Szkoła Podstawowa nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski
Herb Polski

Ważne informacje

Etap wojewódzki Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
odbędzie się 24.03.2022 r. (czwartek) w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku przy ul. Pułaskiego 96.

 

Informacje dla członków komisji Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego >>> 

Informacje dla uczestników etapu wojewódzkiego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego >>>
POMOC UKRAINIE
11-03-2022
Kondolencje
11-03-2022
Zbiórka SP50
27-02-2022

SPACER PO SZKOLE KLIKNIJ TUTAJ>>

     Uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty 2021/2022 kliknij tutajj>>

Szkoła Podstawowa Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski wzięła udział w programie organizowanym przez Wodociągi [...]

     Zasady nauczania zdalnego w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku (informacje dla uczniów i rodziców) kliknij tutaj>>

     Gratulujemy uczniom zakwalifikowanym do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów przedmiotowych i życzymy powodzenia podczas następnych etapów!

Uczniowie zakwalifikowani kliknij tutaj>>

Szanowni Państwo!
     W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną konsultacje z nauczycielami nie odbędą się w tym semestrze w formie stacjonarnej czytaj więcej>>
     Udostępnianie prac do wglądu z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego odbędzie się w następujących terminach:
     Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
     Udostępnianie prac do wglądu z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego odbędzie się w następujących terminach:
     Udostępnianie prac do wglądu z Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego odbędzie się
w następujących terminach:
 
Informujemy , iż odbiór kat magnetycznych STOPEREK w dniu 28.10.2021 r. (CZWARTEK) w godzinach 11.00- 13.30 nie będzie możliwy ze względu na szklenie pracownika sekretariatu.
     "Udostępnianie prac do wglądu z Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego odbędzie się w następujących terminach:
środa (27.10.2021r.) w godz. 11:20 - 11:50 (pokój nauczycielski) oraz 12:35 - 12:55 (pokój nauczycielski).
     Udostępnianie prac do wglądu z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego odbędzie się w następujących terminach:
Wgląd do prac z Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego (etap szkolny) w dniach:
     Udostępnianie prac do wglądu z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego odbędzie się w następujących terminach:
      Udostępnianie prac do wglądu z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego odbędzie się w następujących terminach:
Tradycją naszej szkoły jest coroczny Festiwal Integracyjny ,,Śpiewajmy razem, tańczmy razem”. Podobnie jak w roku ubiegłym, festiwal odbędzie się  w formie wirtualnej.
     Udostępnianie prac do wglądu zgodnie z Regulaminem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego:
 
     Udostępnianie prac do wglądu zgodnie z Regulaminem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego:                                                                                                  
Udostępnianie prac do wglądu zgodnie z Regulaminem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego:

Uwaga!!!

Następuje zmiana planu lekcji od dnia 4.10.2021 

 

Proszę zapoznać się z nowym planem lekcji który znajduje się w zakładce plan lekcji kliknij tutaj>>

Szanowni Państwo, 
uprzejmie informuję, iż we środę dn. 29.09.2021 r. sekretariat szkoły będzie czynny do godziny 13:00.
     Uzyskanie tytułu laureata w każdym wojewódzkim konkursie przedmiotowym daje uprawnienia do otrzymania oceny celującej z danego przedmiotu na koniec roku szkolnego, a także do przyjęcia do wybranej szkoły ponadpodstawowej oraz do zwolnienia (w ustalonym zakresie)
z egzaminu zewnętrznego czytaj więcej>>

Rada Rodziców SP 50 informuje, iż na rok szkolny 2021/2022 wybrano ofertę grupowego ubezpieczenie NNW uczniów w firmie InterRisk. Zostały wybrane 3 warianty ubezpieczenia w wysokości: 37 zł, 49 zł oraz 60 zł.  

     Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci
i młodzieży oraz ich opiekunów. 

     „Nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich” czytaj wiecej>>

1.     Zeszyty:
  • zeszyt w linię z kolorową liniaturą
  • zeszyt w kratkę
  • Wygodne kapcie do samodzielnego zakładania ( na rzepy lub wsuwane)
1. Zestaw podręczników według podanego wykazu.
Adaptacja dzieci 3-letnich do przedszkola obywać się będzie w dniach 30-31.08.2021.,w godz.
9.00-11.00, w sali 133.

Uprzejmie informujg, iż w ramach Narodowego Programu Szczepieri przeciwko COVID-19 rozpoczęły się szczepienia dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat.
     Za nami kolejny rok szkolny. Ze względu na panującą pandemię był to niełatwy rok zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i rodziców.
     Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami, całe grono pedagogiczne oraz wszystkich pracowników SP 50 w Białymstoku do udziału we Mszy Świętej w intencji społeczności szkolnej z okazji uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021. 
W lutym 2021r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród Laureatom XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „ Kamienie Pamięci- Bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej 1920” za realizację tego projektu w roku szkolnym 2019/2020.

