XVIII Festiwal Integracyjny ,,Śpiewajmy razem, tańczmy razem”

22-12-2021
     Pod koniec listopada, w formie wirtualnej,  odbył się XVIII Festiwal Integracyjny ,,Śpiewajmy razem, tańczmy razem” zorganizowany przez nauczycieli klas integracyjnych naszej szkoły. Wzięły
w nim udział dzieci z przedszkoli i szkół integracyjnych z Białegostoku. Artyści zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne.  Poprzez śpiew, taniec, muzykę i wspólną zabawę uczestnicy festiwalu uczyli się integracji, tolerancji i wspólnego spędzania czasu.
            Uczestnicy festiwalu:
  • Grupa 0 a ze Szkoły Podstawowej nr 50. Dzieci zaprezentowały utwór pt. ,,Proszę, dziękuję, przepraszam”. Opiekunowie: Marta Gogiel – Auchimik, Joanna Lipska – Hościło.
  • Klasa 1a ze Szkoły Podstawowej nr 50. Uczniowie zaprezentowali utwór pt. ,,Pierwszoklasista”. Opiekunowie: Agnieszka Garstka, Jolanta Żukowska.
  • Klasa 2a ze Szkoły Podstawowej nr 50. Uczniowie zaprezentowali utwór pt. ,,Clap clap song”. Opiekunowie: Emilia Stankiewicz, Beata Pietruczynik.
  • Klasa 2b ze Szkoły Podstawowej nr 50. Uczniowie zaprezentowali utwór pt. ,,Jerusalema”. Opiekunowie: Bożena Puchalska i Elżbieta Baczewska.
  • Klasa 3a ze Szkoły Podstawowej nr 50. Uczniowie zaprezentowali inną wersję utworu
    pt. ,,Jerusalema”. Opiekunowie: Hanna Ostaszewska i Mirosława Pruszyńska.
  • Klasa 3b ze Szkoły Podstawowej nr 50. Uczniowie zaprezentowali utwór pt. ,,Leśne wygibasy”. Opiekunowie: Katarzyna Sidorczuk i Irena Rostkowska.
  • Grupa 4-5 latki z Przedszkola Samorządowego nr 58 Integracyjnego im. J. Wilkowskiego
    w Białymstoku. Dzieci zaprezentowały utwór pt. ,,Polka ucha - cha”. Opiekunowie: Anna Wesołowska, Dorota Radziszewska.
  • Grupa ,,Bystrzaki” z Przedszkola Samorządowego nr 58 Integracyjnego im. J. Wilkowskiego
    w Białymstoku. Dzieci zaprezentowały taniec pt. ,,Reksio”. Opiekunowie: Katarzyna Wądołowska, Anna Babik.
  • Klasa 1a, 2a, 3a z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Barwa”. Uczniowie zaprezentowali utwór
    pt. ,,Deszczykowy rap”. Opiekunowie: Monika Jasiukiewicz, Anna Olszańska.
            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania nauczycielom i opiekunom
za przygotowanie dzieci do występu, zaangażowanie i piękną prezentację wybranych utworów muzycznych. Wszyscy uczestnicy festiwalu i ich opiekunowie otrzymają podziękowania za udział, upominki i dyplomy.

Koordynatorzy festiwalu: Joanna Lipska – Hościło, Marta Gogiel - Auchimik