzyli się z piękną formą literacką, jaką jest baśń.
     Zachęcamy do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie języka angielskiego, który odbędzie się w dniach 28.03-1.04.2022 czytaj więcej>>
I Memoriał Urszuli Ojrzyńskiej - Rusiec 2022 

     Sportowo na feriach zimowych. Uczniowie klas sportowych 7G i 8H uczestniczyli w memoriale upamiętniającym pamięć Pani Uli – wybitnej trenerki piłki ręcznej pracującej w mazowieckiej szkole, która „przedwcześnie odeszła” od nas.  

Ukochani Przyjaciele Misji!

              Serdecznie i gorąco Was pozdrawiam w Nowym Roku 2022.
                 Pragnę każdemu z Was z osobna podziękować z całego serca za pomoc materialną, za każdą wpłatę w zeszłym roku 2021 na Adopcję duchową czytaj więcej>>
"Adopcja serca"
22-01-2022

     List i rysunek Mubangi Kaimany.

     Tegoroczny Szkolny Konkurs Literacki Klas Szóstych okazał się nie lada wyzwaniem dla naszych uczniów. Nie tylko musieli przeczytać dodatkową lekturę – w tym wypadku powieść Ireny Jurgielewiczowej pt. ,,Ten obcy”, ale również napisać na jej podstawie wypracowanie.
 
 
    Czytelnictwo odbywające się w klasie 2A oraz w klasach drugich i trzecich w ramach innowacji pedagogicznej, pt.: ,,Czytelnictwo jedną z dróg rozwoju młodego człowieka”, przyciąga coraz to nowych sympatyków słowa pisanego.
     Zajęcia czytelnicze w oddziale zerowym GRUPY A realizowane są systematycznie, popołudniami, trzy razy w tygodniu.
Wracamy po przerwie z nowym składem Redakcji. W tworzenie gazetki zaangażowały się uczennice kl. 5 e.
Jasełka 2021
23-12-2021

Jasełka 2021.

 Zapraszamy do obejrzenia filmu. >kliknij<

 

SZLACHETNA PACZKA
22-12-2021
     Pod koniec listopada, w formie wirtualnej,  odbył się XVIII Festiwal Integracyjny ,,Śpiewajmy razem, tańczmy razem” zorganizowany przez nauczycieli klas integracyjnych naszej szkoły.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO  „OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”:
Klasa 1c przygotowała przedstawienie bożonarodzeniowe dla rodziców.
ADOPCJA SERCA
15-12-2021
    W roku szkolnym 2021/2022 (od 13.10.2021 r. do 30.11.2022 r.) na terenie szkoły trwała akcja ,,Adopcja Serca”. czytaj więcej>>
6 grudnia nasza klasa II b otrzymała list od bardzo ważnej osoby.
     Sukces uczennicy naszej szkoły z klasy 3a Mai Kułak w miejskim konkursie kolęd i pastorałek pt.,,Kolęda Malucha” w kategorii szkoły podstawowe-klasy I-III.
     Mobilność „job shadowing” realizowałam w dniach 21.-11.2021 – 27.11.2021 w ramach projektu KA1: „Zaangażuj się - dokonaj zmiany! Wykorzystanie nowych technologii i nieformalnych metod nauczania jako szansa dla wzmocnienia edukacji włączającej w szkole podstawowej” i obejmowała pięć dni wizyt w szkole, od poniedziałku do piątku czytaj więcej>>
Podziękowania!!!
08-12-2021
     W imieniu pracowników i podopiecznych Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt ,,As” w Czarnej Białostockiej serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt.
     Dnia 27 listopada 2021 r. w osiedlowym sklepie "Stokrotka" uczniowie naszej szkoły wraz
z opiekunkami, paniami: Anną Gryc, Małgorzatą Owczarczyk, Lucyną Czerniakowską, Emilią Fadejew, Iwoną Ferenc i Katarzyną Kossakowską uczestniczyli w świątecznej zbiórce żywności, organizowanej przez Bank Żywności we współpracy ze stowarzyszeniem "Ku Dobrej Nadziei".
21 listopada 2021 r. obchodziliśmy na całym świecie Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
     W szkole odbył się kiermasz charytatywny „Działamy z sercem” na rzecz fundacji „Pomóż IM”
w ramach kampanii „Pola nadziei”.
     Daria Kościukiewicz pod kierunkiem pani Małgorzaty Ostrowskiej napisała fanfik pt. "Podstęp Dacjaniny" inspirowany utworem Stanisława Lema "Uranowe uszy".
     W tym roku szkolnym Zespół ds. Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski organizują obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w środę 8 grudnia 2021r. czytaj więcej>>
SZLACHETNA PACZKA
01-12-2021
     Podczas ostatnich zajęć nasi czytelnicy przedstawiali propozycje czytelnicze Marcina Pałasza, pt.: ,,Sposób na Elfa” oraz historie Wiery Badalskiej, pt.: ,,Kukiełkowa bajka o złym smoku, pięknej krakowiance i sprytnym Kubie” oraz wiersz Rafała Witka, pt.: ,,Jak traktować zwierzęta na co dzień i od święta?
 
 
     Uczeń klasy 7i Maksymilian Wróblewski zajął 1. miejsce w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego - "BO fajnie być EKO".

     W dniach 22 -26 listopada  obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia pod hasłem: „W zdrowym ciele, zdrowy duch” czytaj więcej>>

Podziękowanie
28-11-2021
     Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za datki na rzecz Fundacji ,,Pomoc Polakom na Wschodzie” z siedzibą w Warszawie oraz wszystkim uczniom i dorosłym, którzy przyczynili się do zorganizowania akcji.
     Uczeń Maciej Dąbrowski klasy 7J zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Skąd się bierze prąd?" organizowanym przez Urząd Regulacji Energetyki. 

     Zainspirowani Światowym Dniem Życzliwości oraz dobrym sercem i łaskawością naszej patronki Świętej Jadwigi Królowej Polski uruchamiamy Jadwiżańką Pocztę Życzliwości czytaj więcej>>

Zainspirował nas Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który obchodzony jest na świecie 5 listopada.
Czekoladowa Przygoda" to warsztaty mobilne,które w naszej szkole przeprowadziło pod koniec października Centrum Innowacyjnej Edukacji z Suwałk.
Ślubowanie
20-11-2021
     5 i 8 listopada odbyła się uroczystość ślubowania. Uczniowie klas pierwszych, w dwóch grupach, byli pasowani przez panią dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej nr 50. Wydarzenie miało miejsce na sali konferencyjnej, gdzie została przygotowana dekoracja.
     Dzięki realizacji innowacji pedagogicznej „Nasze kodowanie z  Uczymy dzieci programować” uczniowie klasy  IV B zdobywają nowe umiejętności i doświadczenia, które  u wychowanków rozwijają  uniwersalne  kompetencje, takie jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych  problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej im przyjazny czyli  w  zabawie i w ruchu czytaj więcej>>
W ramach Międzynarodowego Programu Edukacyjnego ,,Z KULTURĄ MI DO TWARZY” dzieci z grup 0A i 0B uczestniczyły w zajęciach z I MODUŁU – W KRAINIE MUZ.
Z radością informujemy, że dnia 16 listopada 2021 roku jury w składzie: pani dyrektor Ewa Maria Chociej, pani Alicja Drewicka i pani Urszula Marciniak-Bagińska po weryfikacji prac konkursowych na projekt znaku graficznego upamiętniającego Jubileusz 20-lecia Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku przyznało następujące nagrody i wyróżnienia

Klasa 7i w ramach miesiąca działań integrujących "BĄDŹMY RAZEM" na zajęciach z wychowawcą grała w Escape Room, którego tematyka dotyczyła Narodowego Święta Niepodległości.

Klasa 2 b w roku szkolnym 2021/2022 bierze udział w Międzynarodowym Projekcie
z eTwinning: "To be a happy child in a colorful world" - "Być szczęśliwym dzieckiem
w kolorowym świecie".
     W dniach 08-09.11.2021 r. w naszej szkole będą zbierane pieniądze na rzecz Fundacji ,,Pomoc Polakom na Wschodzie” z siedzibą w Warszawie.
     Lista dzieci nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Polska – moja ojczyzna” zorganizowanym przez świetlicę w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku: 
     Z przyjemnością informujemy, iż Karolina Michalak uczennica klasy 7C otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Białystoku za wyniki i osiągnięcia w nauce na rok szkolny 2021/2022.  
     Zespół do Spraw Wolontariatu zaprasza do udziału w zbiórce psiej karmy dla Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt ,,As” w Czarnej Białostockiej.
     W ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku odbył się konkurs plastyczny ,,Podróże Koziołka Matołka”.
      Zespół do Spraw Wolontariatu zaprasza do udziału w zbiórce kociej karmy dla białostockiej fundacji KOTKOWO. Szczegóły na załączonym plakacie czytaj więcej>>
 
     W dniu 12.10.2021 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego
nr 3 w Białymstoku odbyło się podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Białegostoku za rok szkolny 2020/2021.
     W dniach 17 – 19.09.2021 r. w Ostrołęce odbył się Ogólnopolski Turniej - XVI Memoriał Piotra Dobrzyńskiego w Piłce Ręcznej. W zawodach wystartowali chłopcy z klas sportowych 7G i 8H.
     W dniu 28.09.2021 dziewczęta z naszej Szkoły zdobyły Wicemistrzostwo Miasta Białegostoku
w Piłce Nożnej Dziewcząt.
     Przygoda z książką jaka odbywa się w ramach projektu czytelniczego pt.: ,, Czytelnictwo jedną
z dróg rozwoju młodego człowieka” systematycznie rozszerza grono swoich wielbicieli.
     W dniach 19-26 września 2021r.sześciu nauczycieli naszej szkoły w ramach międzynarodowego programu Erasmus + (KA101 -Mobilność kadry edukacji szkolnej ) wzięło udział w certyfikowanym kursie ,,Web Solutions for the Classroom" w Barcelonie czytaj wiecej>>
     Kontynuacja miejskiego projektu ekologicznego „Serce za nakrętki” organizowanego przez Urząd Miasta Białegostoku we współpracy ze spółką „Lech”. 
     W tym roku szkolnym świętujemy jubileusz 20-lecia istnienia SP 50 w Białymstoku. Obchody tego wydarzenia planujemy uświetnić organizacją wielu pozytywnych działań, które wpiszą się
w akcję pt. „20 dobrych uczynków na 20-lecie szkoły”.
     Zespół do Spraw Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły do udziału w akcji charytatywnej Opatrunek na ratunek organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio czytaj więcej>>
     Klasy 7b, 7g i 7i wraz z panią Małgorzatą Ostrowską we wrześniu wzięły udział
w międzynarodowym projekcie eTwinning "Zaprzyjaźnij się z Kropką.

     Ogólnopolski konkurs na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego został zorganizowany przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego i objęty był Honorowym Patronatem przez Małżonkę Prezydenta RP Panią Agatę Kornhauser - Dudę czytaj więcej>>

     W naszej świetlicy odbył się pierwszy w tym roku szkolnym - konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie z wakacji pt. „Wakacyjne wspomnienia- ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w Polsce”.
     W ramach MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”  moduł II – TU JEST MOJE MIEJSCE „Perły regionu”, grupy 0A i 0B oraz ich wychowawczynie wybrały się na wycieczkę do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej 
w Wasilkowie.
Kartka dla Blanki
27-09-2021
     Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Małgorzatą Ostrowską i p. Emilią Fadejew włączył się w akcję wysyłania kartek urodzinowych chorej na glejaka pnia mózgu Blance Lipowskiej.
 
W piątek, 17 września dzieci z grup 0A i 0B wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyły
w zawodach sportowych z cyklu: Cztery Pory Roku – JESIEŃ.
W dniu 15.09.2021 r. w Suchowoli odbył się finał wojewódzki Turnieju Piłka Ręczna na Orlikach.
W zawodach biorą udział dziewczynki z roczników 2010 i 2011, czyli z klas IV i V.
     Serdecznie zapraszamy na  pozalekcyjne zajęcia sportowe kliknij tutaj>>
        Pani Bożena Puchalska ze Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku otrzymała Odznakę Jakości - eTwinning Quality Label za projekt „Happy or sad, show it through art!” (2020 - 2021) przyznaną przez Krajowe Biuro eTwinning.  
Znajdziecie w nim m. in. sposoby na wakacyjną nudę, zasady bezpieczeństwa w czasie wyjazdów wakacyjnych, przepisy na zimne napoje i stałą rubrykę: Kącik wolontariatu.
Każdy projekt to nowość, która zachwyca bogactwem doświadczeń, inspiruje i pozwala na kreatywność nauczyciela i każdego ucznia - zarówno zdolnego, jak i ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

     Z ogromną przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy wyniki ogólnopolskiego świetlicowego konkursu
ekologiczno-fotograficznego „Najciekawszy Eko strój”.

85 szkół podstawowych, spośród wszystkich w województwie podlaskim, może poszczycić się tym, że w gronie ich uczniów, w roku szkolnym 2020/2021, jest laureat wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
W dniu 6 maja odbył się szkolny konkurs ortograficzny ,,Mistrz Ortografii" klas III.

I miejsce

Wiktoria Sroczyńska, klasa 8 a

Franciszek Borawski, klasa 6 b

     Tegoroczne obchody Święta Szkoły wyglądały w tym roku inaczej niż zwykle, ale i tak byliśmy szczęśliwi, gdyż mogliśmy świętować je razem a przecież to najważniejsze. Przez cały dzień odbywały się w naszej szkole Akcje Animacje pod hasłem–„Nasza Patronka”.
     W br. szkolnym uczniowie pięciu klas naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy” czytaj więcej>>
 
     W dniu 8 czerwca 2021 r. uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Macias kl.7f, Skorupski Mateusz kl.7c, Jakub Hościło kl.8d, Karol Łukasiewicz kl.8b wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Poznaj DACHL-Länder" organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
11 czerwca 2021 r. odbył się Szkolny Przegląd Talentów „Mam talent”.

     1 czerwca 2021 r. w Dniu Dziecka mieliśmy okazję przekazać podarunki, które były w ostatnim czasie zbierane dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka przy ulicy Boboli 5 w Białymstoku.

 

31 maja w czytelni odbył się kolejny już szkolny konkurs ortograficzny, w którym swoje umiejętności mogli sprawdzić uczniowie klas V – tych.
Katarzyna Sidorczuk wraz z drużyną „Radioaktywne Odpady” zdobyła II miejsce na XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, która odbyła się w dn. 28-30 maja 2021 roku we Wrocławiu.
I miejsce-  Natalia Szamruchiewicz kl. 7 c  oraz  Weronika Tawrel kl. 7 c
      W czasach pandemii podróżowanie wiąże się z pewnymi ograniczeniami, często z ryzykiem
i obawą o zdrowie. Jednocześnie zyskało też nowy wymiar.
     W ramach Tygodnia Sportu 19.03.2021r. w naszej świetlicy odbyła się wspaniała olimpijka sportowa. Dzieci podzielone na dwie drużyny zmierzyły się z wieloma konkurencjami sportowymi
tj. biegi, skoki, turlanie piłki i inne.
     W tym trudnym 2021 roku w dość nietypowy sposób odbył się przegląd muzyczny pt. „MINI PLAYBACK SHOW”, bo zadaniem uczestników było tym razem przesłanie nagrania i zdjęć
z występu w formie elektronicznej.
19 marca wychowankowie świetlicy razem z p. Anną Pleskowicz i p. Magdaleną Musiał postanowili umilić bliskim ten trudny czas, który wszyscy przeżywamy.
     11 marca 2021 roku obchodziliśmy w świetlicy Dzień Marchewki
Konkurs poetycki został zorganizowany przez bibliotekę  dla uczniów klas piątych naszej szkoły.
     W dniach 20 - 27 kwietnia 2021 r. odbyły się w naszej szkole następujące akcje zorganizowane przez Samorząd Uczniowski:
     Pragniemy poinformować, że II edycja konkursu została rozstrzygnięta. Napłynęło 110 prac konkursowych  z 25 szkół z naszego województwa.
     Serdecznie zapraszamy chętnych przedstawicieli (1 osoba z każdej klasy) klas 6-tych 
i 7-ych do wzięcia udziału w konkursie pt. ,,Mój patron i moja szkoła”, który odbędzie się 
8 czerwca o godz. 11:00 w sali 216. Przedstawiciele klas (uczestnicy konkursu) powinni zostać wyłonieni przez poszczególnych wychowawców w porozumieniu z zespołem klasowym.
     Patrycja Modzelewska – uczennica klasy 8d zdobyła wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück

Serdecznie zapraszamy 
uczniów klas 4-8 do udziału w II SZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O PAŃSTWIE POLSKIM, który odbędzie się 11 maja 2021 roku o godzinie 16 (zdalnie na Teams). 

