Festiwal Pieśni Patriotycznych klas 0-III

28-11-2015

Dnia 9 listopada 2015r, uczniowie klas 0-III obchodzili 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Każde dziecko do swojego stroju galowego miało przypięty kotylion. Wszyscy uczniowie wzięli udział w Festiwalu Pieśni Patriotycznych. Dzieci z klas „O” zaśpiewały pieśń ”Hej, hej ułani”, uczniowie klas I „Przybyli, ułani", drugoklasiści „My, Pierwsza Brygada", a uczniowie klas III  pieśń pt. „Piechota". Okazało się, że uczniowie znają pieśni patriotyczne i bardzo chętnie je śpiewają.

Festiwal rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Później uczniowie klasy IIIc zaśpiewali piosenkę „Dzień Niepodległości” oraz przedstawili w ciekawy sposób wydarzenia związane z 1918r. oraz ukazali piękno naszej Ojczyzny recytując wiersze. Na zakończenie wszyscy odśpiewali „Rotę”.

GALERIA:

Tekst Irena Rostkowska