Chcę być EKO – segreguję świecę przykładem - październik 2015

26-10-2015

Dnia 22 października pani Magdalena Majewska przeprowadziła  w grupach zerowych zajęcia o tematyce ekologicznej.  Nasz gość reprezentował firmę Lech sp. z o.o. z Białegostoku zajmującą się segregowaniem i utylizowaniem śmieci w naszym mieście. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób powinny segregować śmieci i do jakich kontenerów je wyrzucać. Pani Magda wytłumaczyła również dzieciom oznakowanie koszy, gdzie wyrzucać niebezpieczne odpady takie jak baterie, leki, żarówki energooszczędne oraz w jaki sposób możemy pomóc Ziemi w zmniejszeniu odpadów- śmieci. Dzieci dowiedziały się również, dlaczego warto używać torebek wielokrotnego użytku – EKO Torebek oraz poznały nowy sposób użycia plastikowych reklamówek i kubeczków. Po tak bardzo ciekawych  zajęciach wszystkie dzieci będą lepiej segregować śmieci i świecić przykładem a nasze piękne miasto będzie bardziej EKO.

GALERIA:

Tekst: Katarzyna Sidorczuk