„Owoce i warzywa w szkole” - w klasie 2bi X 2015

30-10-2015
      Celem akcji „Owoce i warzywa w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.
      Dzieci otrzymują  dwa, trzy  razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.
     Aby skutecznie i trwale ukształtować nawyki żywieniowe - dzieci nie tylko otrzymują porcje owoców i warzyw, ale również uczestniczą w działaniach edukacyjnych informujących o zaletach spożywania owoców i warzyw. Na zajęciach  dydaktycznych uczniowie klasy 2b realizowali różnego rodzaju działania poświęcone zdrowemu żywieniu oraz pochodzeniu owoców i warzyw. Dzieci wzięły udział  w konkursach, quizie, po smaku i  dotyku rozpoznawały owoce i warzywa, rozróżniały smaki soków ale najwięcej radości dostarczyły zajęcia praktyczne - kanapki. Zobaczcie państwo te oryginalne kanapki na pięknych serwetkach.

GALERIA:
                                                                       G. Żywicka, B. Jaworska