21 kwietnia br. na godzinie wychowawczej w klasie 6i gościła pani Maria Zdrajkowska – wokalistka zespołu muzyki folk - Czeremszyna czytaj więcej>>
230 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja.
Dzieci z grupy 0 Światowy Dzień Ziemi uczcili uczestnicząc w pogadankach na temat ochrony naszej planety, quizach, zgadywankach oraz wykonując konkursową pracę plastyczną.

     Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 50 w Białymstoku włączyła się w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjną „ Żonkil” organizowaną przez Muzeum POLIN w 78 rocznicę Powstania
w Getcie Warszawskim.

Wyniki Miejskiego Konkursu Poetyckiego “Bohater literacki w wersach wiersza ukryty” objętego patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Książnicy Podlaskiej.
     Redakcja gazetki szkolnej "Oczyma Jadwigi" zaprasza do obejrzenia kolejnego wydania, tym razem o tematyce wiosenno - wielkanocnej.
Kartka dla Amelki
01-04-2021
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję charytatywną i wysłały pocztówkę z życzeniami chorej na raka Amelce.
Wielkanoc 2021
01-04-2021
     Konkurs  plastyczny pod hasłem „Projekt nowej okładki mojej  ulubionej książki” został zorganizowany przez bibliotekę szkolną dla uczniów klas czwartych SP 50.
Tropiciele wiosny
29-03-2021
Uczniowie klasy 3c podczas weekendu wyruszyli na poszukiwania wiosny czytaj więcej>>
     W imieniu Zespołu do Spraw Wolontariatu pragnę serdecznie podziękować uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom naszej szkoły za włączenie się w wielkanocną zbiórkę żywności, która dzięki Waszym wielkim sercom i dobrej woli zakończyła się dużym sukcesem.
21 marca obchodziliśmy Dzień Osób z Zespołem Downa.
W szkole w ramach kampanii społecznej „Pola Nadziei” zostały przygotowane kartki wielkanocne.
     Dzieci z grupy 0 w ramach zajęć „Odkrywamy zjawiska przyrody” w czynny i samodzielny sposób zdobywają doświadczenia umysłowe w zakresie funkcjonowania przedmiotów, zjawisk, ich cech, właściwości, a także różnego rodzaju zależności przyczynowo- skutkowe między nimi.
FUN MATHS
11-03-2021
     Nauczanie matematyki powinno być aktywne i manipulacyjne, oparte na grywalizacji, eksperymentach i działaniu. Klasa 3c kontynuuje udział w projekcie eTwinning ”Fun Math”.
 
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klas 6b, 6e, 6f, 6g, 6i, 6j, 8b i 8d napisali autorskie dyktanda, które zostały zamieszczone w elektronicznej książce.
W szkole został zorganizowany konkurs z okazji Obchodów Dnia Nauki Polskiej pod hasłem: 545 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika -19.II.
Cieszymy się z powrotu do szkoły. Wspólnie spędzamy czas na lekcjach i przerwach.
     5 lutego 2020 roku rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny
Chociaż inne to, wciąż piękne. Komisja w składzie: pani wicedyrektor Ewa Jarzębińska, Ewa Masajło, Agnieszka Sieńczuk przyznało następujące nagrody:
Z okazji walentynek nasza szkoła wzięła udział w akcji wymiany kartek ze szkołami z całej Polski. Uczniowie klas IV - VIII SP50 mogli też składać sobie życzenia na padlecie.
     Od piątku na platformie juniormedia.pl można oglądać kolejne wydanie gazetki szkolnej klas
4 - 8 "Oczyma Jadwigi", tym razem specjalne - walentynkowe. 
Drodzy Uczniowie!
11-02-2021
W holu naszej szkoły (obok portierni) stanął czerwony, metalowy pojemnik - kosz w kształcie serca czytaj więcej>>
     Kolejny numer gazetki szkolnej "Oczyma Jadwigi" (wydanie specjalne świąteczno - zimowe) przygotowywanej w ramach realizacji projektu Junior Media pojawił się na stronie projektu: www.juniormedia.pl.
Okres przed Świętami Bożego Narodzenia był najweselszym czasem w naszej szkole.
     W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet III dotyczącego rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wpieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci
i młodzieży nasza szkoła otrzymała środki finansowe na zakup książek na kwotę 15 000,00 zł.
     Od ubiegłego roku w naszej szkole działa koło dziennikarskie, w którego skład wchodzą uczennice obecnej klasy 6 c i: Agata Androsiuk, Roksana Daniluk, Gabriela Jadczak, Zofia Jaworowska, Magdalena Konończuk, Łucja Tołczyk i Patrycja Żgaj.
Minęło już trochę czasu, odkąd pisałem do Was.

     Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji kliknij tutaj>>

Klasa 1 b wraz z wychowawczyniami dołączyła do projektu z eTwinning HAPPY OR SAD, SHOW IT THROUGH ART! (2020 - 2021). 

     Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia czytaj więcej>>

     Organizatorzy akcji charytatywnej ,,I Ty możesz zostać świetnym Mikołajem” składają gorące podziękowania uczniom i ich rodzicomza włączenie się w pomoc najbardziej potrzebującym seniorom z osiedla Nowe Miasto czytaj więcej>>

Od października w murach naszej szkoły realizowane są zajęcia z projektu prowadzonego przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce a finansowany z Ministerstwa Sportu – „Gramy w Ręczną”.
Od stycznia do grudnia 2020 r. w naszej szkole był realizowany projekt ekologiczny "EkoMisja - nie marnuję". Zapraszamy wszystkich do obejrzenia prezentacji, pokazującej efekty pracy klas: 6j, 6i, 6f, 6b oraz 8b.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Pomocna dłoń - mój pomysł na wolontariat".
30 listopada w grupie 0 odbyły się Andrzejki.
Dnia 25 listopada w naszej szkole dzieci z grupy 0 obchodziły Dzień Pluszowego Misia.
Dnia 15 oraz 16 października nasza szkoła wzięła  udział w akcji „Podaj mydło” organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z siedzibą w Poznaniu.
Święta Bożego Narodzenia to piękny i refleksyjny czas, czas bliskości i spotkań, czas prezentów
i niespodzianek, to również czas, gdzie nasze inwencje twórcze objawiają się z wielką mocą.
W roku 2020 Konkurs Świetlik odbył się z dużym opóźnieniem. Termin marcowy ze względu na epidemię został przesunięty na wrzesień. W konkursie wzięło udział 63 uczniów naszej szkoły.
W  roku szkolnym 2020/2021 (od 21.10.2020 r. do 30.11.2020 r.)  na terenie szkoły trwała akcja ,, Adopcja Serca” czytaj więcej>>
Adopcja Serca
01-12-2020
W roku 2009 społeczność naszej szkoły podjęła adopcję na odległość  Blessinga Bensona Simukondy czytaj więcej>>
Tegoroczny Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia odbył się pod hasłem: „Zrobimy Covidowi psikusa – higieną i zdrowym stylem życia pokonamy koronawirusa”.
     Zapisy u nauczycieli historii i wos do końca I semestru.
 
Lista osób nagrodzonych i wyróżnionych w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem:  ,,Zrobimy COVID – owi psikusa, higieną i zdrowym stylem życia pokonamy koronawirusa”
     Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaprasza do obejrzenia filmu z okazji Dnia Życzliwości
i Pozdrowień.
 
Klasa 1 b wraz z wychowawczyniami dołączyła do projektu z eTwinning HAPPY OR SAD, SHOW IT THROUGH ART! (2020 - 2021). 
     W ramach innowacji pedagogicznej pt.: ,, Czytelnictwo jedną z dróg rozwoju młodego człowieka” dzieci uczestniczące w kole czytelniczym i z klasy Ib czytają znaną i lubianą przez siebie literaturę dziecięcą, którą prezentują na forum grupy od września bieżącego roku.
W naszej szkole został zrealizowany międzynarodowy projekt: „Heureka!”-Archimedes, Pascal & Torricelli", który inspirował i pozwalał na kreatywność.

    Nagrodzeni w  Wojewódzkim Konkursie Plastyczno - Informatycznym pt. "Mój superbohater- mój autorytet "kliknij tutaj>>

Dnia 1 października w zerówce odbył się Dzień Przedszkolaka.
I miejsce: Michał Dakowicz kl. VII A     27/30 pkt.    
 
      Zapraszamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko - Planeta. 
Dzień bez ławek
30-09-2020
W tym roku szkolnym klasa 3c kontynuuje innowację  „Dzień bez ławek”. Innowacja ma na celu zmniejszenie czasu ucznia spędzanego w ławce szkolnej na rzecz edukacji praktycznej, prowadzonej aktywnie w postaci zabawy.

     I miejsce:  Amelia Kamińska kl. VI B,  Natalia Szymak  kl. VI J

     Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych językiem angielskim uczniów do rywalizacji w zakresie wiedzy (znajomość zagadnień gramatyczno-leksykalnych) i umiejętności językowych (rozumienie tekstu czytanego), a także znajomości wybranych zagadnień dotyczących Wielkiej Brytanii (geografia, historia, tradycje, symbole).  Czytaj więcej>>

 

     We środę (2 września) w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny 2020/2021.

     Serdecznie zachęcam uczniów klas szóstych do udziału w konkursie plastyczno-językowym  „HOLIDAY POSTCARDS” czytaj więcej>>

     Gratulujemy wszystkim absolwentom Szkoły Podstawowej  nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku uzyskania wysokich wyników
z egzaminu ósmoklasisty.

     Uczniowie klasy VIId Szkoły Podstawowej Nr 50 im. Świętej Jadwigi Królowej Polski włączyli się 
w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W tym roku realizowali ogólnopolski projekt eTwinning „Co kryją słowa?”. 
     W VII edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego im. Marii Danilewicz Zielińskiej „Słowo
i tożsamość”, w którym do organizatorów wypłynęło 65 prac z Polski i Europy, laureatkami
w kategorii szkół podstawowych zostały dwie uczennice naszej szkoły.
     W lutym 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  konkursie  przedmiotowym Olimpus
z biologii  organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. 

     Uczeń klasy 5g Marcel Bielicki zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim „Zawierszowani”. 

     Zgodnie z regulaminem konkursu dnia 8 czerwca 2020 r jury w składzie: p. M. Joka i p. U. Marciniak-Bagińska wyłoniło dziewięciu laureatów konkursu wiedzy na temat naszej szkoły i jej patronki czytaj więcej>>

     Wspominając dziś naszą patronkę Królową Jadwigę z radością informujemy, że kapituła przyznająca najwyższe szkolne odznaczenie tym, którzy w sposób szczególny pracują na rzecz naszej szkoły, postanowiła w tym roku uhonorować statuetką Jadwisi następujące osoby czytaj więcej>>

Święto Szkoły
07-06-2020

     Z okazji Święta Szkoły życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku czytaj więcej>>

     Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku w związku z trwającą pandemią zostaje przedłużony czytaj więcej>>

DZIEŃ DZIECKA 2020
01-06-2020
     W maju 2020 roku 22 uczniów  klas IV – VIII wzięło udział w szkolnym konkursie poetyckim „Bohater literacki w wersach wiersza ukryty”. 
     Uczniowie klasy 6 a Michał Dakowicz, oraz 6 f Szymon Litwinowicz po raz kolejny odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie Pisania Gier Komputerowych „Dżemik” na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. 
Szkolny konkurs poetycki "Bohater literacki w wersach wiersza ukryty".
Konkurs trwa do 24 maja 2020 r.
 
     W marcu 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch  konkursach przedmiotowych GALILEO z Historii i Geografii  organizowanych przez Centrum Edukacji Szkolnej. 

     Do akcji „Podejmij Działanie” nadesłano 48 prac. Udział wzięli uczniowie od klas pierwszych do klas ósmych naszej szkoły.

22 kwietnia 2020r. obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.
W nawiązaniu do omawianej lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda” dnia 14 lutego 2020r.
Przed feriami odbyło się spotkanie klasy 2b i 2e z cyklu „Tolerancja-elegancja”.
BUTELKOMANIA
11-03-2020

     Dzieci z grupy 0B na zajęciach kreatywnych wykorzystując materiały wtórne, tym razem butelki plastikowe i szklane wykonywały instrumenty perkusyjne oraz prezent z okazji dnia kobiet w postaci ozdobnej butelki.

    Pod koniec lutego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Pięćdziesiątka - Moja Szkoła". 
Zajęcia czytelnicze prowadzone są cyklicznie, co dwa tygodnie.
Dzieci z grupy 0A i 0B przeniosły się do czasów, gdzie nie było nowoczesnych zabawek.
Czekoladowy Autobus
06-03-2020
W dniu 24 lutego na parkingu naszej szkoły zawitał 14 metrowy Czekoladowy Autobus.
21.02.2020 r. w ramach Dni Otwartych w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia otwarte.
Jesteśmy uczniami klasy VII. Od roku 2018 uczestniczymy w zajęciach Destination Imagination.
13.02.2020r. nauczycielki świetlicy zorganizowały imprezę integracyjną z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Przez całą zimę dzieci wypatrywały śniegu.
20 i 21  lutego 2020 r. w naszej szkole odbyły się dni otwarte.
     W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 18 lutego uczennice klasy 7d – Eliza Klim i Patrycja Modzelewska udały się do Przedszkola Samorządowego Nr 32 w Białymstoku z wizytą do grupy Smerfów. 
112 RATUJE ŻYCIE
18-02-2020
     10 lutego 2020 r. w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyła się uroczysta gala podsumowująca VII edycję Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem “112 RATUJE ŻYCIE”, którą prowadzili konsultanci Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach – Joanna Stabińska i Jarosław Cezary Słabiński. Czytaj więcej>>
     Uczennica klasy 7d Wiktoria Dudel zdobyła wyróżnienie za opowiadanie Historia Romana 
w ogólnopolskim konkursie literackim „Świąteczne zda(e)rzenie” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej.
     W grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi najbliższymi mieli okazję wziąć udział w konkursie pt: „Piernikowe Szaleństwo”.
Lapbook z lektury
02-02-2020
Klasa 2c opracowując lekturę „Zaczarowana zagroda” pracowała nad lapbookiem.
     Klasy II realizują program „Nasze szkolne muzykowanie -gra na flażoletach i dzwonkach diatonicznych w  klasach I – III”.
     W środę, 18 grudnia 2019r., dzieci z kl. 0a i 0b przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców 
i zaproszonych gości.
     Dnia 16 grudnia grupy 0A I 0B wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie na zajęcia interaktywne pt. ,,Gwiazdka w Skansenie Hej Kolęda, Kolęda ...”.
     5 stycznia 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Spotkaniu Opłatkowym Wspólnot, które odbyło się w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Karola Boromeusza w Białymstoku.
Dnia 10 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyła się charytatywna akcja „SUPER LOS“, na rzecz Fundacji „Pomóż Im“ Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Zebrano 356zł.
Jasełka 2019
09-01-2020
     20 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się klasowe Spotkania Wigilijne połączone
z przedstawieniami jasełkowymi. 
     19 grudnia 2019 r. pani Emilia Fadejew oraz pięć uczennic  klasy VII b: Ola G., Ola J., Ola P., Magda i Marlena, które w zeszłym roku szkolnym wspólnie realizowały projekt „Międzypokoleniowe spotkania” w ramach konkursu  „Dobro to norma – bądź normalny”, udały się do Departamentu Edukacji na spotkanie wigilijne.
     4 grudnia 2019 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza naszą szkołę odwiedziła Grupa Ratownicza „Nadzieja”. 

     W grudniu 2019 roku chętni uczniowie z klas drugich przystąpili do konkursu
plastyczno-kulturowego. 

