97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

20-11-2015

Dnia 10 listopada uczniowie klas IV- VI uroczystym apelem uczcili 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku dzieci tego dnia nosiły kotyliony, które wcześniej wykonały na godzinach wychowawczych. Na korytarzach królowały biało- czerwone barwy. W salach lekcyjnych pojawiły się gazetki ścienne o Święcie Niepodległości.

Apel rozpoczęła piosenka "Ja to mam szczęcie, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą....". Następnie dzieci z klas V b i VI b przypomniały najważniejsze wydarzenia z 1918 roku oraz recytowały wiersze o Polsce. Potem wszyscy uczniowie razem ze szkolnym chórem śpiewali pieśni patriotyczne. Uroczystość  zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

GALERIA:

Tekst: p. Małgorzata Zimnoch