,,Czytanie jedną z dróg rozwoju młodego człowieka”

01-12-2021
     Podczas ostatnich zajęć nasi czytelnicy przedstawiali propozycje czytelnicze Marcina Pałasza, pt.: ,,Sposób na Elfa” oraz historie Wiery Badalskiej, pt.: ,,Kukiełkowa bajka o złym smoku, pięknej krakowiance i sprytnym Kubie” oraz wiersz Rafała Witka, pt.: ,,Jak traktować zwierzęta na co dzień
i od święta?”
     Z zaciekawieniem słuchaliśmy literatury dziecięcej, która przeniosła nas w świat ciekawych bohaterów i ich przygód.
Systematyczne spotkania czytelnicze sprzyjają integracji różnych klas, rozwijają zainteresowania, kształtują postawy czytelnicze, płynność czytania i dykcję.
     Uczestnikami najbardziej aktywnymi akcji czytelniczej są: Karol L. z klasy III F, Lidia M. z klasy III A oraz wszyscy uczniowie z klasy II B.

E. Baczewska, E. Karwowska, B. Puchalska