W dniu 19 grudnia o godzinie 13.00 w naszej świetlicy szkolnej przeprowadzono konkurs czytelniczy skierowany do klas I – III.
9 grudnia 2019 roku pod kierunkiem pani Anety Isajuk odbył się w świetlicy szkolnej turniej wiedzy ekologicznej.
     13 grudnia o godzinie 13.00 w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia poświęcone wybitnej białostockiej postaci, jaką był Ludwik Zamenhof (15 grudnia obchodzimy Dzień Ludwika Zamenhofa).
    2 grudnia 2019 roku uczniowie kl. 6 a, 6 e, i 6 f wzięli udział w XX edycji Międzyszkolnego Przeglądu Jasełek i Pastorałek, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 44 im.
     12 grudnia o godzinie 13.00 w naszej świetlicy odbyły się zajęcia związku z Międzynarodowym Dniem Telewizji Dziecięcej. Przeprowadziły je p. Magdalena Bajsicka oraz p. Edyta Karwowska. 
     Związku z obchodami odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie, w naszej świetlicy czytaliśmy poezję patriotyczną naszych lokalnych poetów.
     Dnia 26 listopada dzieci z grupy „0a” i „0b” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
     Dnia 3 grudnia dzieci z grupy „0a” i „0b” wzięły udział w wyjątkowych warsztatach z cyklu „Dzieciaki sadzeniaki”, organizowanych przez sklep Leroy Merlin.

     W listopadzie  p.  Magdalena  Bajsicka zorganizowała konkurs plastyczny.

Wyniki konkursu plastycznego ,,Polskie symbole narodowe’’. Czytaj więcej>>
     6 grudnia 2019r., pamiętając o imieninach św. Mikołaja, dzieci założyły ubrania w kolorach czerwonych oraz mikołajkowe czapeczki.
     Od 22.10.2019r. do 11.12.2019r. w świetlicy szkolnej realizowany był projekt edukacyjny „Wędrówki po rymach Brzechwy i Tuwima”, który miał na celu rozwój zainteresowań czytelniczych oraz przybliżenie twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
     15.11.2019r. i 21.11.2019r. świetlicę szkolną odwiedzili wychowankowie Przedszkola Samorządowego nr 32 w Białymstoku.
Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny w naszej świetlicy gości już od pierwszych dni grudnia. 6 XII, tak jak wszędzie, tak i u nas obchodzono Mikołajki.
     5 XII obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu p. Magdalena Bajsicka
i p. Edyta Karwowska przeprowadziły zajęcia z tej właśnie okazji.
     W dniu 5 XII w naszej świetlicy szkolnej p. Magdalena Bajsicka przeprowadziła z klasami trzecimi terapię zajęciową (zajęcia z arteterapii).
08.11.2019 roku pani Aneta Isajuk zorganizowała konkurs literacki pt. „ZA CO KOCHAM POLSKĘ” dla klas: 0 – III Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku. Czytaj więcej>>
     Wychowankowie świetlicy uczęszczający na koło muzyczne pod kierunkiem Anny Pleskowicz mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności muzyczne podczas tegorocznego śpiewania patriotycznego.
W ramach DNI PROFILAKTYKI w świetlicy odbyły się liczne pogadanki i quizy na temat szanowania mienia szkolnego.
BAL U MARCHEWKI
09-12-2019
Dn. 22.11.2019r. w świetlicy odbył się „BAL U MARCHEWKI”.
W listopadzie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach czytelniczych
w grupie przedszkolnej pracującej pod kierunkiem Pani Małgorzaty Owczarczyk.
     Dnia 21 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 50 odbył się XVI Międzyszkolny Integracyjny Festiwal  Piosenki i Tańca "Śpiewajmy razem, tańczmy razem".

     Serdecznie zapraszamy uczniów kl. IV-VI do udziału w Szkolnym Konkursie Informatycznym
„W poszukiwaniu Św. Mikołaja” czytaj więcej>>

     29.11.2019 r. w naszej świetlicy celebrowaliśmy Andrzejki. Są one okazją do dobrej zabawy,
a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.
28.10.2019r. o godzinie 13.00 odbyła się zabawa z kochanymi pluszakami.
Klasy IIe oraz IIb w ramach warsztatów pod hasłem: „Postaw na rozwój zrównoważony” prowadzonych z ramienia Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła w dniach 11.10.2019 r.
6 listopada 2019 r. klasa IIe i 15 listopada 2019 r. klasa IIb w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości wybrały się na lekcję historii do Muzeum Wojska.
     Dnia 21 listopada 2019 r.odbyły się  warsztaty bożonarodzeniowe.
W dniach 18 – 22 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Promocji Zdrowia pod hasłem: „Szanuj swoje mienie!”.

     W dniu 22.11.2019 r. o godzinie 13.00 w naszej świetlicy odbyły się zajęcia z języka migowego. 

     21 listopada w klasie 2c odbył się wieczór z poezją. Przedstawienie było skierowane do rodziców, rodzeństwa i dziadków. 

     Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2019 roku był obchodzony pod hasłem „Wyobraź sobie”.

     9 listopada 2019 r.  chętni uczniowie (kl.4c i 6f) naszej szkoły pod opieką pań Ireny Sołowiej
i Agnieszki Petelskiej uczestniczyli w XXIV Jesiennym Rajdzie Pieszym „Szlakami Niepodległości” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze w Białymstoku.
     Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w dwóch konkursach literackim i plastycznym.
     Michał Sztachelski znalazł się w gronie pięćdziesięciu jeden najlepszych podlaskich uczniów nagrodzonych przez zarząd województwa za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2018/2019.
Dnia 19.11.2019 r. uczniowie klas Ie i If wraz z wychowawczyniami wybrali się do Opery
i Filharmonii Podlaskiej na spektakl muzyczny pt. „Adonis na gościa”.
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
Dnia 30.10.2019 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w apelu porządkowym pod hasłem: „Dziecko bezpieczne w domu i w szkole”.
Lekcja patriotyzmu
13-11-2019
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości,  5 listopada 2019r., uczniowie klasy IIa i IIc mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Muzeum Wojska
w Białymstoku.
Dnia 5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
     7 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznych dla oddziałów zerowych oraz uczniów klas I - III.
     Dnia 28 i 29 października dzieci z grupy „0a” i „0b”, wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Komendy Policji w Białymstoku na zajęcia z cyklu „Komisariat Młodego Policjanta”, w ramach realizacji wybranych zagadnień z programu profilaktycznego „Bezpiecznie na drodze”.
     W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz rozszerzenia współpracy z Książnicą Podlaską im Łukasza Górnickiego Filia nr 5 w listopadzie 2019 roku
w siedzibie biblioteki publicznej z inicjatywy biblioteki Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im Świętej Jadwigi Królowej Polski, zoorganizowano wystawę prac plastycznych.
     31 października o godzinie 9.00 odbył się w naszej świetlicy bal na cześć pory roku, jaką aktualnie mamy w kalendarzu - jesieni. 
Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki – Białystok, z okazji Światowego Dnia Żywności zorganizowało w październiku 2019 r.
W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Żywności.
W dniu 23 października uczniowie uczęszczający na lekcje religii prawosławnej z klasy 7d
z katechetką Ewą Masajło udali się do Radia Ortodoxia.
     W naszej świetlicy szkolnej dzieci nie tylko odrabiają prace domowe i czekają na zajęcia dydaktyczne lub powrót do domu.

 Dnia 16.10.2019 r. obchodzimy Światowy Dzień Żywności. 

     17 października 2019 roku nasi wychowankowie udali się pod opieką pani Anety Isajuk do Książnicy Podlaskiej Filii Bibliotecznej nr 5 w Białymstoku.
     Dnia 16 października grupę „0a” odwiedziły panie policjantki z Komendy Miejskiej Policji
w Białymstoku, w ramach realizacji wdrażanego w tym semestrze programu profilaktycznego „Bezpiecznie na drodze”.
Sukces literacki
24-10-2019
     Dnia 20 września 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Fotograficznego „(Pod)różne historie”.
     4 października 2019 r. klasy IIa i IIb odwiedziły Galerię Sleńdzińskich przy ulicy Waryńskiego.

     Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Origami 17 października 2019 roku gościły

w świetlicy 6 – latki z naszej szkoły wraz z panią Beatą Kuleszą.

     Dnia 16.10.2019 r. obchodzimy Światowy Dzień Żywności.
Młodzi Głosują
15-10-2019
     Młodzi głosują to akcja społeczna, powstała przy pomocy Centrum Edukacji Obywatelskiej, polegająca na przeprowadzaniu w szkołach wyborów, które odbywają się przed właściwymi wyborami. 
Dnia 20 września,  grupy „0a” i „0b” wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Jednostki  Ratowniczo – Gaśniczej przy ulicy Transportowej.
Dnia 25 września w grupie „0a” odbyła się uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.
26-go września 2019 roku odbyły się w świetlicy szkolnej ,,Otrzęsiny’’. Jest to ważny moment dla każdego pierwszoklasisty, który uczęszcza do świetlicy szkolnej, ponieważ od tej chwili staje się prawowitym świetliczanem.

Uczniowie klas V naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnoświatowej Akcji „Sprzątanie Świata”.  

Dnia 17 września 2019 r. uczniów klas 1a, 2b, 2d, 2e, 2f i 3b odwiedził tajemniczy gość – robot o imieniu Bobot.
Przebraliśmy się za superbohaterów i nakręciliśmy film o tym, jak strasznie fajny jest nasz Białystok.
5 września w ramach Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego dwoje uczniów naszej szkoły odebrało stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku za wyniki i osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2018/2019.
Mali detektywi
11-09-2019
W bieżącym roku szkolnym klasa 2c realizuje we współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci  projekt „Mali detektywi.
Dnia 2 września br. w Szkole Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020, na której Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski wręczał medale „DILIGENTIAE – za pilność”.
W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi
w Białymstoku realizowany był projekt „Międzypokoleniowe spotkania”.
     2 września 2019 r. w sali gimnastycznej uczniowie klas I – III oraz oddziały zerowe rozpoczęły nowy rok szkolny 2019/2020
W dniach 12 – 14 czerwca chłopcy z 4G i 5H uczestniczyli w finale krajowym zawodów  w Kaliszu.
Uczniowie klasy sportowej 8C, trenujący na zajęciach w naszej szkole, w Ośrodku Piłki Ręcznej w Polsce uczestniczyli w letnich obozach organizowanych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.
    W dniach 4 – 17 lipca panowie z klasy 6H udali się na międzynarodowy turniej piłki ręcznej do włoskiego Teramo. 
W dniach 18 – 23 sierpnia 2019 r. odbył się już XVI turniej piłki ręcznej w żeglarskim grodzie nad Niegocinem.
19 czerwca 2019 r. w naszej  szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 w klasach 0 – III.
W ramach wymiany doświadczeń oraz promowania naszej szkoły wzięłam udział w ogólnopolskim projekcie „Cała Polska ładnie mówi”.
Przygoda ze sztuką
18-06-2019
W roku szkolnym 2018/2019 pani Katarzyna Kłopotowska i pani Iwona Sadowska prowadziły innowację pedagogiczną z uczniami klasy II b i II e pt.: „Przygoda ze sztuką”, która została przewidziana do realizacji na 2 lata. 
4 czerwca z okazji 8. Białostockiego Tygodnia Czytania  Dzieciom Klasę 1c i 1 d odwiedzili funkcjonariusze Służby Więziennej.
Sukces literacki
18-06-2019
Dnia 12 czerwca 2019 r. w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w II edycji wojewódzkiego konkursu zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku:  "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci
i młodzieży".
7 czerwca 2019 roku obchodziliśmy wspomnienie Świętej Jadwigi Królowej Polski czyli Święto Szkoły.
Uczennica klasy 4 C – Agata Androsiuk wzięła udział w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego ,,Ludzie listy piszą…”.
W ramach ogólnopolskiego programu „Cała Polska Czyta Dzieciom” zaprosiliśmy pana Jędrzeja
z Książnicy Podlaskiej, a także panią Katarzynę Korska, żeby popularyzować czytelnictwo wśród dzieci.
Zgodnie z coroczną tradycją wiosną 2019 roku gościliśmy w naszej świetlicy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 64 w Białymstoku.
W dniu 10 czerwca w ramach Podlaskich Dni Matematyki klasa 1d odwiedziła wystawę interaktywną "Matematyczny pociąg", zorganizowałaną przez Politechnikę Białostocką.
14 maja bieżącego roku po raz drugi nasza szkoła była organizatorem II Międzyszkolnego Konkursu „ Sekrety Zwierząt”.
5 maja 2019 r. zainteresowani ekologią szóstoklasiści z naszej szkoły wzięli udział
w zorganizowanym przez SP 44 w Białymstoku  międzyszkolnym konkursie ekologicznym „Twoja Planeta w Twoich rękach!” .
Dnia 6 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego – grupy 0a, 0b i 5-latki, wybrały się do Dorożek do Parku i Muzeum „Morza, Lądy, Oceany.”
31maja 2019 roku obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Międzynarodowy  Dzień Dziecka. 
Dnia 3 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 1b oraz 5 czerwca uczniowie klasy 1e poszli na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Białymstoku przy ul. Transportowej.
Dnia 23 maja 2019 r. w klasie 1 b odbył się konkurs recytatorski.
Z okazji Dnia Dziecka 31 maja 2019 r. uczniowie klas 1 b i 1 e pojechali na wycieczkę do Majątku Howieny w Pomigaczach.
31 maja 2019 r. odbył się  edukacyjny Dzień Dziecka w klasie VI b z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi TIK. 
MŁODZI GŁOSUJĄ
05-06-2019
Młodzi głosują to akcja społeczna, powstała przy pomocy Centrum Edukacji Obywatelskiej polegająca na przeprowadzaniu w szkołach wyborów, które odbywają się przed właściwymi wyborami.
Dnia 30.05.2019 r., w piękny, słoneczny dzień,  uczniowie kl. III a i III c razem z wychowawczyniami i opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Białowieży. Zwiedziliśmy Rezerwat Pokazowy Zwierząt. 
Dnia 29 maja w grupie 5 – latków odbyła się niezwykła uroczystość.
Dnia 20 maja 5 latki wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Ziemi – Parku Dinozaurów w Jurowcach, w ramach realizacji wybranych zagadnień z wdrażanej w tym roku szkolnym innowacji „Mali Podróżnicy”.
Dnia 13 maja dzieci z oddziału przedszkolnego – grupy 0a, 0b i 5 latki wybrały się na wycieczkę do Czarnej Białostockiej i okolic.
Turniej Memory
04-06-2019
30 maja 2019 r. klasa 1c wzięła udział 10. edycja Centralnego Turnieju Memory w  Białostockim Ośrodku Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa, przy ul. Warszawskiej 19.
Dnia 28 maja 2019r.,w naszej szkole, odbył się Konkurs Recytatorski w kategorii klas I-III. Uczniowie prezentowali wiersze o treściach humorystycznych znanych polskich poetów.
23 maja 2019 r. w klasie 1c odbyła się  uroczystość Dnia Rodziny. 
Cotygodniowe spotkania czytelnicze grupy 0 b i klasy II a cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci.
16 maja klasy 4a i 4e udały się na dwudniową wycieczkę do stolicy piernika, miasta Mikołaja Kopernika – Torunia, a dnia następnego do pierwszej polskiej osady – Biskupina.
VIII Festyn Rodzinny pod hasłem „Bawimy się razem zdrowo i bezpiecznie” odbył się 18 maja.
22.05.2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd „Mam talent” zorganizowany przez nauczycielki świetlicy panią Magdalenę Syguła – Iwaniuk, panią Izabelę Kozikowską i panią Anetę Isajuk.
Uczeń klasy VId Adam Weremiuk zdobył wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie „Nasza biało-czerwona zawsze z nami” w kategorii poezja.
W poniedziałek, 6 maja grupa 5 latków wraz z wychowawczyniami  gościła w swojej sali podróżniczkę ,panią Annę Jóźwiak, w ramach realizacji wybranych zagadnień z wdrażanej w tym roku szkolnym innowacji „Mali Podróżnicy”.
W roku szkolnym 2018/2019 pani Elżbieta Baczewska i pani Bożena Puchalska prowadziły innowację pedagogiczną z uczniami klasy II a integracyjnej pt.:  „Dobre maniery mamy, bo savoir - vivre znamy”.
W ramach  popularyzowania czytelnictwa wśród dzieci wybraliśmy się razem z p. Anną Pleskowicz
i p. Magdaleną Musiał na wycieczkę do Książnicy Podlaskiej. 
2 kwietnia 2019 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci. W naszej świetlicy świętowaliśmy go przez tydzień pod hasłem „Książka dobra na wszystko – upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci”.
4 kwietnia 2019roku w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci, 25 wychowanków  świetlicy pod opieką pani Anety Isajuk gościło w Książnicy Podlaskiej Filii Bibliotecznej nr 5
w Białymstoku.