     Zgodnie z naszą tradycją i ceremoniałem, wspominając patronkę Królową Jadwigę w Dniu Święta SP 50 w Białymstoku,  po raz kolejny uhonorowano statuetką Jadwisi osoby, które
w sposób szczególny pracują na rzecz naszej szkoły czytaj więcej>>

ŚWIĘTO SZKOŁY
02-06-2021

     Zapraszamy serdecznie naszych uczniów wraz z opiekunami, całe grono pedagogiczne 
oraz wszystkich pracowników i sympatyków SP 50 w Białymstoku do udziału w modlitewnych spotkaniach za wstawiennictwem naszej patronki Świętej Jadwigi Królowej Polski czytaj więcej>>

     Szanowni Państwo, od poniedziałku 31.05.2021 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wracają do nauki stacjonarnej. W związku z tym przypominamy, że nadal obowiązuje przyjęty we wrześniu
2020 r. czytaj więcej>>

     Szanowni Państwo, w związku z prośbą Ministerstwa Edukacji i Nauki przedstawiamy opracowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii broszurę „Dzieci w wirtualnej sieci".
Broszura kliknij tutaj>>
Szanowni Państwo, informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem MEiN od 17.05.2021 r. uczniowie kl. 4-8 będą uczyć się w trybie hybrydowym.
     W tym roku szkolnym nasi wychowankowie zdobyli, podobnie jak w zeszłym roku, 10 tytułów laureata w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty czytaj więcej>>
     Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Quizie o Konstytucji 3 Maja, który odbędzie się 3 maja 2021r. (poniedziałek) o godzinie 12.00 na stronie internetowej: mojahistoria.mozello.pl

     Serdecznie dziękuję Jolancie Trockiej, Małgorzacie Ostrowskiej, Bożenie Puchalskiej, Agacie Sosnowskiej za realizację projektów. Bardzo, bardzo dziękuję Annie Fajkowskiej za umieszczenie naszych informacji na stronie szkoły i innym, którzy w pewnym stopniu przyczynili się do uzyskania odznaki eTwinning SCHOOL, pozostałych zachęcam do działania.
 
Ambasador programu eTwinning w województwie podlaskim
Barbara Jaworska
Drodzy Rodzice!
22-04-2021

Od dnia 26.04.2021r. klasy I – III w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku

będą funkcjonować w trybie hybrydowym:

Wielkanoc 2021
01-04-2021

W związku z wprowadzeniem obostrzeń COVID-19 i przejściem klas 1-3 szkół podstawowych na naukę zdalną, stołówka  szkolna od dnia 22.03.2021 r. do dnia 9.04.2021 r. nie będzie wydawała posiłków. W związku z tym osoby, które opłaciły obiady, będą miały dokonany odpis  automatycznie za wyżej wymieniony okres. W przypadku przedłużenia obostrzeń odpis zostanie przedłużony.

Wesoła 50tka
24-02-2021
 
     Szanowni rodzice, uprzejmie informujemy, że trwa nabór do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022. Wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy można wrzucać do urny stojącej w przedsionku szkoły do 31 marca 2021 r.
 
     Zajęcia stacjonarne w ETAPie, przeznaczone dla dzieci (10-12l.), dotkniętych przemocą rówieśniczą (psychiczną/fizyczną)
OGŁOSZENIE
09-02-2021
     Dnia 19 lutego 2021r (piątek)  o godz. 12.00, w sali nr 113, odbędzie się  Ogólnopolski Konkurs
o Świętej Jadwidze "Od Hermana do Jana Pawła II, czyli historia Polski dzwonami brzmiąca"- etap szkolny. 
 
Zapraszamy do skorzystania z oferty  ETAP Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży  
i Dorosłych czytaj więce>>

Proponujemy spotkania bezpośrednie z zachowaniem reżimu sanitarnego lub porady zdalne czytaj więcej>>

 

      Serdecznie zachęcamy uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złotą Lilię Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Od Hermana do Jana Pawła II, czyli historia Polski dzwonami brzmiąca” .

     Więcej informacji w zakładce konkursy.

      Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły składają serdeczne podziękowanie członkom Rady Rodziców, a szczególnie Panu Przewodniczącemu Jerzemu Dudelowi za zaangażowanie 
i sponsorowanie zakupu osiemdziesięciu książek.

    Informujemy, że od poniedziałku 18.01.2021 r. uczniowie klas młodszych wracają do szkoły na naukę stacjonarną czytaj więcej>>

     Od 7 grudnia 2020 r. działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka i specjalny czat internetowy czytaj więcej>>

Projekt Erasmus +
14-12-2020
Miło jest nam poinformować, iż nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu w ramach międzynarodowego programu Erasmus + (KA101 - Mobilność kadry edukacji szkolnej).
„W czasach pandemii COVID-19 pamiętajmy o oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe
i pozostańmy zjednoczeni w ochronie antybiotyków”
Prace konkursowe z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego będą udostępniane do wglądu rodzicom/opiekunom prawnym oraz uczniom w następujących terminach:
Prace konkursowe z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka niemieckiego będą udostępniane do wglądu rodzicom/opiekunom prawnym oraz uczniom w następujących terminach:
Prace konkursowe z etapu szkolnego Wojewódzkiego  Konkursu  Informatycznego będą udostępniane do wglądu rodzicom/opiekunom prawnym oraz uczniom w następujących terminach:

     Tradycją naszej szkoły jest coroczny Festiwal Integracyjny ,,Śpiewajmy razem, tańczmy razem”.

