„Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia”

28-11-2015

W dniach 16-20 listopada 2015 roku odbył się w naszej szkole „Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia”. Celem tego przedsięwzięcia była zarówno promocja zdrowego stylu życia, propagowanie postaw prozdrowotnych jak i integracja środowiska szkolnego, wzajemna współpraca oraz dobra zabawa. W realizacje tych działań włączyła się cała społeczność szkolna: zespół ds. profilaktyki  i promocji zdrowia, nauczyciele,  uczniowie oraz rodzice.

Każdy dzień tego tygodnia wypełniały różne działania. W poniedziałek uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Białymstoku na temat Promowania Zdrowego Stylu Życia. We wtorek odbyła się prelekcja dla rodziców  uczniów klas IV-VI na temat Dopalaczy.  Środa była Dniem Marchewkowym. Każdy nauczyciel oraz uczeń przyniósł do szkoły marchewkę – symbol zdrowego odżywiania i źródła witamin. W czwartek i piątek odbyły się uroczyste apele pod hasłem „Kto o zdrowie dba -ten dobrze się ma”. Wspaniałą część artystyczną przygotowały pani Nela Bielawska z klasą 3d oraz pani Agnieszka Petelską z klasą 5a. Podczas występów dzieci propagowały zdrowy styl życia. W trakcie  apeli roztrzygnięte zostały następujące konkursy: plastyczny„ Jarzynowo -owocowo zawsze smacznie oraz zdrowo” , konkurs na najciekawszą gazetkę szkolną o zdrowym żywieniu i konkurs poetycki  o tematyce zdrowotnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

W ciągu całego tygodnia szkolne korytarze zdobiły plakaty wykonane przez uczniów, promujące zdrowy styl życia.  Wszyscy uczniowie stanęli  na wysokości zadania i zaprezentowali piękne prace.

Cały tydzień był dla wszystkich członków  społeczności szkolnej bardzo pracowity. Mamy  nadzieję, że poprzez wspólne działania przyczyniliśmy się do zwiększenia świadomości naszych uczniów, jak ważna jest inwestycja we własne zdrowie.

GALERIA:

Tekst: Anna Michalak