      Zapraszamy serdecznie Nauczycieli oraz Rodziców, którzy korzystają z usług Państwa placówki wraz z dziećmi na dwa niezwykłe wydarzenia organizowane w najbliższym czasie przez Galerię Arsenał w Białymstoku. czytaj więcej>>>

27.03.2019r. w świetlicy w ramach zajęć muzycznych odbył się konkurs pt. „Wesołe nutki”.
Dnia 29.03.2019r. w świetlicy odbyła się olimpijka sportowa dla klas I – III zorganizowana przez p. Annę Pleskowicz i p. Magdalenę Musiał.
Uczeń klasy VId Adam Weremiuk zdobył II miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Ocalić od zapomnienia” pod hasłem „Zaczarowana dorożka, zaczarowany świat”.
W dniach 29-31.03. 2019 roku uczennice klasy 4g, 5h, 6c brały udział w XXIV Podlaskim Festiwalu Piłki Ręcznej w Siemiatyczach.
W dniach 21 – 22 lutego uczniowie klasy VId wraz z nauczycielką języka polskiego panią Małgorzatą Ostrowską udali się z wizytą do przedszkolaków z Bajkowego Miasteczka.
Dnia 14 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się apel dla klas I - III pt.: „Bezpieczeństwo w Internecie”.
BAL WITAMINOWY
26-03-2019
13.03.2019 roku w naszej świetlicy pani Aneta Isajuk zorganizowała  bal witaminowy.
22 marca 2019 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Białymstoku odbyła się XIV Spartakiada Integracyjna.
Dnia 13 marca 2019r. uczennice klasy 4 c – Magdalena Konończuk i Łucja Tołczyk reprezentowały naszą szkołę w miejskim ,,Festiwalu piosenki z czasów Babci i Dziadka”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku.
 W połowie listopada 2018 r. odbyła się XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „BÓBR” 2018. 
Tradycyjnie już w świetlicy szkolnej odbył się w marcu Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Ozdoby wielkanocnego stołu”.
13.03.2019r. w świetlicy szkolnej odbyły się zabawy integracyjne pod hasłem „Witaj wiosno – kolorowy dzień w świetlicy”.
„W dniach 1-3.03.2019 r. we Wrocławiu odbywała się XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination.
Uczniowie klasy Ic uczestniczą w projekcie „Technologie z klasą”.
15 marca uczniów klasy Ic odwiedził  tata Zosi i opowiedział o swojej pracy.
     Dnia 7 marca 5 latki  wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy, w ramach realizacji wybranych zagadnień z wdrażanej w tym roku innowacji „Mali Podróżnicy”.
Dnia 28 lutego obchodziliśmy tłusty czwartek w naszym przedszkolu. Dzieci w tym dniu poznały historię, tradycje i zwyczaje tłustoczwartkowe. Odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe, jak „zanieś faworki” czy „złap pączka”, zabawy taneczne - dyskoteka oraz plastyczne, podczas których przedszkolaki wykonały „plastelinowego pączka”.
05. 03. 2019 r. odbył się w świetlicy szkolnej bal jarzynowo – owocowy. Dzieci miały okazję nie tylko dobrze się bawić w czasie konkursów, ale również utrwalić zdobyte wiadomości o warzywach
i owocach rozwiązując zagadki i biorąc udział w quizie.
2 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku spotkali się miłośnicy  wschodniej sztuki składania papieru z województwa podlaskiego, by w atmosferze dobrej zabawy zgłębiać tajniki origami a także odebrać nagrody i wyróżnienia w XII Regionalnym Konkursie „Mistrz Origami”.
 "Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem".
21 i 22  lutego 2019 r. w naszej szkole odbyły się dni otwarte. We czwartek 21 lutego odbyło się spotkanie uczniów przyszłych klas pierwszych oraz dzieci oddziałów ,,0" wraz 
z rodzicami, dyrekcją szkoły i nauczycielami.
W dniach 18.02 – 22.02.2019 roku w naszej świetlicy odbył się tydzień dobrych manier pod hasłem „Dobre maniery nie tylko od święta”.
20 lutego 2019 roku uczestnicy Koła Dziennikarskiego działającego w naszej szkole udali się na wycieczkę do Polskiego Radia Białystok wraz ze swoim opiekunem nauczycielem języka polskiego panem Adamem Kirylukiem.
Dnia 22.02.2019r. w ramach Dni Otwartych Szkoły w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia otwarte. 
20.02.2019 r. klasę I e odwiedzili ratownicy medyczni z Grupy Ratowniczej Medival. Na początku uczniowie z uwagą obejrzeli, połączony z komentarzem, film dotyczący pracy ratowników medycznych.
Jesteśmy uczniami klasy VI. Od roku 2018 uczestniczymy w zajęciach Destination Imagination.
     Dnia 15 lutego dzieci z grupy 5 latków uczestniczyły w zajęciach pt: „Poznaję kontynenty-Ameryka Północna”, w ramach realizacji wybranych zagadnień z wdrażanej w tym roku szkolnym innowacji „Mali Podróżnicy”.
Dnia 12 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się XV Integracyjny Festiwal Piosenki   i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem”.
Walentynki - Święto Chłopca i Dziewczynki klasa 1 b uczciła wyjściem do Klockolandii na Wesołej.
Walentynki
16-02-2019
Jak co roku w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Św. Walentego, patrona miłości. Uczniowie wzięli udział w licznych konkursach, tańcach i zabawach walentynkowych. 
11 lutego 2019 roku, uczniowie naszej szkoły Natalia Dąbrowska z klasy Ic  i Maciej Dąbrowski z klasy IV j odebrali dyplomy laureatów  za zwycięstwo w Konkursie Wojewódzkim  „ 112 Ratuje życie.” 
W styczniu odbył się przedszkolny konkurs recytatorski  pt.: ,,Moja babcia i mój dziadek” organizowany we współpracy z Panią Anetą Isajuk.
ZABAWA KARNAWAŁOWA
07-02-2019
09.01.2019r. w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa karnawałowa.
17 I 2019r. w oddziale 0 B obchodzony były radosny Dzień Babci i Dziadka.
Dnia 10 I 2019r. odbył się klasowy konkurs recytatorski oddziału przedszkolnego 0B pt.: ,,Moja babcia i mój dziadek”.
17.01.2019r. nasi wychowankowie udali się pod opieką pani Magdaleny Syguła – Iwaniuk i pani Anety Isajuk do Książnicy Podlaskiej Filii Bibliotecznej nr 5 w Białymstoku.
17.01.2019r. zaprosiliśmy babcie i dziadków na uroczystość, w czasie której dzieci mogły zaprezentować pokazy artystyczne, przygotowane pod kierunkiem nauczycielek świetlicy. 
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
Dnia 14 stycznia dzieci z grupy 5 latków uczestniczyły w zajęciach pt: „Poznaję kontynenty – Afryka”, w ramach realizacji wybranych zagadnień z wdrażanej w tym roku szkolnym innowacji „Mali Podróżnicy”.
10 stycznia 2019 r. uczniowie klasy Ib i Ie udali się do Opery i Filharmonii Podlaskiej w celu obejrzenia bajki muzycznej pt. „Brzydki Kaczorek”.
Sześciolatki z oddziału 0B wciąż rozwijają zainteresowania czytelnicze poprzez doskonalenie techniki czytania i prezentowanie przygotowanych utworów na szerszym forum: rówieśnikom, klasie IIA
i IIC. 
Przed Świętami Bożego Narodzenia wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi najbliższymi mieli okazję wziąć udział w konkursie pt: „Piernikowe Szaleństwo”.
„Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam, że Mesjasz Pan, narodził się w mieście Dawida. Przyjmijcie tę Dziecinę, niech ziemia się weseli! Niech ziemia się weseli dziś!”
6 grudnia 2018 r. uczniowie kl. Ie, pamiętając o imieninach Mikołaja, ubrali się w kolory czerwone
i białe oraz założyli mikołajowe czapeczki. 
     W dniach 19 i 20 grudnia, dzieci z grupy 5 latków przedstawiły Jasełka dla uczniów z klasy 1c oraz rodziców. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną oraz rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci.
     W dniach 19 i 20 grudnia, dzieci z grupy 5 latków przedstawiły Jasełka dla uczniów z klasy 1c oraz rodziców. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną oraz rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci.
Jasełka 2018
22-12-2018
Dnia 21 grudnia 2018 r. jak co roku odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe.
20 grudnia klasy 4e i 4i udały się na wycieczkę do Konsulatu Świętego Mikołaja.
11 grudnia 2018 r. uczniowie kl. 1b wspólnie z rodzicami i wychowawczyniami uczestniczyli w warsztatach plastyczno-technicznych o wolontariacie pt. ,,Podaruj słonika'' przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Pomocy Szansa Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy ,,Przystań''. 
W grudniu 2018r., na terenie szkoły, trwała akcja ,,Adopcja serca”. W to szlachetne dzieło włączyli się: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie poszczególnych klas.
Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za  ufundowanie świątecznych  paczek najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej szkoły.
W dniu 1 grudnia 2018 r. w osiedlowym sklepie ,,Stokrotka” przy ul.Dubois 2 , już po raz 15 wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Banki Żywności.
Od grudnia 2018 roku wszyscy uczniowie klas II uczestniczą w ogólnopolskim programie: „Od grosika do złotówki”: klasa II a pod kierunkiem pani Elżbiety Baczewskiej i pani Bożeny Puchalskiej, klasa II b pod kierunkiem pani Katarzyny Kłopotowskiej, klasa II c pod kierunkiem pani Anny Piłaszewicz, klasa II d pod kierunkiem pani Sylwii Timofiejuk i klasa II e pod kierunkiem pani Iwony Sadowskiej.
Szlachetna Paczka
12-12-2018
Pod koniec listopada 2018 r. nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do akcji  „Szlachetna Paczka”.
5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

„Jest taki czas co łzy w śmiech zmienia,

jest taka moc, co smutek w radość przemienia,

 jest taka siła, co spełnia marzenia….

To właśnie magia Świat Bożego Narodzenia.”

Tradycyjnie, jak co roku, nauczyciele świetlicy zorganizowali kiermasz bożonarodzeniowy z którego dochód został przeznaczony na wsparcie Fundacji Pomóż Im Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza, Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Droga oraz zakup paczki świątecznej wybranemu wychowankowi świetlicy.
Klasa 1c uczestniczy w projekcje Fundacji Uniwersytet Dzieci „Technologie z klasą”.
Popołudniami przedszkolaki z oddziału Ob rozwijają zainteresowania czytelnicze, czytając teksty –  opowiadania, wiersze – z  ELEMENTARZA Aleksandry Plec, Marzeny Skoczylas i Mariana Falskiego.
"Andrzejki”  to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana
z pokolenia na pokolenie.
29 listopada 2018 r. klasę 1 c odwiedzili żołnierze- saperzy 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
30 listopada 2018 roku w naszej świetlicy szkolnej został zorganizowany dzień Świętego Andrzeja. Nie zabrakło na nim tradycji oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem Andrzejek.
Nauczycielki świetlicy zaprosiły swoich wychowanków do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pt.: „Brzechwa dzieciom”.
Dnia 26 XI 2018r dzieci z grupy 0B po podwieczorku kontynuowały zabawy  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.
„Miś to jedyny przyjaciel, którego możemy kupić,
ale akceptuje nas nawet z naszymi wadami”.
Zgodnie z coroczną tradycją w listopadzie gościliśmy w naszej świetlicy dzieci sześcioletnie. Wychowawczynie świetlicy zorganizowały cykl imprez integracyjnych z cyklu „Watro być razem” pod hasłem „Jesień nie musi być smutna” z udziałem wychowanków świetlicy i wychowanków Przedszkola Samorządowego Nr 64 w Białymstoku.
9 listopada 2018 roku o godzinie 11.00 spotkaliśmy się na uroczystym apelu klas IV- VIII pod hasłem: ,,Wierszem i piosenką uczcijmy Niepodległą”.
8 listopada 2018r., uczniowie klas 0 – III zebrali się na apelach, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
9 listopada 2018 r. wychowankowie świetlicy włączyli się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.
Bal Marchewkowy
04-11-2018
31 października 2018 roku w naszej świetlicy odbył się Bal Marchewkowy.
Dnia 26 października 2018 roku ,uczniowie klasy 4j wraz ze swoim wychowawcą panem Adamem Kirylukiem, w towarzystwie pani Katarzyny Józwiak wybrali się do „ Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego ”.
W dniu 26 października uczniowie klas 1b oraz 1e odwiedzili Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. prof. A. Myrchy w Białymstoku.
„Jak dobrze być uczniem pięćdziesiątki,
w tak pięknej szkole uczyć się …”
24 października 2018 r. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbył się, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Międzynarodowy Konkurs Historyczny pod hasłem „Zamień celebrytę na autorytet”.
Dnia 23 października dzieci z grupy 5 latków uczestniczyły w zajęciach pt: „Poznaję kontynenty-Europa”, w ramach realizacji wybranych zagadnień z wdrażanej w tym roku szkolnym  innowacji „Mali Podróżnicy”.
23 października 2018 roku gościły w świetlicy 5-letnie przedszkolaki z naszej szkoły wraz z panią Martą Gogiel-Auchimik.
17 października 2018 r. odbył się w naszej szkole apel porządkowy dla klas I - III pt. „Bezpieczeństwo na drodze”.
W dniu 15 października wolontariusze z naszej szkoły udali się na Cmentarz Wojskowy  pod opieką pani Anny Gryc oraz pani  Lucyny Czerniakowskiej.
Uczennica klasy II a integracyjnej Magdalena Grygoruk pod opieką wychowawczyń: pani Elżbiety Baczewskiej i pani Bożeny Puchalskiej wzięła udział w konkursie organizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku przy współpracy z Podlaskim Oddziałem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Stowarzyszeniem Edukacji i Dialogu „Fontis et Futura” pod patronatem Kuratorium Oświaty.

Dnia 12.10.18r. w grupie  przedszkolaków odbyła się WARZYWNO-OWOCOWA ZABAWA WITAMINOWA.

