Jasełka w klasach 0-III

22-12-2015

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy 3 e, którzy  przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy  zbliżające się święta. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie i nauczyciele.

Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Uczniowie ze swoim występem przybyli również na spotkanie wigilijne pracowników szkoły, gdzie zaprezentowali swą sztukę i symbolicznie podzielili się opłatkiem.

GALERIA:

Tekst: p. Ewa Jarzębińska