Ważne informacje

Wspaniała „ 10 – tka” Laureatów Ogólnopolskiego Projektu „ Kamienie Pamięci – Bohaterowie wojny polsko - bolszewickiej 1920”

20-06-2021
     W lutym 2021r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród Laureatom XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „ Kamienie Pamięci - Bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej 1920” za realizację tego projektu w roku szkolnym 2019/2020.
     Przedstawicielami grupy projektowej byli następujący uczniowie: Karolina Michalaka, Maria Puchalska, Zuzanna Chojnowska, Kinga Smorszczewska, Mikołaj Waniewski, Gabriela Dąbrowska, Zuzanna Dąbrowska, Weronika Den, Aleksandra Stasieńko, Anna Potapczyk. którzy pod opieką Pani Marzeny Joka, realizowali projekt zainspirowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu.
Grupa projektowa postanowiła upamiętnić postać Stanisława Rawicz-Dziewulskiego i nazwać swój projekt: „Stanisław Rawicz-Dziewulski- bohater Niepodległej”.
     Głównym celem naszego projektu było upamiętnienie bohatera, który czynnie uczestniczył
w działaniach na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego w trakcie wojny polsko-bolszewickiej
w latach 1919-1921, w setną rocznicę tych wydarzeń. Staraliśmy się
odszukać, udokumentować
i upamiętnić w środowisku lokalnym informacji o naszym bohaterze – Stanisławie Rawicz- Dziewulskim w celu przywrócenia w lokalnych społecznościach pamięci o przodkach, którzy
w trudnym okresie dziejowym niejednokrotnie oddali własne zdrowie i życie w obronie ojczyzny.
     Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, nagrodami, a szkoła uzyskała statuetkę Kamieni Pamięci i dyplom.
Więcej informacji o projekcie można uzyskać w zakładce Projekty.

Koordynator Projektu: Marzena Joka