W dniu 10 października klasa 1d uczestniczyła w warsztatach sadzenia roślin pod nazwą „Dzieciaki – Sadzeniaki”. Te niecodzienne zajęcia zorganizował Leroy Merlin przy ul. Hetmańskiej
w Białymstoku.
Dnia 5 października w naszej świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji wychowawczynie przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji.
Dnia 5 października dzieci z grupy 5 latków wybrały się na wycieczkę do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej na zajęcia warsztatowe pt: „ Mieszkać piękniej – tradycyjne zdobnictwo drewnianych domów na Podlasiu”, w ramach realizacji zagadnień z innowacji „Mali podróżnicy”.
26 września 2018 r. w naszej świetlicy odbył się Chrzest Świetlicowy. Do naszej społeczności przyjęliśmy nowych członków uczniów klas I – szych.
Dnia 27 września 2018 r. w murach naszej szkoły odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Białegostoku za rok szkolny 2017/2018.
     W dniu 20 września 2018 r. na stadionie BOSiR w Białymstoku odbyła się uroczysta  Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019.
     21 września 2018 roku, jak co roku wzięliśmy udział w Ogólnoświatowej Akcji „Sprzątanie Świata”.
Dnia 20 września w grupie 5 latków odbyła się uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.
     Dnia  19 września  2018 roku ,uczniowie klas  4 b, 4c, 4j wraz ze swoimi wychowawcami:  panią  Iwoną Górską, panią Bożeną Łukaszewicz i panem  Adamem Kirylukiem wybrali się na wycieczkę do „Ziołowego Zakątka”-  gospodarstwa  agroturystycznego  pana Mirosława Angielczyka.
     W klasie 1c raz w tygodniu – w piątek-  zajęcia prowadzone są poza ławkami szkolnymi. Większość zajęć prowadzonych jest na dywanie, w plenerze, w formie zabawy.
Dnia 12 września 2018r. klasa II d była na wycieczce w Straży Granicznej w Kuźnicy Białostockiej ma przejściu granicznym Polska- Białoruś.
     Jak co roku, 7 września, poczet sztandarowy naszej szkoły i wszyscy uczniowie klas szóstych wspólnie z innymi mieszkańcami Białegostoku oraz licznymi przedstawicielami Związku Sybiraków z kraju i zagranicy, harcerzami, samorządowcami i politykami uczestniczyli w XVIII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru
3 września 2018 roku o godzinie 9:00 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
3 września 2018 r. na sali gimnastycznej oddziały zerowe oraz uczniowie klas I-III uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się w piątek 22.06.2018r. w pięknie przystrojonej w barwne motyle sali gimnastycznej.
Podczas spotkania uczniowie klasy 1 c  zaprezentowali koleżankom i kolegom  z oddziału przedszkolnego 0 A "Mini playback show", a w nim następujących wykonawców: Cleo, Kayah, Shakira, Sławomir, Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, taniec do utworu Despacito  oraz wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Spośród trzech oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w naszej szkole, tj. 4-latków, oddziału 0A i 0B, w pierwszym etapie konkursu zostało wyłonionych 6 osób.
Dnia 12.06.2018r. i 15.06.2018r. klasy III ,,d", III ,,g", III ,,i" oraz III ,,j" wraz 
z wychowawczyniami odbyły ostatnią wycieczkę jako uczniowie nauczania zintegrowanego do Wioski Indiańskiej ,, Puszczykówka" w Pokośnie.
     Dnia 6 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Komendy Policji
w Białymstoku na zajęcia z cyklu „ Komisariat Młodego Policjanta”.
     Podczas drugiego semestru roku szkolnego na zajęciach artystycznych „Mali i kreatywni” uczniowie wykonywali trójwymiarowe obrazy pt. „Skrzydlate Anioły”.
    7 czerwca 2018 r. w naszej świetlicy, jak co roku, odbył się Dzień Rodziny. 
     W dniach 4–8 czerwca 2018 r. biblioteka naszej szkoły wzięła udział w siódmej  edycji Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom w ramach Ogólnopolskiej akcji Fundacji ABC XXI ,,Cała Polska czyta Dzieciom".
     28 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs sprawdzający wiedzę uczniów
na temat życiorysunaszepatronki oraz wybrane umiejętności językowe z języka angielskiego.
     W maju uczniowie oddziałów zerowych wzięli udział w konkursie plastycznym „My favourite English Bug”
     30 maja dzieci ze świetlicy pod opieką p. Anny Pleskowicz i p. Magdaleny Musiał udały 
się na wycieczkę na Politechnikę Białostocką na Wydział Mechaniczny.
Dnia 15 maja grupa 4 latków oraz klasy 0a, 0b i 2a wybrały się na wycieczkę do Krainy Krasnoludków w Puszczy Knyszyńskiej.
Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia.
Uczennica kl. V c – Jagoda Konachowicz zdobyła wyróżnienie w XIV Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Miasto i region w Unii Europejskiej”.
    Dnia 24.05.2018r. klasy III c oraz III e udały się na wycieczkę do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

     19 maja odbyła się Festyn Rodzinny pod hasłem „Mamo, tato! Pobawcie się ze mną”. Liczne stanowiska przygotowane przez nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości tematyką nawiązywały do różnych form spędzania czasu z rodziną.

     Dnia 15 maja br. nauczyciele przyrody naszej szkoły, panie: I. Sołowiej, A. Petelska i A. Morzy zorganizowały I Międzyszkolny Konkurs „ Sekrety Zwierząt”.
     14.05.2018r. w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd „Mam talent” zorganizowany przez nauczycieli świetlicy. Wzięli w nim udział uczniowie z klas pierwszych i drugich.
Uczniowie klasy I a przedstawili koncert flażoletowy dzieciom z oddziału O a. Flażolet to niewielka piszczałka z ustnikiem, o prostej budowie, znana w Polsce już od XVIII wieku
     Dnia 10 maja br. odbył się finał piątej edycji Konkursu Kultury Języka Polskiego pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.
     26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
     Realizacja projektu „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało – Czerwonych” w Szkole Podstawowej Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku
to żywa lekcja historii i nowoczesnego patriotyzmu. Biel i czerwień opanowały naszą szkołę.
Dnia 07.05.2018 r. klasę III e odwiedziła ponownie Pani Agnieszka, mama naszego klasowego kolegi Kuby, która jest technikiem żywienia.
     W kwietniu w naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczne dla nauczycieli. 
     Dnia 23 kwietnia 2018 r. wnaszej szkole po raz kolejny w tym roku szkolnym odbył się apel porządkowy dla wszystkich uczniów z klas 0 - III.
W związku ze Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu dnia 26.04.2018r odbyły 
się w naszej szkole warsztaty pt. ,, Poznaj świat dziecka ze spektrum autyzmu". 
   Współczesna szkoła powinna dbać o wszechstronny rozwój osobowości ucznia, kształtując takie cechy jak: aktywność, otwartość, kreatywność i zaangażowanie.
     Dnia 25 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy 4 h wzięli udział w zajęciach na temat prawidłowych nawyków żywieniowych przeprowadzonych przez przedstawiciela firmy Naturhouse w Białymstoku. 
     Popołudniami przedszkolaki z oddziału Oa rozwijają zainteresowania czytelnicze, czytając 
teksty –  opowiadania, wiersze - zawarte w ELEMENTARZU Mariana Falskiego.
Dnia 23 kwietnia 2018 r. w związku z Dniem Ziemi uczniowie klasy 7b, 7c i 7d przygotowali plakaty na temat: "Smog i efekt cieplarniany - zagrożenia naszej Ziemi".
Dzień Ziemi
24-04-2018
Jak co roku w kwietniu przypomnieliśmy w naszej szkole o Światowym Dniu Ziemi.
W związku ze Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu uczniowie kl. 4ai, 4bi, 4c, 4d, 5bi 5e wykonali prezentacje multimedialne na tematy znanych osób które zostały dotkniete tą chorobą .
W ramach realizacji zagadnień z programu profilaktyczno-wychowawczego „Strażnicy Uśmiechu”, w dniu 17 kwietnia w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie.
   18 kwietnia 2018 roku odbyły się  w naszej szkole zajęcia warsztatowe z terapii integracji sensorycznej pt.: „Ścieżka sensoryczna - spostrzeganie świata przez dzieci autystyczne” przeprowadzone przez terapeutów integracji sensorycznej: p. Bożenę Puchalską i p. Agatę Sosnowską w związku ze Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem. 
    Dnia 16 kwietnia 2018 r. odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów z oddziałów 0-III zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza.  
Dnia 16.04.2018r i 23.04.2018r klasa IIIi oraz IIIj wraz z wychowawczyniami miały przyjemność odwiedzić Jednostkę Ratowniczo- Gaśniczą Nr 4 w Białymstoku.
     Dnia 5 kwietnia 4-latki wybrały się na wycieczkę do Manufaktury Lizaków „Cukier Lukier” 
na warsztaty interaktywne, w trakcie których miały szansę same stworzyć smakowite lizaki.
 Dnia 5 kwietnia 2018r. odbyła się VII Edycja Festiwalu Piosenki z czasów Babci i Dziadka, 
w którym udział wzięła uczennica klasy 3 j – Anna Łyżwa. Wykonała utwór pt. ,,Ach jak przyjemnie” i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
     W roku szkolnym 2017/2018 klasa I a integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku z wychowawczyniami panią Elżbietą Baczewską i panią Bożeną Puchalską wzięła udział w wyjątkowym Ogólnopolskim Programie dla nauczycieli pt.: „Kompetencje na szóstkę”. 
Spartakiada 2018
30-03-2018
W dniu 27 marca 2018r. klasa III b uczestniczyła w Spartakiadzie Integracyjnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Białymstoku.
 Dnia 22 marca, 4-latki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Rzeźby  Alfonsa Karnego, podczas której zwiedzały muzeum oraz uczestniczyły w zajęcia interaktywnych.
     Dnia 20 marca, przedszkolaki  w ramach realizacji zagadnień z programu „Strażnicy Uśmiechu”, wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Muzeum Zdrowia przy Uniwersytecie Medycznym 
w Białymstoku.
Dnia 22 marca 2018 r. odbył się II etap szkolnego konkursu ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii”  uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku.
     W dniach 12 – 16 marca 2018 r. nauczyciele świetlicy zorganizowali turnieje sportowe pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. 
SPRING POEM CONTEST
22-03-2018
       22 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole Konkurs recytatorski w języku angielskim SPRING POEM CONTEST
  W dniu 12.03.18 r. uczniowie klasy VI c oraz VII b wysłuchali prelekcji dr Łukasza Lubicz – Łapińskiego z Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.
Pod koniec lutego 2018 r. wychowawczynie świetlicy zorganizowały szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Ozdoby wielkanocnego stołu”.
W dniu 06.03.18 r. uczniowie klasy V b, V c oraz V d mieli możliwość wysłuchania prelekcji
p. Magdaleny Dzienis – Todorczuk z Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.
6 marca 2018 r. w naszej świetlicy odbył się BAL JARZYNOWO – OWOCOWY.
     Dnia 6 marca 2018r. uczniowie klas III C oraz III E udali się do Muzeum Rzeźby A. Karnego 
na zajęcia teoretyczno – praktyczne „W pracowni rzeźbiarza”.
     Dni otwarte w naszej szkole odbyły się 1 i 2 marca 2018 r.
     Dnia 02.03.2018r. w ramach Dni Otwartych Szkoły w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia.

     Dnia 26 lutego 2018r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej
„Sing A Song”. 

 Uczniowie z klasy II a integracyjnej w dniach 20.02.2018 r. – 23.02.2018 r. wzięli udział 
w projekcie w ramach programu edukacyjnego ph. „NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ” przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B.
Dnia 23 lutego w grupie 4 latków odbyły się cykliczne zajęcia promujące zdrowe odżywianie oraz dbanie 
o higienę jamy ustnej w ramach realizacji zagadnień  z programu „Strażnicy Uśmiechu”.
Walentynki - święto zakochanych, obchodzone 14 lutego.
„Dobre maniery nie tylko od święta - zuch kto o nich pamięta”
      W dniu 16.02.2018 r., w trosce o bezpieczeństwo uczniów, w klasie I b zorganizowano spotkanie
z ratownikami medycznymi, którzy przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.
15 lutego 2018 r. uczniowie klasy III e wraz z wychowawczynią udali się do biblioteki mieszczącej się w Klubie 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego na zajęcia literacko – plastyczne
„W krainie Anaruka”.
15 lutego lekcja przyrody odbyła się na terenie Muzeum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku ,po którym oprowadził nas pracownik naukowy Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.
Dnia 14 lutego  2018 roku  uczniowie klasy IIIf i III h uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji: st. sierż. Annę Krasowską  i asp. sztab.
     13 lutego w naszej świetlicy obchodziliśmy dzień św. Walentego popularnie nazywany walentynkami.
     15 lutego  2018 r. klasa IIa i IIIh udały się na wycieczkę  do Muzeum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku, po którym oprowadzali nas pracownicy naukowi Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.
„ Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
     12 lutego 2018 r. uczniowie klasy III e gościli swoich rodziców na zajęciach otwartych pod hasłem „Eskimosi dawniej i dziś".

     Dnia 08.02.2018r uczniowie klas III i, III j wraz z wychowawczyniami udali się do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku na uroczyste rozstrzygnięcie V edycji Wojewódzkiego Konkursu ,,112 RATUJE ŻYCIE".

„Szczęście to jedyna rzecz, 
która się mnoży, jeśli się ją dzieli”
 
(Albert Schweitzer)
  Dnia 8 lutego obchodziliśmy tłusty czwartek w naszym przedszkolu. Dzieci w tym dniu poznały historię, tradycje i zwyczaje tłustoczwartkowe.
     Na zabawie choinkowej, uczniowie klasy III c dostali w prezencie od św. Mikołaja bilet wstępu 
do Fabryki Misia. Bardzo się ucieszyli. Nie mogli doczekać się wyjścia.
      6 lutego uczniowie klasy II b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Leroy Merlin pod nazwą Dzieciaki Sadzeniaki.
18.01.2018r. zaprosiliśmy babcie i dziadków na uroczystość, w czasie której dzieci mogły zaprezentować pokazy artystyczne, przygotowane pod kierunkiem nauczycieli świetlicy.
 Dnia 18 stycznia 2018 r. w grupie O B  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
Podczas pierwszego semestru na zajęciach artystycznych „Mali i kreatywni” uczniowie wykonywali prace związane z okolicznościami świątecznymi – „ażurowe choinki”.
12.01.2018 r. odbyła się w świetlicy zabawa karnawałowa. Dzieci bardzo lubią wyrażać swoje emocje poprzez taniec, tańczą bardzo pięknie.
Uczniowie klas 4 wzięli udział w Szkolnym Konkursie Graficznym „Pocztówka Bożonarodzeniowa”.
21 grudnia 2017r. w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki Świątecznej „Christmas Songs”. W konkursie wzięło udział 23 uczniów klas IV-V.
Przed Świętami Bożego Narodzenia wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi najbliższymi mieli okazję wziąć udział w konkursie pt: „Piernikowe Szaleństwo”.
     Dnia 06.01.2018r uczniowie naszej szkoły podstawowej uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli, zorganizowanym przez władze miasta i Archidiecezji Białostockiej pod hasłem:
„Bóg jest dla wszystkich. Wszyscy do stajenki.”
     Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach.
Klasy IV h i IV f spędziły mikołajki w Papugarni.
22 grudnia 2017 r. odbyło się wspólne kolędowanie uczniów klasy 1e i 3c integracyjnej.
Dnia 15 grudnia 2017 roku, dzieci z grupy zerowych odwiedzili specjalni goście: policjanci przewodnicy z Komendy Miejskiej w Białymstoku oraz niecodzienny gość: pies policyjny Abra
12 grudnia 2017r. uczniowie klasy IIIc integracyjnej zaprosili swoich bliskich na zajęcia otwarte pod hasłem „Zwyczaje wigilijnego wieczoru w Polsce i w Szwecji”.
11 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno-językowy z języka angielskiego pod nazwą ,,Christmas Cards”.
   30 listopada 2017 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Chusteczka Królowej Jadwigi” zorganizowany przez Zespół ds.  Patrona Szkoły. Nagrodzone i wyróżnione pracy zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej
W ramach Tygodnia Promocji Zdrowia pod hasłem „Wyłącz komputer i smartfona, uprawiać sport najwyższa pora” w oddziałach 0a i 0b została przeprowadzona pogadanka na temat wpływu aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania na nasze zdrowie.
Idzie dobry święty, uśmiecha się w koło 
Grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło 
Niesie w dużym worku słodyczy bez liku 
Pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku”
„Tak mało mamy pięknych spotkań w życiu
Lecz najpiękniejsze zawdzięczamy KSIĄŻCE
W godzinach smutku, radości, wesela
wracamy do niej jak do przyjaciela.”
T. Lenartowicz
     ,,Dodajmy świętom smaku”
 
     W dniu 2 grudnia 2017 r. (sobota) w osiedlowym sklepie Stokrotka przy ul. Dubois 2, jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział 
w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności.
30 listopada w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia odbyły się apele pod hasłem „Wyłącz komputer i smartfona – uprawiać sport najwyższa pora”.
 Pierwszy grudnia 2017r. przebiegał w kl. III E pod hasłem: Dzień pełen witamin.
Odwiedziła nas mama Kuby, naszego klasowego kolegi, Pani Agnieszka Gutowska, która jest technikiem żywienia. 

     W ramach „Tygodnia Promocji Zdrowia” dzieci z klas 0-III brały udział w konkursie literackim pt.: „Wyłącz komputer i smartfona uprawiać sport najwyższa pora”.

     Nasze sześciolatki z oddziału 0A odwiedziła klasa IA z panią Elżbietą Baczewską i Bożeną Puchalską.

