Spotkanie opłatkowe w klasie III d

16-12-2015
     Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają
o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.
     Jak co roku, zgodnie z klasową tradycją, 16. 12. 2015 r. o godzinie 15.00 odbyło się spotkanie opłatkowe w klasie III d, na które przybyli zaproszeni gości, rodzice, dziadkowie i rodzeństwo trzecioklasistów.
     Wychowawczyni klasy Nela Bielawska przywitała wszystkich zgromadzonych, podziękowała za przybycie na spotkanie opłatkowe i zaprosiła na koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu swoich podopiecznych.
„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory (…)” – tymi słowami zaczął się występ uczniów klasy III d. Trzecioklasiści zaprezentowali swoje umiejętności muzyczno – wokalne. Zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek przy akompaniamencie gitary i instrumentów perkusyjnych. Nie zabrakło też popisów solowych. Kolędę pt. „Wśród nocnej ciszy” wykonał uczeń na trąbce. Był też występ wiolonczelistki i dwóch gitarzystek. Kliku uczniów zagrało kolędę „Przybieżeli do Betlejem” na dzwonkach chromatycznych. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wśród znanych kolęd znalazła się również piękna kolęda prawosławna pt. „Niebo i Ziemla”, z którą znakomicie poradzili sobie mali artyści wprowadzając publiczność w zachwyt.
       Dzieci z radością śpiewały i muzykowały, dbając jednocześnie o miłe doznania słuchowe widowni,
a pięknie udekorowana sala lekcyjna pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżywać te występy
i wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
  Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, poczęstowali prosforą i złożyli sobie  serdeczne życzenia. Uczniowie wręczyli zaproszonym gościom piękne, świąteczne upominki, a ksiądz Paweł Żukowski podarował na ręce wychowawczyni piękne wydanie Pisma Świętego. Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd.
    Spotkanie opłatkowe pozwoliło poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.
    GALERIA:
Tekst: Nela Bielawska