Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w klasie IIIc

22-12-2015
     4 grudnia 2015r. w klasie IIIc zapanowała świąteczna atmosfera, bo Święty Mikołaj napisał listy do dzieci i wychowawczyni. Każdy list był wielkim zaskoczeniem, ponieważ Mikołaj napisał bardzo osobiste listy. Okazało się, że wnikliwie obserwował każdego adresata. Wszyscy postanowili napisać listy do Świętego Mikołaja i serdecznie mu podziękować. Pani Mikołajowej należały się również podziękowania za pyszne babeczki piernikowe, które upiekła dla wszystkich dzieci i dołączyła do przesyłki z listami.
      18grudnia 2015r. był niezwykle ekscytującym dniem, bo pani Magdalena Poskrobko (mama Krzysia) przyniosła 300 pierniczków, które upiekła. Wszyscy z zapałem je ozdabiali wykorzystując swoje zdolności i pomysłowość. Każdy mógł pięknie zapakować pierniczki i ofiarować je najbliższym.

22 grudnia 2015r. odbyła się wigilia klasowa. Dzieci podzieliły się opłatkiem i prosforą życząc sobie wesołych i rodzinnych świąt. Uroczyste spotkanie opłatkowe zakończyło się degustacją pysznych łazanek z makiem, które przygotowała pani Ewelina Domaruk (mama Wiktorii). Wszystkie dzieci postanowiły pomagać rodzicom w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ otrzymały przepisy na pierniczki i łazanki z makiem.
      Uczniowie z klasy IIIc potrafią dzielić się i chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych. Lubią sprawiać radość innym. Przygotowały razem z rodzicami dwie paczki z prezentami dla potrzebujących dzieci i przekazały słodycze dla Stowarzyszenia „Droga”.

Tekst:  Irena Rostkowska