 
     27 listopada 2017r. w klasie IIa odbyły się andrzejki.

„Miś to jedyny przyjaciel, którego możemy kupić,

ale akceptuje nas nawet z naszymi wadami”.

     27 listopada 2017 roku  odbył się apel z okazji Tygodnia Promocji Zdrowia. Tegoroczne hasło przewodnie to „Wyłącz komputer i smartfona – uprawiać sport najwyższa pora”. 
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w LMMiO EUREKA.
Dnia 27 XI 2017r dzieci z grupy 4-latków i 0A po podwieczorku kontynuowały zabawy z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.
24 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej klasie Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Dnia 23 listopada 2017 r.  dzieci  z grupy Ob i Oa spotkały się z przedstawicielką Straży Miejskiej w Białymstoku. Uczestniczyły w zajęciach pt.: „Jestem bezpieczny każdego dnia”.
     Dnia 22 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się XIV Integracyjny Festiwal Piosenki i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem”.
"Warto być razem"
23-11-2017
Zgodnie z coroczną tradycją w październiku i listopadzie 2017 gościliśmy w naszej świetlicy dzieci sześcioletnie.
     Dnia 20 listopada 2017r. grupa O B miała możliwość uczestniczyć w zajęciach koła „Papieroplastyka” prowadzonych przez p. Jolantę Lul, podczas których wychowankowie wykonały piękne, jesienne dynie.
Dnia 16 listopada w grupie 4 latków odbyły się cykliczne, comiesięczne zajęcia  „Dni warzyw 
i owoców”, promujące zdrowe odżywianie, w ramach realizacji zagadnień z programu profilaktyczno-wychowawczego „Strażnicy Uśmiechu”.
10 listopada 2017 r., w przeddzień wielkiego święta, uczniowie klas 0 - 3 zebrali się na uroczystych apelach, aby uczcić dzień odzyskania przez Polskę niepodległości.
Marchewkowy Bal
16-11-2017
Dn. 19 września 2017r. w naszej świetlicy odbył się Marchewkowy Bal. Celem zabawy było promowanie jedzenia owoców i warzyw, w tym bohaterki imprezy - marchewki, jako źródła wielu witamin.
29 września 2017r.jak co roku, miał miejsce w naszej świetlicy tzw. „Egzamin pierwszaka” ,czyli przyjęcie pierwszoklasistów do zespołu świetlicowego „Wesołej Gromadki Kubusia Puchatka”.
     Dnia 06.11.2017r. uczniowie klasy 3e wraz z wychowawczynią udali się do Jednostki
Ratowniczo – Gaśniczej Nr 4 w Białymstoku przy ul. Transportowej.
10 listopada, pamiętając o historii i o ofierze wielu Polaków walczących o wolność, uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości.
10 listopada 2017 r. Pani Dyrektor Teresa Halina Duniewska wraz z reprezentacją Samorządu Uczniowskiego uczestniczyła w miejskich obchodach 99.
We współpracy z białostockim Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZUOK) i programem „Nasz Białystok jest Eko” dn. 07.11.2017r. w naszej świetlicy odbyły się warsztaty twórczego recyklingu.
"Dzieci przytul mocno i niech radośnie rosną nam,
dzieciom daj z bajki kwiat i wspaniały świat.
Duże różowe słońce prosto do małych rąk,
zieleń na wielkiej łące i wspaniały ciepły dom."
Mając na uwadze bezpieczeństwo każdego, zwłaszcza pieszych w naszej szkole dnia 30.10.2017r. odbył się apel porządkowy dla wszystkich uczniów klas 0 - III.
     W dniach 27 IX - 19 X w naszym mieście odbywały się Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku.
W rywalizacji dziewcząt udział wzięło 13 szkół podstawowych.
W dniu 11.10.2017 r. reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła udział w Igrzyskach Miasta Białegostoku w sztafetowych biegach przełajowych
   W dniu 04.10.2017 r. reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła udział w Igrzyskach Miasta Białegostoku w drużynowych biegach przełajowych.
Dnia 19 października grupę 4-latków odwiedziła pani policjant z Komendy Miejskiej Policji
w Białymstoku.

          We wtorek dnia 24 października , już po raz kolejny przed Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym wolontariusze naszej szkoły porządkowali groby oraz zapalali symboliczne znicze na Cmentarzu Wojskowym w Białymstoku.

Dnia 19 października 2017r. uczeń klasy 3 j – Maciej Dąbrowski, dowodził 1 kompanią
w 18 Białostockim Pułku Rozpoznawczym.

     13 października 2017 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

     Dnia 6.10.2017 r. klasa 3e wraz z wychowawczynią udała się do Muzeum Podlaskiego w Ratuszu na lekcję interaktywną pt. „Świat toruńskiego piernika”.
Dnia 5 października grupa 4 latków wybrała się z wizytą do „Gabinetu Uśmiechu” przy ulicy Transportowej 12.
W dniach 2, 3 i 6 października w grupie 4 latków odbyły się zajęcia promujące zdrowe odżywianie w ramach realizacji zagadnień z programu profilaktyczno – wychowawczego „Strażnicy Uśmiechu”.

     Zajęcia logarytmiczne odbywają się raz na dwa tygodnie w wymiarze 45min. o godzinie 15.15.

     4 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego.  

     Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. 

     20.09.17r. dzieci z klasy 3c integracyjnej wraz z wychowawczyniami odwiedziły wędrującą wystawę „Świat toruńskiego piernika” w Ratuszu Miejskim. 

Zdrowe śniadanie
28-09-2017
     Dnia 22 września 2017r.  klasa 3 j zrobiła zdrowe śniadanie, wykorzystując jesienne warzywa.

     Dnia 20 września dzieci z grupy 4 - latków były wyjątkowo szczęśliwe i zadowolone, ponieważ bchodziły swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Dnia 20 września 2017r. uczniowie z klasy II a integracyjnej udali się na wycieczkę do NBP w ramach dni otwartych zorganizowanych pod hasłem „Poznaj losy polskiego złota”.

     22 września 2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego wśród uczniów klas IV-VII.

     20 września 2017 r. w Białostockim Parku Naukowo -Technologicznym odbyła się uroczystość wręczenia przez Prezydenta Miasta Białegostoku stypendiów za innowacyjną myśl techniczną,
w dziedzinie twórczości artystycznej oraz za wyniki i osiągnięcia w nauce.

     Hasło tegorocznej Akcji Sprzątania Świata brzmi ,,Nie ma śmieci – są surowce”.

     Jak co roku, 8 września, poczet sztandarowy naszej szkoły i wszyscy uczniowie klas szóstych wspólnie z innymi mieszkańcami Białegostoku oraz licznymi przedstawicielami Związku Sybiraków z kraju i zagranicy, harcerzami, samorządowcami i politykami uczestniczyli w XVII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru.

5 września 2017 r. w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku nagrodzono najlepszych uczniów oraz ich mistrzów – nauczycieli towarzyszących wychowankom na drodze rozwoju.
Witaj szkoło
07-09-2017
     4 września 2017 r. na sali gimnastycznej uczniowie młodszych klas uroczyście rozpoczęli nowy
rok szkolny 2017/18.
Po ponad dwóch miesiącach wakacji nauczyciele i uczniowie wrócili do szkoły.
    W dniach 19 – 24 sierpnia klasa sportowa 6C wzmocniona dwoma uczennicami z klasy 5C uczestniczyła w największym w Polsce turnieju piłki ręcznej – XIV Mazurskim Festiwalu Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców – Giżycko 2017.
Tym razem nasze sześciolatki odwiedziły czterolatki z Przedszkola Samorządowego Nr 64.
    Uczniowie klasy I a mając na uwadze swoje zdrowie wraz z nadejściem wiosny postanowili założyć hodowlę szczypiorku. 
    Dnia 12 czerwca 2017 wybraliśmy się z naszymi paniami do Muzeum Historycznego na lekcję interaktywną, Celem wycieczki było wzbogacenie naszych doświadczeń w wiedzę o rodzinnym mieście – Białymstoku.

     7 czerwca 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego: „Dobrze wiem, co jem”.

      Dzień Dziecka to jeden z najbardziej ulubionych dni w życiu dzieci.    To dzień pełen radości, zabaw, upominków i różnych niespodzianek.
    W dniu 24 maja 2017 roku odbył się finał rozgrywek Igrzysk Miasta Białegostoku w Piłce Ręcznej chłopców klas piątych. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy w historii zdobyli Tytuł Mistrzowski.
      Dnia 10 maja 2017 r. na Stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku odbyły się Igrzyska Miasta Białegostoku w Czwórboju Lekkoatletycznym.

       Dnia 29 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego dla klas drugich „Word Master 2017”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 32 uczniów aktualnych klas drugich.

     1 czerwca 2017r, w Dniu Dziecka i Sportu, na sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki sportowe klas IV – VI,  zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego (Izabela Bartoszuk, Maria Łukaszewicz, Monika Ustyniuk, Marek Karłuk, Kamil Ustyniuk).
     Dnia 1 czerwca 2017 r.  z okazji Dnia Dziecka miało miejsce niecodzienne spotkanie uczniów z kilku białostockich szkół podstawowych z Prezydentem Miasta Białegostoku Panem Tadeuszem Truskolaskim.

     30 maja 2017 r. klasa III b uroczyście obchodziła Święto Rodziny, na które zostali zaproszeni rodzice, babcie i dziadkowie, ciocie, wujkowie oraz starsze  i młodsze rodzeństwo.  Frekwencja dopisała, ponieważ przybyło ponad 60 osób.

     Dnia 29 maja 2017 r. uczniowie klasy II c i klasy II e pojechali na wycieczkę do Agroturystycznego Gospodarstwa Kraina Krasnoludków położonego w przepięknym zakątku Puszczy Knyszyńskiej.

      Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, jak radość, wzruszenie czy duma z pociech. My, grupa 3-latków, zaprosiliśmy naszych Kochanych Rodziców na tę uroczystość 30 maja.
     Dnia 29 maja odwiedziliśmy naszych kolegów i koleżanki z Przedszkola nr. 64. Wszyscy cieszyliśmy się z tego spotkania, gdyż bardzo lubimy bawić się razem.
    17 maja 2017 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość zainaugurowała modlitwa w intencji szkoły z udziałem dyrekcji, pedagogów, pracowników szkoły, uczniów z rodzicami oraz pocztu sztandarowego SP 50 w Białymstoku. Nabożeństwa odbyły się w kościele rzymskokatolickim p.w. Świętego Karola Boromeusza w Białymstoku oraz w cerkwii prawosławanej p.w. Świętego Jerzego Wielkomęczennika w Białymstoku.
      Ten dzień był inny niż wszystkie. 9 maja do naszej klasy przyszli goście – dzieci z grupy VI – Samorządowego Przedszkola nr 32.

    W dniach od 20.04 do 08.05 w naszej szkole mogliśmy oglądać wystawę prac uczniów kl. I-III związaną z akcją prozdrowotną „Nie pal przy mnie proszę”. Piękne prace wykonane przez dzieci były efektem pogadanek przeprowadzonych przez wychowawców klas.

     W kwietniu  z okazji Miesiąca Wiedzy o Autyzmie zostały przeprowadzone w naszej szkole zajęcia pt. „Zrozum innych: te same zmysły- inne odczucia”.

    „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

W kwietniu bieżącego roku w ramach propagowania czytelnictwa, zgodnie z priorytetem Prezydenta Miasta Białegostoku, został zapoczątkowany „Cykl czytelniczy” zorganizowany przez  nauczycielki  z oddziału przedszkolnego- panią Edytę Karwowską i panią Beatę Kulesza.

     Teatr, to wspaniały, pełen magii i czarów świat, w którym niemożliwe – staje się prawdą.
W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, warzywa zmieniają się w królewny albo rycerzy, latają dywany, a ze starej lampy wychodzi tajemnicza zjawa……..

     Warzywa i owoce są ważnym składnikiem diety dzieci – są przede wszystkim źródłem witamin, składników mineralnych i błonnika.

      6 kwietnia 2017 r. klasa III b udała się z wizytą do pracowni artysty malarza Grzegorza Radziewicza.

    Już po raz kolejny, w  dniu 1 kwietnia wolontariusze z naszej szkoły  wzieli udział w Wielkanocnej  Zbiórce  Żywności zorganizowanej  przez Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki – Białystok. Wolontariusze  zbierali  produkty  w  sklepie ,,Stokrotka” przy ul.Dubois 2 . Zebrana żywność przekazana zostanie dla osób najbardziej potrzebujących  ze Stowarzyszenia ,,Ku Dobrej Nadziei” w Białymstoku.

     W marcu  odbyło się rozstrzygnięcie  XIV Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Moja bajka”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas trzecich.   Prace zaskakują pomysłowością. Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę inwencję twórczą, oryginalny pomysł, ilustracje, poprawność językową.

    8 marca odbyło się spotkanie uczniów przyszłych klas pierwszych  oraz oddziałów ,,0" wraz z rodzicami, dyrekcją szkoły i nauczycielami. 

   Dnia 28 marca 2017 r. na sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta gala finałowa połączona z wręczeniem nagród laureatom VI Miejskiego Konkursu Piosenki Angielskiej „Sing a Song” pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty
i Prezydenta Miasta Białegostoku.

     W marcu zwróciliśmy uwagę uczniów i pracowników szkoły na problem hałasu. Samorząd szkolny zorganizował tzw. „szeptane środy”, co skłoniło uczniów klas IV –VI do zachowania ciszy. Uczniowie uczęszczający na Koło Młodego Przyrodnika wykonali oraz rozwiesili na korytarzach znaczki zachęcające do cichego zachowania na przerwach. Zaprojektowali i wykonali gazetkę poświęconą tematyce hałasu – jako problemu całej społeczności szkolnej.

SPRING POEM CONTEST
22-03-2017
    21 marca 2017 roku w Pierwszy Dzień Wiosny, odbył się w naszej szkole Konkurs recytatorski w języku angielskim.
    W marcu 2017 r. klasę 3 f odwiedzili specjaliści z Ośrodka Statystyki Leśnictwa i Ochrony Przyrody Urzędu Statystycznego w Białymstoku.

    Dnia 13.03.2017 r. w grupie O a i 0 b integracyjnej odbyły się bardzo ciekawe zajęcia zorganizowane przez tatę Oliwiera z grupy O b - pana Radosława Nawrockiego.

     9 marca mieliśmy okazję zaprezentować się podczas dni otwartych. Pani Anna Pleskowicz
i Magdalena Syguła – Iwaniuk przeprowadziły zajęcia muzyczne pt. „Ruch twórczy
z wykorzystaniem muzyki”.
    VI Miejski Konkurs Piosenki Angielskiej SING A SONG organizowany pod Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Białegostoku.

        Serdecznie gratulujemy Andżelice Klimowicz uczennicy klasy II b, która odniosła sukces w
X Regionalnym Konkursie ,,Mistrz Origami” – organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 47 w Białymstoku. Wykonała wspaniały motor techniką modułową.  4 marca 2017r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród.

    Zanim zaczęliśmy na zajęciach spotkanie z bohaterami książki pt. „Zaczarowana zagroda”, pojechaliśmy na wycieczkę do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora A. Myrchy.
        Na przełomie lutego i marca odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny na najpiękniejszą stronę tytułową specjalnego wydania gazetki szkolnej klas I-III „Coś dla Ciebie i coś dla mnie” pod hasłem „Rodzina – tu się wszystko zaczyna, a miłość nigdy się nie kończy”.
23 lutego 2017 r. klasy: II c i II e wybrały się na wycieczkę do Galerii im. Slendzińskich w Białymstoku

     W wydarzeniu tym wzięli udział nauczyciele i uczniowie SP nr 50  w Białymstoku. Jury w składzie:  p. wicedyrektor Wojciech Zimnoch,  p. Joanna Lewczuk oraz p.Urszula Marciniak-Bagińska oceniało poprawność wokalno-muzyczną, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne prezentacji konkursowych. 

    „Był sobie pączek, co nie miał rączek i okrąglutki był jak miesiączek, miał lukrowaną, złocistą skórkę i w środku dziurkę na konfiturę….”

     Dnia 20 lutego 2017 r. klasa IV c pod opieką p. Eli Piast-Szlubowskiej i p. Ani Cyrkun wybrała się na wycieczkę do centrum Białegostoku.