     Prace konkursowe z etapu szkolnego Wojewódzkiego  Konkursu  Fizycznego będą udostępniane do wglądu rodzicom/opiekunom prawnym oraz uczniom w następujących terminach: 
Prace konkursowe z etapu szkolnego Wojewódzkiego  Konkursu  Geograficznego  będą udostępniane do wglądu rodzicom/opiekunom prawnym oraz uczniom w następujących terminach:
     Prace konkursowe z etapu szkolnego Wojewódzkiego  Konkursu  Biologicznego  będą udostępniane do wglądu rodzicom/opiekunom prawnym oraz uczniom w następujących terminach: 
     Prace konkursowe z etapu szkolnego Wojewódzkiego  Konkursu  Języka  Polskiego będą udostępniane do wglądu rodzicom/opiekunom prawnym oraz uczniom w następujących terminach: 
     Prace konkursowe z Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – etapu szkolnego są udostępniane do wglądu uczestnikom oraz jego rodzicom lub prawnym opiekunom w terminie:
Informujemy, że prace uczniów, którzy wzięli udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Języka Angielskiego udostępniane będą do wglądu uczestnikom oraz ich
rodzicom / prawnym opiekunom:
Drodzy Rodzice
23-09-2020
     Informujemy, iż Szkoła Podstawowa Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku w ubiegłym roku podpisała umowę w sprawie świadczenia zdrowotnego w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży.  
Szanowni Państwo! 

    W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, w trosce o zdrowie uczniów i pracowników naszej szkoły, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ został opracowany Wewnętrzny regulamin funkcjonowania szkoły w czasie epidemii.

1. Zestaw podręczników według podanego wykazu.
Listy uczniów przyjętych do klas I: 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f
             26 czerwca 2020 r.
Drodzy uczniowie, szanowni rodzice, koleżanki i koledzy nauczyciele,
pracownicy niepedagogiczni szkoły!
 
     W ten nietypowy czas zamykający rok szkolny 2019/2020 „kreślę” do całej społeczności szkolnej również nietypowe przemówienie. Ktoś zapyta może: „Dlaczego jest nietypowe?”, a odpowiedź na nie nasuwa się niemal sama. 
Egzaminy odbędą się zgodnie z harmonogramem CKE czytaj więcej>>
ŚWIĘTO SZKOŁY
01-06-2020
     Zapraszamy serdecznie naszych uczniów wraz z opiekunami, całe grono pedagogiczne oraz wszystkich pracowników i sympatyków SP 50 w Białymstoku do udziału w modlitewnych spotkaniach w intencji naszej szkoły, które odbędą się 8 czerwca 2020 r. za wstawiennictwem naszej patronki Świętej Jadwigi Królowej Polski czytaj więcej>>
     Szanowni Rodzice, informujemy, że rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych rozpoczyna się 1 czerwca 2020r. Wnioski można pobrać w szkole lub na stronie szkoły.

Szkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie 
     Informujemy, że uległy zamianie terminy dni wolnych od zajęć dydaktycznych w czerwcu. 
     Szanowni uczniowie i rodzice, 
w związku z decyzją Ministerstwa Edukacji w sprawie funkcjonowania placówek szkolnych z dnia 13 maja 2020 r. 
Kangur 2020
20-05-2020
W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 zostanie przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem platformy Dzwonek.pl. Czytaj więcej>>
     Od poniedziałku, 18 maja br. przywracamy możliwość, za zgodą rodziców, prowadzenia bezpośrednich zajęć rewalidacyjnych dla dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Czytaj więcej>>
     Dziesięciu laureatów z SP nr 50 postawiło nas na II miejscu w województwie podlaskim
w liczbie uzyskanych tytułów laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020. Czytaj więcej>>
     Edukacja Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC po raz dziesiąty organizuje rekrutację do swojego programu stypendialnego. Czytaj więcej>>
Drodzy uczniowie, szanowni Rodzice!
            ,,Apeluję o zachowanie zasad ostrożności i bezpieczeństwa w związku z ogłoszonym stanem epidemii oraz ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty. W trosce
o zdrowie dzieci i młodzieży prosimy o pozostawanie w domach i zaprzestanie spotykania się u siebie nawzajem. Prosimy o przypomnienie, celem masowego stosowania, zaleceń służb sanitarnych, które są dostępne na stronach internetowych oraz cały czas powtarzane w mediach publicznych.

         Zachowanie zasad dotyczących organizacji spotkań i przemieszczania się wzajemnego osób daje nadzieję na ograniczenie skutków epidemii. Starajmy się o tym pamiętać."

        Tekst tego apelu podaję zgodnie z dosłownym przekazem otrzymanym z Departamentu Edukacji w imieniu z-cy Prezydenta Miasta Białegostoku. Z całym przekonaniem dołączam się do prośby o poważne i odpowiedzialne traktowanie zaleceń.

        Życzę pomyślnego wytrwania w tym trudnym dla wszystkich czasie. Trzymajmy się zdrowo!

 

Teresa Halina Duniewska- dyrektor szkoły

Szanowni Rodzice!
25-03-2020
     Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań
w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dyrektor Szkoły Podstawowej nr 50
z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku informuje, że od 25.03.2020 r. nauczyciele będą realizować podstawę programową z wykorzystaniem metod
i technik kształcenia na odległość.
Szanowni Rodzice !
17-03-2020
    W okresie, kiedy szkoła jest zamknięta zajęcia będą prowadzone zdalnie. Dyrekcja naszej placówki zwróciła się z prośbą do nauczycieli, aby w kontaktach z uczniami wykorzystywali różnego rodzaju narzędzia online, w tym m. in. stronę internetową szkoły, dziennik elektroniczny, pocztę elektroniczną, portale społecznościowe i platformy edukacyjne. Więcej >>

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach
i placówkach oświatowych zachęcamy Państwa do nauki zdalnej z uczniami.

 Ministrer Cyfryzacji – podaje na stronie sposoby nauki online.  

