,,O sztuce drzeworytu” oraz „Kto ma pszczoły, ten ma miód”.

24-10-2015

1 października 2015 r. klasy II g  i II f wraz z wychowawczyniami Katarzyną Kłopotowską i Iwoną Sadowską odwiedziły Białostockie Muzeum Wsi. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych
,,O sztuce drzeworytu” oraz „Kto ma pszczoły, ten ma miód”.

Lekcje miały na celu przybliżenie dzieciom dawnego bartnictwa i współczesnego pszczelarstwa oraz zapoznanie  z tradycyjnymi technikami graficznymi, w tym głównie z drzeworytem.

Na zajęciach dowiedzieliśmy się, jak dawniej i współcześnie ludzie hodowali pszczoły, poznaliśmy narzędzia pszczelarskie oraz metody pozyskiwania  miodu, wosku czy pyłku. Ze stopionego wosku wykonaliśmy tradycyjne świece oraz woskowe figurki. Przy użyciu deski drzeworytniczej odbiliśmy pamiątkowe pocztówki.

W skansenie szybko i przyjemnie upłyną czas, mamy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy.

GALERIA:

Tekst p. Katarzyna Kłopotowska