    22.02.2017 r, na sali gimnastycznej, odbył się  XVI  Turniej Tańca Nowoczesnego, organizowany rokrocznie, od początku istnienia naszej szkoły, przez nauczycieli wychowania fizycznego. W turnieju, jak zwykle, uczestniczyły reprezentacje klas IV – VI, rywalizując między sobą w kategorii klas IV, V i VI oraz o tytuł GRAND  PRIX.

    14.02.2017r. w naszej świetlicy obchodziliśmy walentynki. Były różne zabawy i konkursy, które sprawiły wszystkim dużo radości.
     W klasie II c odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców nt. „Bal karnawałowy”. Razem z rodzicami wykonywaliśmy różnorodne zadania.
    Celem konkursu jest ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez działalność praktyczną dzieci.
112 RATUJE ŻYCIE
17-02-2017

     Sukces ucznia klasy Ia integracyjnej Tomasza Samsonowicza w Wojewódzkim Konkursie „112 RATUJE ŻYCIE”

Walentynki 2017
17-02-2017
    W dniach 13-14 lutego obchodziliśmy  w szkole Walentynki. Z tej okazji zorganizowany został kiermasz charytatywny  na rzecz Podlaskiego Hospicjum Onkologicznego  w Nowej Woli. 
    Grupa Oa i Ob wspólnie wybrały się do biblioteki szkolnej.
Saperzy w szkole
16-02-2017
    Dnia 14 lutego 2017r. uczniowie klas II j i II i mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez saperów z 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku.
Adopcja Serca
09-02-2017

     Blessing Benson Simukonda – nasz kolega z dalekiej Afryki

    Dnia 20 stycznia 2017 r. w grupie O b  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

     Dnia 20. 01. 2017 r. w grupie OA integracyjnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

     W dniu 20 stycznia 2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci
i Dziadka.

    17 stycznia w świetlicy dzieci brały udział w zabawach karnawałowych i konkursach.

    W dniu 13. 01. 2017 r. dzieci z oddziału zerowego występowały artystycznie z montażem słowno - muzycznym pt.: ,,Kolędy i pastorałki” w oddziale trzylatków i świetlicy szkolnej.

16.01.2017r. obchodziliśmy w świetlicy Dzień Babci i Dziadka.

     Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą, tradycyjnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

    Dnia 22 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe.  Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zgromadzili się: Pani Dyrektor Teresa Halina Duniewska, Pani Wicedyrektor Sławomira Czuro, Pani Wicedyrektor Ewa Jarzębińska, nauczyciele, rodzice  oraz uczniowie
klas IV- VI.
     W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 w klasie III g wspólnie przeżywaliśmy takie uroczystości jak andrzejki, mikołajki czy klasowy opłatek.
     W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 uczniowie klasy  III g odwiedzili Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu.

     Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają zarówno dorośli, jak i dzieci.  To moment pełen spokoju, refleksji i ciepła rodzinnego domu.

W atmosferze świąt Bożego Narodzenia dn. 22.12.2016r. odbyło się wigilijne spotkanie
w klasie IIE.

     Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, czekają na nie nie tylko dzieci, ale
i dorośli. Są to święta bliskie naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest,

nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

     9 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno-językowy z języka angielskiego ’Christmas Cards’. Konkurs adresowany był do uczniów klas trzecich.

     W dniach 5 – 9 grudnia 2016r. w naszej  szkole odbyły się obchody  Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Święto zostało ustanowione już w 1986r. Organizacja Narodów  Zjednoczonych ustanowiła ten dzień by uhonorować ludzi, którzy  poświęcają swój czas pomagając innym oraz by zachęcić do wolontariatu.

     Dnia 24 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się XIII Integracyjny Festiwal Piosenki i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem”.  Jak co roku  pani dyrektor – Teresa Halina Duniewska witała przybyłe zespoły z białostockich placówek integracyjnych, opiekunów, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie dzieci do występów, rodziców i wszystkich gości.

     Dnia 16.09.2016 r. uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w konkursie
U nas rowerów jest najwięcej”, który polegał na tym, aby jak największa liczba osób przyjechała do szkoły rowerem.

     W dniu  26 listopada 2016r.(sobota), 24 wolontariuszy  pod opieką nauczycielek  p.Marzeny Białkowskiej, Marty Gogiel -Auchimik, Lucyny Czerniakowskiej, Anny Gryc i Agnieszki Morzy wzięło udział  w  organizowanej przez Bank Żywności akcji charytatywnej "Świąteczna Zbiórka Żywności".
     W dniu  17 11. 2016r. uczniowie klas VI uczestniczyli w zajęciach informacyjno – aktywizujących. Zajęcia prowadzili doradcy zawodowi: pani. Beata Pogorzelska i pani  Elżbieta Fidura z Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku.
     Św. Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na świecie. 6 grudnia przyjechał również do nas z workiem pełnym prezentów. Tego dnia oczekiwaliśmy św. Mikołaja wraz z grupą Misiaczków z Przedszkola nr 64.
    Na początku listopada, przed Narodowym Świętem Niepodległości, klasa II c integracyjna oraz klasa II e wybrały się do Muzeum Wojska.
Wraz z nadejściem jesieni klasa II c integracyjna ruszyła na wycieczkę do pobliskiego lasu.
    Dnia 1 grudnia 2016 r. w ramach popularyzacji czytelnictwa wybraliśmy się  z naszymi paniami na wycieczkę do Książnicy Podlaskiej Filii nr 5. Jest to biblioteka znajdująca się w budynku naszej szkoły.

     „ Zbierzmy się wszyscy gromadnie, gdy już wieczór zapadnie. Chętni do zabawy w andrzejkową noc, bo dziś wróżb i magii moc.”

     Dnia 24 listopada 2016r. klasa II e zorganizowała wieczór andrzejkowy. Uczniowie dowiedzieli się, jak dawniej w różnych regionach Polski wróżono w wigilię Św. Andrzeja.
Zachęcamy do obejrzenia wystawy „Moje korzenie”. Na holu pierwszego i drugiego piętra prezentowane są drzewa genealogiczne wykonane przez uczniów klas czwartych naszej szkoły.
     W listopadzie uczniowie klasy V a i V b uczęszczający na zajęcia Koła Młodego Przyrodnika włączyli się w ogólnopolską akcję  polegającą na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców, wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki groźnego szkodnika kasztanowców szrotówka kasztanowcowiaczka.
     24 listopada 2016 r. wszystkie klasy czwarte pod opieką wychowawców bawiły się razem na wspólnej dyskotece andrzejkowej.

     W dniu 25.11.2016 r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. Przybyły misie małe, średnie i duże, białe, brązowe, niebieskie…

9 listopada 2016 roku klasy IV-VI uczciły Narodowe Święto Niepodległości.
     Dnia 10 listopada 2016 r. uroczyście uczciliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas I-III obejrzeli apel „Nasza Niepodległa” w wykonaniu koleżanek
i kolegów z klasy III Bi.

     Dnia 16.11.2016 r. uczniowie klas Ia, Ib, IIc i IIe wraz z wychowawczyniami wybrali się do Opery i Filharmonii Podlaskiej na spektakl muzyczny pt. „Adonis na gościa”.

15-lecie Szkoły
08-11-2016
     W tym roku obchodziliśmy15-lecie Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku.

    27 października 2016r. o godz. 16.00 w stołówce szkolnej odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

     Dnia 28 października 2016 roku w grupie 3-latków odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”.
Witamy! To my – przedszkolaki, najmłodsze dzieci w szkole. Mamy po 3 i 4 latka i jest nas w grupie 24 osoby.
    29 września w bibliotece szkolnej zorganizowana została akcja dotycząca głośnego czytania w związku z obchodzonym w tym dniu Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.
     W dniu 20.10.2016r. odbyły się są spotkania z uczniami  klas VI na temat "Odpowiedzialność prawna nieletnich".
     Dnia 19.10.2016r. szóstoklasistki uczestniczyły w szkoleniu z zakresu edukacji prozdrowotnej w ramach programu ,,Między nami kobietkami”.
     12 października 2016r. klasa III h uczestniczyła w zajęciach warsztatowych „Dzieciaki sadzeniaki” w Leroy Merlin.

     Dnia 11 października 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Z tej okazji został zorganizowany kiermasz pysznych kremówek oraz wystawa ilustracji przedstawiająca postać Jana Pawła II.

    Podczas zajęć rozmawialiśmy o recyklingu. Dowiedzieliśmy się, jak można wykorzystywać makulaturę, co ogranicza wycinkę drzew.
     Uczniowie z klasy IV a integracyjnej odwiedzają w czasie przerw grupę O a integracyjną. W tym czasie proponują przedszkolakom wspólne zabawy.
     Dnia 28 września 2016 r.  dzieci  z grupy O a integracyjnej,  grupy O b oraz z oddziału przedszkolnego spotkały się z przedstawicielami Straży Miejskiej w Białymstoku.

     ,,Podaj dalej – drugie życie odpadów!” - to hasło tegorocznej Akcji Sprzątania Świata.

     Dnia 20 września 2016r. klasa II j wzięła udział w warsztatach edukacyjnych w Centrum
im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.
WItaj szkoło!!!
15-09-2016

     Rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017. Wypoczęci, roześmiani, opaleni wróciliśmy do szkoły, aby uroczyście powitać społeczność szkolną dzieci klas I-III oraz oddział zerowy, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły.

     1 września 2016 roku o godzinie 8:00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w klasach IV-VI.

     Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbyło się w piątek 24 czerwca 2016r. w odświętnie przystrojonej na ten dzień sali gimnastycznej.
     Uczniowie klasy sportowej uczestniczyli w dniach 29.07.2016 – 07.08.2016 r. w obozie sportowym w Wilkasach koło Giżycka. 
        Reprezentacja dziewcząt SP 50 Białystok została po raz pierwszy zaproszona na letni obóz sportowy zorganizowany i sfinansowany w całości przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce w ramach projektu „Szczypiornista Szkoła”.

      24 czerwca 2016r. na sali gimnastycznej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16. Uroczystość poprowadziły uczennice Aleksandra Zembrowska – klasa II b i  Paulina Antonowicz – klasa II g.

   W roku szkolnym 2015 / 2016 w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Świętej Jadwigi Królowej Polski realizowana była innowacja „Czytanie jest podróżą, a książka mapą”. 
30 maja 2016r. tradycyjnie obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Rodziny.
     9 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się XII Integracyjny Festiwal Piosenki i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem.” To już dwunasty raz pani dyrektor – Teresa Halina Duniewska witała licznie przybyłe zespoły z białostockich placówek integracyjnych, opiekunów, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie dzieci do występów, rodziców i wszystkich gości.
FESTYN RODZINNY
14-06-2016
    Dnia 11.06.2016r w SP 50 odbył się festyn rodzinny. Celem imprezy była integracja całej społeczności szkoły, jak również zachęcanie do wspólnego spędzania czasu wolnego w sposób aktywny i twórczy.

    Nasz uczeń Marcel Gawryluk (klasa II a) zdobył II miejsce w Miejskim Konkursie Fotograficznym „Portret z książką”. Serdecznie gratulujemy!!!

Siewcy Nadziei
14-06-2016
09 czerwca 2016 r. w białostockich Spodkach WOAK odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”.

     Dnia 9 czerwca 2016r. odbyło się w świetlicy szkolnej ostatnie już, piąte spotkanie z cyklu „Mądra szkoła czyta dzieciom”.

    Z dumą informujemy, że Kamila Trembowska uczennica klasy 6c naszej szkoły została nagrodzona „Perełką Świętej Jadwigi Królowej” przez the Queen Jadwiga Foundation (QJF)
w Melbourne (Australia).
    Dnia 1 czerwca 2016 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie w ramach kampanii promującej czytelnictwo wśród najmłodszych "Mądra szkoła czyta dzieciom".

     Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu na Prezentację Multimedialną „Wspólnie dla Innych” ukazującą działania podejmowane przez Szkoły Jadwiżańskie na rzecz bliźnich
w potrzebie.

6 czerwca w naszej szkole odbył się DANCE SHOW – szkolny konkurs taneczny.
      Drugiego czerwca, przedłużając nieco Dzień Dziecka,  klasa IIIc wraz ze swoją wychowawczynią: Panią Ireną Rostkowską, była na wycieczce w Białowieży. 
     1 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Anetty Pogrebniak brali udział w Konkursie Pisania gier Komputerowych Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej "Dżemik".
25 maja w świetlicy klas II – III odbył się "Konkurs Pięknego Czytania" mający na celu promocję czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą oraz uczenie prezentacji własnych umiejętności.
24 maja odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. 21 uczniów z klas I-III zaprezentowało wybrane przez siebie utwory tych autorów.
Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne.
23 maja 2016r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy z języka angielskiego dla klas drugich.
Święto Szkoły
24-05-2016
17 maja 2016 roku uroczystość zainaugurowała modlitwa w intencji szkoły z udziałem dyrekcji, pedagogów, pracowników szkoły, uczniów z rodzicami oraz pocztu sztandarowego SP 50
w Białymstoku.
     Dnia 19 maja 2016 r. w świetlicy szkolnej odbyła się akcja promująca czytelnictwo „Mądra Szkoła Czyta Dzieciom”.
     19 maja 2016 grupa wychowanków świetlicy pod opieką p. Magdaleny Syguły – Iwaniuk i p. Elżbiety Piast – Szlubowskiej wybrała się na wycieczkę do zoo Akcent. 
Dnia 18 maja wychowankowie świetlicy pod opieką p. Marzeny Białkowskiej i p. Marty Gogiel-Auchimik udali się na wycieczkę do Kuriera Porannego.
W drugim semestrze roku szk. 2015/2016 w naszej świetlicy zorganizowane zostało koło sprawnych rąk „Igiełka”.

    11 maja 2016 r. klasa I c wraz z wychowawczyniami wybrała się do centrum Białegostoku, aby poznać najważniejsze zabytki miasta.

    Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. 

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

     Tradycyjnie w świetlicy przygotowujemy się do wakacji. Z tej okazji zaprosiliśmy przedstawicieli straży miejskiej (12.05.2016r) oraz ratownika wodnego (31.05.2016r.), żeby przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, o  których warto pamiętać podczas wakacji.

     28 kwietnia w świetlicy odbyła się kolejna akcja kampanii promującej czytelnictwo wśród najmłodszych "Mądra szkoła czyta dzieciom".

     28 kwietnia wychowankowie świetlicy pod opieką p. Anny Pleskowicz i p. Magdaleny Syguły – Iwaniuk byli na wycieczce w 18.Białostockim Pułku Rozpoznawczym. 
    27 kwietnia już drugi raz zorganizowałyśmy szkolny przegląd talentów. 

    Dnia 6 i 7 kwietnia 2016 r. w SzkolePodstawowej Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku odbył się V Miejski Konkurs Piosenki Angielskiej „Sing a Song” pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Białegostoku. 

DZIEŃ ZIEMI
28-04-2016
    Na apelu zorganizowanym uczniom klas IV – VI uczniowie klasy V c pod opieką p. Agnieszki Morzy zaprezentowali inscenizację o tematyce ekologicznej pt. „Żyją tak, jakby niczego nie rozumieli”.
Dnia 26 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie.
O tym, że budowanie z klocków to najlepsza zabawa nie trzeba przekonywać nikogo, kto bawił się nimi w dzieciństwie.
    21.04.2016 odwiedzili nas goście z Przedszkola Samorządowego Nr 32 i Zespołu Szkół Nr 11. Przygotowaliśmy dla nich razem z naszymi wychowankami część artystyczną i liczne konkursu. 
     Dnia 14 kwietnia 2016 r. odbyło się szkolenie dla rodziców należących do Grupy Wsparcia.
Symbole UK i USA
21-04-2016
12 kwietnia w naszej szkole odbyło sie uroczyste wręczenie nagród w konkursie

   Dnia 11 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole III Miejski Koncert Ekumeniczny „Chrześcijanin śpiewa w drodze do nieba” z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej zorganizował wystawę interaktywną „ZAGADKI UMYSŁU”.