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nauczycielu-poprowadz-lekcje-online

 Telewizja Polska zaprasza

     Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych rozpocznie się zgodnie z terminem, tj. 16 marca 2020r. w godzinach pracy sekretariatu tj. 8:00-14:00. W przedsionku głównego wejścia do szkoły zostanie wystawiony zamykany pojemnik do którego mogą Państwo wrzucać wnioski rekrutacyjne w zamkniętej kopercie.

   Od dnia 14.03.2020r. (sobota) do dnia 25.03.2020r. (środa) szkoła zostanie zamknięta dla osób z zewnątrz. Wszystkie sprawy powinny zostać załatwiane telefonicznie bądź poprzez e-mail.

Tel: 85 74 89 041                   
E-mail: sp50@um.bialystok.p

     W związku z Zarządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole od dnia 12.03.2020r. do 25.03.2020r. zostaje anulowany dotychczasowy abonament obiadowy (karteczki).

  Załącznik.

     W związku z koniecznością zapobiegania rozpowszechnianiu się koronawirusa, dyrektor szkoły zawiesza tymczasowo (do odwołania) wynajem sal i boisk szkolonych na terenie tutejszej szkoły.
    Jedncześnie  informujemy, iż najemcy będą zwolnieni z opłat za czas niewykorzystany. Załącznik.

     Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie 

Zarządzeniem Ministra Edukacji Narodowej następuje zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych czytaj więcej>>

    UWAGA IX MIEJSKI KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ „Sing A Song” odwołany!

Z uwagi na Rozporządzenie Podlaskiego Kuratora Oświaty, które otrzymaliśmy dnia 10.03.2020r. po godzinie 14:00 zdecydowaliśmy się ze wzgledu na bezpieczeństwo i dobro dzieci odwołać
nasz konkurs.

     Szanowni Państwo, prosimy, aby nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły.
DNI OTWARTE SZKOŁY
02-03-2020

    20 i 21  lutego 2020 r. w naszej szkole odbyły się dni otwarte. 

     Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w  Wojewódzkim Konkursie  Plastyczno – Informatycznym   PT. ” MÓJ SUPER BOHATER - MÓJ  AUTORYTET” 
 
 

     Szanowni rodzice uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy nabór do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020/2021. Wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy można składać od 24 lutego do 31 marca 2020 r. 

Zawiadamiamy, że  szkolny etap konkursu piosenki angielskiej odbył się dnia 24.02.2020 r. o godz. 9.50 (w poniedziałek) na sali konferencyjnej. Wyniki.

      Serdecznie zapraszamy uczniów klas VII i VIII białostockich szkół podstawowych do udziału
w VI Miejskim Konkursie Kultury Języka Polskiego.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych klas IV – VIII do udziału w IX Miejskim Konkursie Piosenki Angielskiej SING A SONG

     Ruszyły zapisy na Trening Pewności Siebie (program autorstwa Agnieszki Milczarek i Joanny Węgrzynowskiej).

     Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów na bezpłatne warsztaty z programowania Koduj z Gigantami. Czytaj więcej>>

Ogłoszenie
09-01-2020

     10 stycznia (piątek) w naszej szkole odbędzie się Akcja Super Los na rzecz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku fundacji „Pomóż im”. Koszt losów 2 zł.  

 

     W listopadzie 2019r., na terenie szkoły,  trwała akcja ,,Adopcja serca”. W to szlachetne dzieło włączyli się: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie poszczególnych klas. Czytaj więcej>>
     Zbliżające się ferie zimowe to czas, w którym dzieci i młodzież korzystają
z różnych form zorganizowanego wypoczynku. Czytaj więcej>>

     Nasza szkoła ma szansę wygrać w ogólnopolskim konkursie ,,Pokaż, że twoja szkoła może być eko’’ organizowanym przez fundację Komputronik. 

 
Ciekawe ferie
03-12-2019
Dyrektor SP nr 50 wraz z Radą Rodziców wzorem lat ubiegłych organizuje wypoczynek zimowy uczniom klas I-III.

ETAP REJONOWY Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
odbedzie się 05.12.2019 r. (czwartek) w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku przy ul. Pułaskiego 96. 

 

     Szkoła Podstawowa nr 50 uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym: „Moje miasto bez elektrośmieci”. 

     Festiwal odbędzie się 21 listopada 2019r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 50
z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski ul. Pułaskiego 96 w Białymstoku.

Serdecznie zapraszamy.
Serdecznie zapraszamy  rodziców z dziećmi i nauczycieli na Warsztaty Bożonarodzeniowe
czytaj więcej>>
Uprzejmie informujemy, że od lipca bieżącego roku został zmieniony adres e-mail wpłat i odpisów na obiady. Obecnie obowiązuje adres obiady@sp50.bialystok.pl . E-mail obiady.sp50@gmail.com jest nieaktywny. Za wynikłe trudności przepraszamy.
29 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych  Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.
Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniowi wyłącznie w obecności 
rodziców / prawnych opiekunów.
Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniowi wyłącznie w obecności 
rodziców / prawnych opiekunów.
Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniowi wyłącznie w obecności 
rodziców / prawnych opiekunów.

     Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniowi wyłącznie w obecności rodziców / prawnych opiekunów.

     Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniowi wyłącznie w obecności
rodziców / prawnych opiekunów.

Zgodnie z regulaminem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii udostępnia się prace konkursowe do wglądu uczniom oraz ich rodzicom/prawnych opiekunom w dniach:
     Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniowi wyłącznie w obecności
rodziców / prawnych opiekunów.
Ogłoszenie
21-10-2019
     Prace‌ ‌konkursowe‌ ‌ze‌ ‌stopnia‌ ‌szkolnego‌ ‌Wojewódzkiego‌ ‌Konkursu‌ ‌Matematycznego‌ będą‌ ‌udostępniane‌ ‌do‌ ‌wglądu‌ ‌uczestnikom‌ ‌oraz‌ ‌ich‌ ‌rodzicom/‌ ‌prawnym‌ ‌opiekunom:‌ ‌
 

     Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniowi wyłącznie w obecności rodziców/prawnych opiekunów.

     W związku z tym, iż dzień 14 października 2019r. (Święto Edukacji Narodowej) jest dniem ustawowo wolnym od zajęć dydaktycznych, informujemy, że:

  • karteczki obiadowe z dnia 14 października 2019r. będą obowiązywały w dniu 12 listopada 2019r.
  • osoby które nie będą jadły obiadu w dniu 12 listopada 2019r. proszone są o zgłoszenie odpisu.

Za powstałą sytuację przepraszamy.
Z dniem 1 sierpnia 2019 r. wchodzi w życie Uchwała Nr XI/155/19 Rady Miasta Białegostoku
w sprawie określenia Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Białegostoku.

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy, 

            szkoła nie mogłaby istnieć bez zaangażowanych w swoją pracę nauczycieli i dyrektorów.
To dzięki Państwu młodzi ludzie zdobywają wiedzę i nowe umiejętności, poznają bogactwo otaczającego nas świata....>> 

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 wg harmonogramu:

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej została ogłoszona rekrutacja do czwartej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Dnia 23 czerwca 2019 r. w godz. 11.00-15.00 na plaży Ośrodka Sportów Wodnych "Dojlidy" przy
ul. Plażowej w Białymstoku odbedzie sie impreza profilaktyczno-edukacyjna pod hasłem "Bezpieczne wakacje" czytaj więcej>>

W dniach od 11.06 do 14.06.2019 r. szkoła pracuje według dzwonków skróconych (max. do godz. 15.30) ze względu na chęć zapewnienia uczniom bezpiecznych dla zdrowia warunków pracy
w czasie upałów (art.10 ust. 1 ustawy Prawo oświatowe).

I miejsce

Nikola Sowa- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Żurawicy

    W związku z zakończeniem roku szkolnego 2018/2019 w dniu 19.06.2019r. informujemy,...>>czytaj.

 
8.00 – 8.40 Msza Święta w intencji wszystkich pracowników i uczniów SP 50  -  Kościół Rzymskokatolicki p.w. Świętego Karola Boromeusza w Białymstoku Uczestniczą klasy rozpoczynające naukę o godz. 8.00 pod opieką nauczycieli z którymi mają pierwszą godzinę lekcyjną.
 
W związku z obchodami Światowego Dnia bez Tytoniu, obchodzonego 31 maja, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, iż hasło przewodnie tegorocznej akcji ogłoszone przez Światową Organizację Zdrowia brzmi: „Tytoń i zdrowie płuc”.
Szkoła Podstawowa nr 50 uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym: „Moje miasto bez elektrośmieci”.
 Ośmiu  laureatów z SP nr 50 postawiło nas na III miejscu w województwie podlaskim w liczbie uzyskanych tytułów laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019.
WERDYKT VIII MIEJSKIEGO KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ „SING A SONG” 
pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Białegostoku   kliknij tutaj>>

Szanowni rodzice uprzejmie informujemy, że kończymy nabór do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2019/2020. 

Harmonogram VIII Miejskiego Konkursu Piosenki Angielskiej „Sing A Song” pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Białegostoku kliknij tutaj>>                  
Informacja o wynikach  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Dobro musi zwyciężyć” – prześlij dalej” upamiętniającego Panią Irenę Sendlerową znajduje się w zakładce „KONKURSY”
 

 

6 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski miało miejsce uroczyste otwarcie Podwórka talentów NIVEA. 

   ETAP WOJEWÓDZKI Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego odbył się 01.03.2019 r. (piątek) w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku przy ul. Pułaskiego 96. 

   

DNI OTWARTE SZKOŁY
18-02-2019

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku serdecznie zapraszają rodziców wraz z dziećmi, które zamierzają podjąć naukę w naszej szkole w roku szkolnym  2019/2020 na Dni Otwarte 21-22 lutego 2019 r

ZAPRASZAMY

     W związku ze wzrostem zachorowań na grypę i choroby grypopodobne  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku zwraca się z prośbą o pomoc w działaniach informacyjno-edukacyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży, ich rodziców oraz społeczeństwa lokalnego czytaj wiecej>>

 

19 lutego 2019 roku będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Białystok - stolicę województwa podlaskiego czytaj wiecej>>

Szanowni rodzice uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy nabór do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2019/2020. Wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy można składać od 25 lutego do 30 marca 2019 r. 

Szanowni Państwo,
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z zajęć organizowanych w ramach akcji „Ferie w bibliotece”. 
Ciekawe ferie
05-12-2018
Dyrektor SP nr 50 wraz z Radą Rodziców wzorem lat ubiegłych organizuje wypoczynek zimowy uczniom klas I-III.

Każdy człowiek na pewnym etapie swej drogi musi odnieść sukces, który będzie motorem do dalszych działań i budowania świata jutra.

Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniowi wyłącznie w obecności rodziców/prawnych opiekunów w następujących terminach:

Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniowi wyłącznie w obecności rodziców/prawnych opiekunów w pokoju nauczycielskim w następujących terminach:

Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniowi wyłącznie w obecności rodziców/prawnych opiekunów.

Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniowi wyłącznie w obecności rodziców/prawnych opiekunów w pokoju nauczycielskim w następujących terminach:
W związku z pismem Pani Barbary Jocz, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 2 w Białymstoku z dnia 7 października 2018 r.
Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniom wyłącznie w obecności rodziców/prawnych opiekunów.
Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniom wyłącznie w obecności rodziców/prawnych opiekunów.
Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniom wyłącznie w obecności rodziców/prawnych opiekunów.

Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniowi wyłącznie w obecności rodziców/prawnych opiekunów.

Szanowni Państwo, w poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. 
Prace konkursowe będą udostępniane do wglądu uczniowi wyłącznie w obecności rodziców/prawnych opiekunów.
Prace konkursowe ze stopnia szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego są udostępniane do wglądu uczestnikom oraz ich rodzicom/ prawnym opiekunom:
Informujemy, że prace uczniów, którzy wzięli udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Języka Angielskiego udostępniane będą do wglądu uczestnikom oraz ich rodzicom/ prawnym opiekunom:

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza dzieci w wieku 6-8 lat na bezpłatne zajęcia z języka angielskiego.

W dniach 3-17 października 2018 r. odbyło się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2019 zorganizowane przez Urząd Miejski w Białymstoku.

Bardzo prosimy o uzupełnienie anonimowej ankiety, dptyczącej zakresu i stopnia wykorzystywania przez nauczycieli, wychowawców technologii informacyjno - komunikacyjnych (TIK).

15 października 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Prezydenta Białegostoku. 

     DRODZY NASI PRZYJACIELE:

Chcemy prosić o pomoc wszystkich w głosowaniu na ogrodzenie boiska do piłki ręcznej
z zamontowaniem chwytaczy piłek za bramkami. Brak ogrodzenia i chwytaczy powoduje, że nie możemy właściwie trenować naszej ulubionej piłki ręcznej na boisku.

     Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję na temat: "Rola dorosłych w rozwijaniu zainteresowań i pasji dzieci".

     Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykład "Wartości i normy w życiu rodzinnym", który odbędzie się 3 pażdziernika 2018 r. o godz. 17:00  czytaj więcej>>

     Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku przy ul. Pułaskiego 96 ogłasza przetarg pisemny na wynajem o powierzchni 1 m2 korytarza bloku sportowego.

     W nawiązaniu do niepokojów rodziców dotyczących dostępności szafek pragniemy poinformować, że szafki te będą udostępnione wszystkim uczniom klas 6-8.

 
Dyrekcja szkoły
     3 września 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 52 im. Dr Ireny Białówny w Białymstoku nagrodzono najlepszych uczniów oraz ich mistrzów – nauczycieli towarzyszących wychowankom na drodze rozwoju.

     Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców do zapoznania sięz informacją dotyczacą stypendium szkolnego.

Zestaw podręczników na rok szkolny 2018/2019  czytaj więcej>>

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”.
W czwartek 24 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.
     W czwartek 24 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku odbędzie się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych
w roku szkolnym 2017/18, na który przybędą laureaci wraz z opiekunami, dyrektorzy szkół, przewodniczący komisji wojewódzkich oraz zaproszeni goście z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
        Dnia 11 czerwca 2018r   w  świetlicy szkolnej w  Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami

Integracyjnymi im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku odbyło
się rozstrzygnięcie 
ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Podróże po Polsce”.

 Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku informuje czytaj więcej>>

 Uchwała Nr L/771/18 Rady Miasta Białystok z dnia 21 maja 2018 r. w sprawie określenia terenu działania poradni psychologiczno-pedagogicznych prowadzonych przez Miasto Białystok czytaj więcej>>

8 czerwca 2018 r. uroczyste obchody Święta Szkoły.

 

Organizacja konkursu:

1.Konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych uczniów klas 2 szkoły podstawowej.

     List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców i Opiekunów Uczniów  (kliknij tutaj)
    Dnia 11 maja  br. naszą szkołę odwiedził szczególny Gość- Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda- Pasterz naszej  Archidiecezji w asyście towarzyszących duszpasterzy. 
     07.05.2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie  XV Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Moja bajka”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas trzecich. 

     Serdecznie zapraszamy rodziców  na warsztaty sensoryczne pt: ”Poznaj świat dziecka
ze spectrum autyzmu” dnia 26.04.2018r. w godz.17.00 - 18.00  /czwartek/ w sali konferencyjnej.
                                           

     Dyrekcja  szkoły serdecznie zaprasza Rodziców uczniów klas I-III oraz rodziców dzieci
z oddziałów zerowych na spotkania z wychowawcami w dniu 25 kwietnia 2018r. 

        Serdecznie zapraszamy rodziców na zajęcia warsztatowe z terapii integracji sensorycznej
pt.: „Ścieżka sensoryczna - spostrzeganie świata przez dzieci autystyczne” dnia 18.04.2018 r. (środa)
w godz. 16.00 -16.45 w sali 1112.