    Od 4.04.2016r. do 8.04.2016r. w świetlicy zorganizowaliśmy TYDZIEŃ SPORTU. Przez cały tydzień dzieci miały możliwość wykazać się sprawnością fizyczną. Nie było to łatwe, bo każdego dnia była inna dyscyplina:

     W czwartek 24 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku odbyło się sportowe wydarzenie dla wszystkich aktywnych przedszkolaków.

    31 marca w Świetlicy Szkolnej mieliśmy zaszczyt gościć Panią Justynę Fiutowską.

23 marca uczniowie klasy 2 c wraz z wychowawczynią przygotowali „ śniadanie wielkanocne” w klasie.

     I miejsce w powiatowym konkursie „Ekologiczny tryb życia- czyli Trzymaj Formę we współczesnym świecie”.

W dniu 12 marca 2016r.wolontariusze naszej szkoły już po  raz kolejny wzięli udział w "Wielkanocnej Zbiórce Żywności" w osiedlowym sklepie ,,Stokrotka” przy ul.Dubois 2.
Tą starą sentencją dnia 9 marca zostali przywitani w Białostockim Muzeum Wsi uczniowie klasy IIIc.

     W dniach 29 lutego – 1 marca 2016r. w naszej szkole odbyły się dni otwarte.

     21 marca 2016 r. w  Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku miała miejsce uroczystość podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2015/2016. 
Dnia 11 marca 2016 r. o godz. 10.45 odbyło się kolejne spotkanie rodziców należących do grupy pod nazwą:
„Grupa wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych”
W  roku szkolnym 2015/2016 r. na terenie szkoły  trwała akcja ,, Adopcja serca”.
     1.03.2016r. mieliśmy okazję zobaczyć podczas dni otwartych niektóre zajęcia, które odbywają się w świetlicy szkolnej. 

WYNIKI z dnia 24.02.2016 r.

W lutym 2016 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs „Pięćdziesiątka - moja szkoła”.
MARZEC - MIESIĄCEM MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE !
     Uczennice Naszej Szkoły uczestniczące w Igrzyskach Miasta Białegostoku w Piłce Ręcznej zostały Złotymi Medalistkami wygrywając po drodze do medalu WSZYSTKIE mecze. 
Uczennice naszej szkoły uczestniczące w Halowym Turnieju Piłki Nożnej zdobyły I miejsce wygrywając WSZYSTKIE mecze.
12.02.2016r. w naszej świetlicy obchodziliśmy walentynki.
    W dniach 11-12  lutego 2015 r. odbył się w naszej szkole Charytatywny Kiermasz Walentynkowy. 
     W dniach 20 – 21.01.2016r, odbył się  XV Turniej Tańca Nowoczesnego, organizowany rokrocznie, od początku istnienia naszej szkoły, przez nauczycieli wychowania fizycznego. 
20.01.2016r. i 22.01.2016r. dzieci uczestniczyły w zabawach karnawałowych w świetlicy szkolnej.

Szanowni Rodzice! 

     Instytut Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku wraz z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego wznawiają zajęcia w Klubie Szkolnych Programistów „Infa“.

18 stycznia 2016r. gościliśmy w naszej świetlicy wyjątkowe dla nas osoby, a mianowicie nasze Kochane Babcie i Kochanych Dziadków.
     Synoptycy zapowiadali, że w tym roku nie prawdziwej zimy. Pomylili się, spadł śnieg, ścisnął mróz w wraz z tym poprawiły się nam humory.
    W poniedziałek, 11 stycznia 2016 r.  uczniowie klasy II g wraz z innymi uczniami naszej szkoły uczestniczyli w zabawie karnawałowej. 

     Gdy za oknem śnieg i mróz, dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu.

     Dnia 16 grudnia 2015 roku zgodnie z wieloletnią tradycją, w naszej szkole odbyły się Jasełka.

    Dnia 22 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe dla klas IV-VI. Tradycyjnie obfitowały w śpiew kolęd i świąteczną atmosferę. 
     4 grudnia 2015r. w klasie IIIc zapanowała świąteczna atmosfera, bo Święty Mikołaj napisał listy do dzieci i wychowawczyni. 

     Szkolne Koło Wolontariatu  wraz z opiekunem p.Anną Gryc składa gorące podziękowanie uczniom i ich rodzicom z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III za  ufundowanie świątecznych  paczek najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej szkoły.

Maleńka miłość w żłobie śpi,                                                                                                                             Maleńka Miłość przy Matce Świętej.                                                                                                                       Dziś cala ziemia i niebo lśni                                                                                                                               dla tej Miłości maleńkiej

    Z przyjemnością informujemy, że oddział przedszkolny 0A i 0B zdobył nagrodę grupową
o wartości 1700 złotych w ogólnopolskim konkursie plastycznym "EkoRysunek", którego organizatorem było Ministerstwo Środowiska. 

     Dnia 21 grudnia 2015 r. reprezentacja dziewcząt z klasy III E oraz reprezentacja chłopców z klasy III B wzięła udział w części finałowej Turnieju piłki ręcznej klas III – Białostockiej Piłki Ręcznej - Ligi Dzieci.

     W grudniu 2015r. odbył się szkolny konkurs plastyczny „Ozdoby choinkowe”. Brali w nim udział uczniowie z klas 0 – III.

     W dniu 19.12.2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w meczu Jagiellonia Białystok – Cracovia Kraków. 

     W świetlicy szkolnej 18.12.2015r. odbył się konkurs muzyczny pt. „Najpiękniejsza kolęda”. 

     Boże Narodzenie  to  czas refleksji oraz rodzinnego ciepła, to magiczny czas pełen refleksji oraz rodzinnego ciepła. To chwile przepełnione radością, miłością oraz niepowtarzalnym aromatem świątecznych potraw .

     Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. 

Mikołajki klasy Ie
16-12-2015

     Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny gości u nas już od pierwszych dni grudnia.

     W dniach 1-4 grudnia, już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariatu przygotowany przez Szkolne Koło Wolontariatu (op. Annę Gryc) i p. Marzenę Białkowską.

     W dniu 5 grudnia 2015 r. w osiedlowym sklepie Stokrotka przy ul. Dubois 2 po raz kolejny, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności...

POMAGAMY JULII
15-12-2015

„Bogaty jest nie ten, kto wiele ma, lecz ten, kto wiele daje."
                                                                           Erich Fromm

     W dniu 10 grudnia 2015 r. pod patronatem Podlaskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej oraz Klubu Sportowego „BESTIOS” w naszej szkole odbył się pierwszy etap Turnieju piłki ręcznej klas III – Białostockiej Piłki Ręcznej - Ligi Dzieci. Głównym celem turnieju była popularyzacja piłki ręcznej wśród najmłodszych uczniów.

     Dnia 01.12.2015r. w naszej szkole odbyły się apele na temat bezpieczeństwa w szkole i na ulicy oraz kultury zachowania na co dzień. 
Tradycyjnie i w tym roku 2015 odwiedził nas Święty Mikołaj, który przyniósł nam mnóstwo nowych zabawek.
     Głównym celem programu w którym biorą udział dzieci z klas I-III w naszej szkole Kids’ Athletics”, jest upowszechnienie lekkoatletyki jako wiodącej dyscypliny sportu. 

     25 listopada 2015 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia

"Moda na zdrowie"
30-11-2015

      W ramach "Tygodnia promocji zdrowia" odbył się finał konkursu pt.:"Moda na zdrowie".
Celem konkursu było przekazanie istotnych treści prozdrowotnych poprzez napisanie wiersza, który mógłby być inspiracją do zastosowania ich w praktyce.

    W naszej klasie jest ciekawie, zdobywamy nowe wiadomości i umiejętności,  tańczymy, śpiewamy i rysujemy. 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

                                                                                                                            Jan Paweł II

25 listopada wszystkie klasy czwarte pod opieką wychowawców bawiły się razem na wspólnej dyskotece andrzejkowej.
     W dniach 16-20 listopada 2015 roku odbył się w naszej szkole „Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia”. 
Dnia 9 listopada 2015r, uczniowie klas 0-III obchodzili 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli.
Dnia 10 listopada uczniowie klas IV- VI uroczystym apelem uczcili 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

         Gaudium in litteris est - radość jest w nauce (wiedzy).

     „Otworzy się Wam tu wielka, ciekawa księga świata”.

Sprzątanie grobów
16-11-2015
Jak co roku przed Dniem Wszystkich Świętych, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu porządkowali  groby oraz zapalali symboliczne znicze na Cmentarzu Wojskowym w Białymstoku.
     Celem akcji „Owoce i warzywa w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.
Dnia 22 października pani Magdalena Majewska przeprowadziła  w grupach zerowych zajęcia o tematyce ekologicznej.
1 października 2015 r. klasy II g  i II f wraz z wychowawczyniami Katarzyną Kłopotowską i Iwoną Sadowską odwiedziły Białostockie Muzeum Wsi.

  Dnia 20 października 2015 r. uczniowie klas 0 – III wzięli udział w  programie edukacyjnym na temat bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej. Inicjatorem akcji jest skarżyski oddział spółki PGE Dystrybucja. 

     W żadną podróż nie można wyruszyć bez przewodnika, a tym bardziej w podróż ku dorosłości, którą podejmuje każdy z nas. Na trasie czeka wiele niebezpieczeństw i fałszywych ścieżek, wrogów, pułapek, negatywnych emocji… ale na szczęście za rękę prowadzi nas przewodnik               i przyjaciel – nauczyciel.

    W dniach 23.09.2015 r.- 29.09.2015 r. w naszej szkole trwała kampania wyborcza. 29 września (wtorek) odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego wśród uczniów klas IV-VI. W głosowaniu oddano 277 ważnych głosów.

Piknik Mleczny
16-10-2015

      Dnia 03.10 2015 r. którego Podlaska Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Mleczny. Celem spotkania było promowanie mleka i jego przetworów.

     W październiku 2015 r. w klasie II g odbyły się wspólne wyjścia integrujące zespół klasowy. 
     4 września 2015r. w naszej szkole odbyło się spotkanie przeprowadzone przez piłkarzy Jagiellonii Białystok – pomocnika Emila Łapińskiego i napastnika Alvarinho.
BEZPIECZNY AUTOBUS
28-09-2015
Dnia 17 września w naszej szkole odbyła się akcja  pt. ,, Bezpieczny Autobus”.

     1 września 2015 roku odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 klas starszych.

Po wspaniałych i wyjątkowo gorących wakacjach  1 września 2015r. na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16.
Bal Szóstoklasisty
28-06-2015
     Tradycyjnie już 25 czerwca uczniowie klas szóstych spotkali się po raz ostatni na wspólnej zabawie.

     Z dumą informujemy, że Gabriela Perkowska uczennica klasy 6c naszej szkoły została nagrodzona „Perełką Świętej Jadwigi Królowej” przez the Queen Jadwiga Foundation (QJF) w Melbourne (Australia).

IV Festyn Rodzinny
20-06-2015
13 czerwca odbył się IV Festyn Rodziny.
     Dnia 15 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku
odbyło się podsumowanie miejskiego konkursu „Jestem dobry – chcę być lepszy”
– Samorząd Uczniowski pomaga potrzebującym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku
     Dnia 12 czerwca 2015 r. o godz. 9.00 odbyło się kolejne spotkanie rodziców należących do grupy pod nazwą: „Grupa wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych”, której założycielem w naszej szkole jest pani Anna Klim. 
Dnia 09czerwca oraz  11 czerwca Panie Anna Kasjaniuk i Aneta Kostecka przeprowadziły  w klasach 1bi, 2e, 3b, 4b, 5b, 6c oraz we wszystkich grupach zerowych lekcję ekologiczną.
W dniu 02.06.2015r w naszej szkole odbyły się zawody międzyszkolne rozgrywane w ramach projektu ,, Kids Athletics” ( Lekkoatletyka dla każdego).
Dzień Sportu 2015
04-06-2015
     1 czerwca 2015r, w Dniu Sportu, na sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki sportowe klas IV – VI,  zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego (Maria Łukaszewicz, Marek Bezubik, Marek Karłuk, Kamil Ustyniuk). 
28 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się XI Integracyjny Festiwal Piosenki i Tańca „Śpiewajmy razem, tańczmy razem.”
     Dnia 26 maja 2015 roku na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku odbyły się Igrzyska Miasta Białegostoku w lekkiej atletyce.    

Uczniowie  oddziałów zerowych i klas I-III wzięli udział  w konkursie plastycznym pt. „ Białystok –moje miasto”.

Śmieciowe roboty
28-05-2015
Dobre rady na złe odpady czyli ekologiczne roboty.
W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie oddziałów 0 i klas I-III  wzięli udział  w interaktywnych audycjach muzycznych  w wykonaniu muzyków z ARTE - MUZA.
Dnia 14.05.2015r. w godz.11:00 – 17:00 naszej szkole odbył się piknik z programem „Owoce i warzywa w szkole”.
19 maja 2015r. wszystkie grupy ,,O” wyruszyły na zwiedzanie budynku Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.
W dniach 11.04 – 29.04.2015 odbyły się Igrzyska Miasta Białegostoku w piłce ręcznej klas piątych.
W dniu 05.05.2015r,  na Stadionie Miejskim przy ulicy 11 Listopada odbyły się Mistrzostwa Województwa  Podlaskiego w Lekkiej Atletyce dla uczestników projektu „Lekkoatletyka dla każdego”.
,,Bieg Na Tak”
18-05-2015
W dniu 25.04.2015 r  w Warszawie, wokół Stadionu Narodowego, na dzień przed Maratonem Warszawskim odbył się...
11 maja 2015r. grupy zerowe wybrały się na wycieczkę do Telewizji Białystok. Tego dnia pogoda nam dopisała.

             W tym tygodniu zakończyła się rekrutacja uczniów do klasy sportowej o profilu piłka ręczna.

Dzieci ze spektrum autyzmu są wśród nas -  spotykamy się na zajęciach lekcyjnych, na przerwach, placu zabaw.
     W dniach 12 maja – dziewczęta i 13 maja – chłopcy 2015 roku na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku odbyły się Igrzyska Miasta Białegostoku w czwórboju lekkoatletycznym.
W dniach 21.04.2015 – 28.04.2015 odbyły się Igrzyska Miasta Białegostoku
w Piłce Ręcznej Dziewcząt klas V.
W dniu 26.03.2015r. w naszej szkole rozegrano turniej dziewcząt klas V w piłce ręcznej
o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku.
2 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbyła się Przedszkoliada, czyli impreza o charakterze rozrywkowo- ruchowym dla aktywnych maluchów.
17 kwietnia  odbyło się spotkanie uczniów klasy 5b z panią Marzeną Giedrewicz
- pracownikiem Urzędu Miejskiego w Białymstoku.
30 kwietnia 2015 r. 11 uczniów z klas 4a i 4b razem z nauczycielem informatyki
p. Anettą Pogrebniak pojechało na Politechnikę Białostocką
W tym roku wzięliśmy udział w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej KIWI.

Dnia 14.04.2015r. uczniowie klas V uczestniczyli w warsztatach  profilaktycznych z zakresu

profilaktyki antyalkoholowej...
„Moja bajka”
05-05-2015

Rozstrzygnięcie XII Międzyszkolnego Konkursu Literackiego
„Moja bajka”

Dniu Trzeci Maja, dniu nam święty,
Hołd ci należy nieść, choć dziś narodu cel wytknięty ,
Pamięci twojej cześć !
                                W. Dalewska
  W marcu 2015 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs „Pięćdziesiątka - moja szkoła”.
12 marca w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się spotkanie z panią redaktor z Radia
Białystok, Dorotą Sokołowską.
19 marca 2015r. w Publicznym Gimnazjum Nr 18 w Białymstoku odbył się powiatowy 
konkurs...
W dniach 27, 28 i 30 marca w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę elektrośmieci.
Z przyjemnością informujemy, że jury IV Miejskiego Konkursu Piosenki Angielskiej
"Sing a Song" pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Białegostoku w składzie Pani Anna Stankiewicz, Pani Magdalena Kiszko-Dojlidko, Pan Mariusz Truszkowski, po skończonych obradach w dniu 15 kwietnia 2015 roku podjęło decyzję
o przyznaniu nagród i wyróżnień następującym uczestnikom konkursu:...
W dniu 21 marca wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas
po raz kolejny wzięli udział w ...
Wyniki  konkursu ortograficznego  dla klas III.