     W dniu 20.04.2018 odbędzie się konkurs języka angielskiego "Contest Time!"
organizowany przez Akademię Językową English Time dla Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku. Konkurs dedykowany jest dla klas IV-VII. Szczegóły dostępne tutaj:http://englishtime.com.pl/contest-time-english-time/
Wyniki Międzyszkolnego konkursu „Bezpieczni w sieci”

     ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO UDZIAŁU
W KONKURSIE RECYTATORSKIM W JĘZYKU ANGIELSKIM
„SPRING POEM CONTEST”. 

KLASA SPORTOWA O PROFILU PIŁKA RĘCZNA

w SP 50 w roku szkolnym 2018/19

       Informujemy uczniów klas trzecich oraz ich rodziców o możliwości złożenia wniosku
o przyjęcie 
do klasy sportowej o profilu piłka ręczna, która będzie funkcjonowała w naszej szkole
w roku szkolnym 2018/19. 

Absolwent naszej szkoły, Grzegorz Kossakowski, pojedzie na XXIII Igrzyska Olimpijskie - PyeongChang 2018 w Korei.

 
 IV Miejski Koncert Ekumeniczny w Białymstoku „Bóg się rodzi, moc truchleje…”

 

     W szkole prowadzone są badania dotyczące efektywności pomocy psychologiczno - pedagogicznej mające na celu podniesienie jakości pracy naszej placówki. Prosimy o poświęcenie uwagi i wypełnienie anonimowej ankiety do 31.01.2018 r.
  • Harmonogram zajęć „Ciekawe ferie 2018” (termin: 22.01.2018r.- 26.01.2018r.)
  • Regulamin "Ciekawych ferii" w SP nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski
ADOPCJA SERCA
02-01-2018

     W listopadzie i grudniu 2017r., na terenie szkoły trwała akcja ,,Adopcja serca”.

Na terenie Miasta Białegostoku został wskazany Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku przy ulicy Antoniuk Fabryczny 40, do pełnienia funkcji wiodącego ośrodeka koordynacyjno - rehabilitacyjno - opiekuńczego.
 Drodzy Nauczyciele i Rodzice, wspieramy to, co dobre na Podlasiu i odpowiedzmy na apel społeczności SP nr 1.

W dniach od 22 stycznia 2018r. do 26 stycznia 2018r. w naszej szkole jak co roku odbywać się będą półkolonie ph.:”Ciekawe ferie 2018”.

     Prace konkursowe z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
z informatyki 
udostępniane będą do wglądu uczniowi w obecności wyłącznie rodziców/prawnego opiekuna albo wyłącznie rodzicom/prawnemu opiekunowi uczestnika konkursu w dniach:
Jeśli uczysz się w klasie 5, 6 lub 7
i chętnie korzystasz z Internetu
oraz portali społecznościowych
zapraszamy Cię do udziału
 
 
W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ
PT. „BEZPIECZNI W SIECI"

 

 

     Szanowni Rodzice,

      Pragniemy poinformować, że dnia 15 stycznia 2018 r. o godz. 10.00 w naszej szkole odbędzie się IV Miejski Koncert Ekumeniczny w Białymstoku „Bóg się rodzi, moc truchleje…” pod honorowym patronatem: J.E. Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego, J.E. Jakuba Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Białegostoku, na którym wystąpią chóry dziecięco-młodzieżowe z parafii kościołów katolickich i cerkwi prawosławnych naszego miasta.  

Prace konkursowe ze szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Historycznego udostępniane będą do wglądu uczniowi w obecności wyłącznie rodziców/prawnego opiekuna albo wyłącznie rodzicom/prawnemu opiekunowi uczestnika konkursu w dniach:
OGŁOSZENIE
09-12-2017

     Prace konkursowe z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego będą udostępniane w dniach:

Prace konkursowe z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Języka Angielskiego udostępniane będą do wglądu uczniowi w obecności wyłącznie rodziców/prawnego opiekuna albo wyłącznie rodzicom/prawnemu opiekunowi uczestnika konkursu w dniach:
OGŁOSZENIE
07-12-2017

OGŁOSZENIE 

Prace konkursowe z etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego będą udostępniane w dniach:

Szkolny konkurs graficzny "Pocztówka Bożonarodzeniowa" skierowany jest do uczniów klas IV-III.

     Zasady udziału i organizacja konkursu:

     Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej pod hasłem „Bez stresu dla środowiska”.

Drodzy rodzice, wasze dziecko może otrzymać stypendium za szczególne osiągnięcia
w nauce w roku szkolnym 2016/17 przyznawane przez Zarząd Województwa Podlaskiego.
 
Świetlica szkolna ogłasza konkurs:
NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”
Szanowni Państwo
Zachęcamy do zapoznania się z projektem nowego statutu szkoły, który znajduje się w zakładce zatytułowanej: "Dokumenty". 
 
Każdy człowiek na pewnym etapie swej drogi musi odnieść sukces, który będzie motorem do dalszych działań i budowania świata jutra.
Zapraszamy rodziców do zagłosowania na projekt H08 wykonany przez uczniów naszej szkoły.
Rekrutacja uczniów na zajęcia w ramach LMMiO Eureka
     Dnia 26 października 2017 roku o godz. 16.00 w naszej szkole odbędzie się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Zmiana dzwonków
20-09-2017
     Od dnia 25.09.2017 zmienia się organizacja dzwonków w Szkole Podstawowej nr 50
z Oddziałami Integracyjnymi imienia Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku.

   

 Uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 na terenie Uniwersytetu w Białymstoku odbędą się kolejne edycje Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty – projektów, w ramach których zapraszamy uczniów starszych klas szkoły podstawowej do udziału w bezpłatnych zajęciach o tematyce ekonomicznej.

Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa przedstawia szczegóły zawarcia umowy ze Szkołą Podstawową nr 50 Z Oddziałami Integracynymi Im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku.
Zapraszamy rodziców uczniów uczęszczających do świetlicy w roku szkolnym 2017/18 na zebranie, które odbędzie się 04. 09. 2017r.

Informacja dotycząca wpłat na żywienie w roku szkolnym 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 r.

    Zapraszamy wszystkich zainteresowanych  Rodziców do zapoznania się z informacją dotyczącą stypendium szkolnego. Termin do 4 września 2017r.

   W roku szkolnym 2017/2018 dzieci z grupy przedszkolnej będą korzystały z pakietu "Kolekcja przedszkolaka", który zostanie zakupiony we wrześniu przez wychowawczynie w wydawnictwie Nowa Era....

     Z dumą informujemy, że Emilia Szpakowska uczennica klasy 6c naszej szkoły została nagrodzona „Perełką Świętej Jadwigi Królowej” przez the Queen Jadwiga Foundation (QJF) w Melbourne (Australia).

      Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi
im.
Św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku przy ul. Pułaskiego 96 ogłasza przetarg pisemny na wynajem lokalu do prowadzenia sklepiku szkolnego.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że dnia 31 maja 2017 obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu.
Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.
Czytaj więcej...
    Nasza szkoła przystąpiła do realizacji drugiej edycji projektu „W barwach biało - czerwonych” organizowanego przez Podlaską Rodzinę Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku w związku z obchodami Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja.
      Drodzy Rodzice i uczniowie zachęcamy was do udziału w Biegu im. Ks. Stanisława Suchowolca, który odbędzie się 07.05.2017 r. o godz. 11.00, start przy pomniku ks. Jerzego Popiełuszki. Celem biegu jest uczczenie pamięci białostockiego kapłana ks. Stanisława Suchowolca, kapelana Solidarności
i duszpasterza świata pracy.
    Aby usprawnić nabór uczniów do oddziału sportowego zmieniliśmy regulamin rekrutacji w zakresie dotyczącym terminów  dostarczenia zaświadczenia z poradni sportowej oraz przeprowadzenia testu sprawnościowego.
      Prosimy zainteresowane osoby o składanie wypełnionych wniosków o przyjęcie do świetlicy szkolnej na rok 2017/2018 do dn 28.04.2017 r. Formularze dostępne są  w sekretariacie szkoły oraz bezpośrednio w świetlicy szkolnej (s. 127 i s. 187).
Szkoła Podstawowa nr 50 uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym: „Moje miasto bez elektrośmieci”.
     We wtorek 21 marca 2017 r. o godz. 1000 w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Adama Mickiewicza 3, w Białymstoku będzie miało miejsce uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
     Informujemy uczniów klas trzecich oraz ich rodziców o możliwości złożenia wniosku do klasy sportowej o profilu piłka ręczna, która będzie funkcjonowała w naszej szkole w roku szkolnym 2017/18. 

     Uczennica klasy IV b - Klaudia Gałka potrzebuje naszego wsparcia. Dziewczynka choruje na rozszczep kręgosłupa, przepuklinę oponowo -rdzeniową, wodogłowie oraz porażenie kończyn dolnych. Jej pasją jest projektowanie ubrań, marzy, by zostać projektantką mody.

    Etap wojewódzki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego odbył się 20.02.2017 r. (poniedziałek) w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku przy ul. Pułaskiego 96. WYNIKI. Udostępnianie prac do wglądu.

     Zapraszamy Rodziców naszych uczniów oraz nauczycieli na konsultacje ze specjalistami
z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2, które  odbędą się 16 lutego, 23 marca, 20 kwietnia, 25 maja, 12 czerwca 2017r  w godz. 950-1250 w sali konferencyjnej.

Od poniedziałku 05.12.16 r. przerwa po 6 godzinie lekcyjnej będzie wydłużona  o 5 minut i będzie trwała od 13.40 do 13.55.
     Drodzy rodzice, chcielibyśmy poinformować Was, iż Zarząd Województwa Podlaskiego, w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, udziela stypendiów edukacyjnych uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2015/16.

 Szkoła przeprowadza systematyczną konserwację placu zabaw przy użyciu urządzeń dostarczonych przez Urząd Miasta w Białymstoku.

    W związku ze wzmożonymi zachorowaniami na grypę i choroby grypopopodobne Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku zwraca się z prośbą o nasilenie działań informacyjno-edukacyjnych w tym zakresie.

    Z przyjemnością informujemy, że wśród 25 stypendystów  Ministra Edukacji Narodowej znalazł się uczeń naszej szkoły Wiktor Terlecki. 

Julia ma 7 lat i cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce.
Szkoła Podstawowa nr 50 Z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku uczestniczyła w projekcie systemowym "Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły".

     Zauberhafte Märchenbühne – projekt zrealizowany  w ramach akcji eTwinning przez:

Schule am Pappelhof, Berlin, Niemcy-Cordula Teske (ZAŁOŻYCIEL)  

  Szkoła Podstawowa nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku, Polska- Barbara Jaworska (ZAŁOŻYCIEL),który zdobył Krajową Odznakę Jakości

Choroba próchnicowa zębów uznana jest za chorobę społeczną. W Polsce choruje na nią około 90% dzieci.
List p. Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej dotyczący zmian, wprowadzanych od roku szkolnego 2015/2016, w związku z reformą podręcznikową.