Zajęcia otwarte Integracji Sensorycznej

17-03-2016

Dnia 11 marca 2016 r. o godz. 10.45 odbyło się kolejne spotkanie rodziców należących do grupy pod nazwą:„Grupa wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych”, której założycielem w naszej szkole jest pani Anna Klim.

Terapeuta Integracji Sensorycznej pani mgr Bożena Puchalska poprowadziła w sali SI zajęcia otwarte. Terapia w naszej szkole odbywa się w specjalnie wyposażonej sali terapeutycznej nr 1112, w której znajduje się profesjonalny sprzęt podwieszany oraz wiele dodatkowych, ciekawych pomocy terapeutycznych, które uatrakcyjniają ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia manualne, zręcznościowe, umysłowe itp. Tematem spotkania z rodzicami były ćwiczenia doskonalące u dziecka sprawność motoryki małej. Zostały omówione i zaprezentowane ćwiczenia dla dzieci o obniżonej sprawności manualnej i motorycznej.

Rodzice chętnie brali udział w zajęciach. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach. Każdy mógł się przekonać, że ćwiczenia, które wydają się z pozoru łatwe, wymagają wysiłku od osób zdrowych, a dzieci, które mają deficyty muszą włożyć w wykonanie takiego ćwiczenia o wiele więcej trudu. Zajęcia odbyły się w formie ćwiczeń praktycznych, aby każdy rodzic zrozumiał, że odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą być również ciekawą formą spędzania wolnego czasu ze swoim dzieckiem,

a także dobrą zabawą, a nie tylko żmudnym zajęciem.

Pani Bożena Puchalska w czasie pokazowych zajęć podzieliła się swoją wiedzą, a także przekazała: ćwiczenia ogólnej sprawności ruchowej i rozwijające zręczność, ćwiczenia usprawniające staw nadgarstkowy i palce rąk, ćwiczenia płynnych ruchów pisarskich, ćwiczenia i zabawy zwalniające napięcie stawowo – mięśniowe, ćwiczenia usprawniające ruchy rąk i koordynację wzrokowo-ruchową ( współpracę ręka - oko), a także:  „Zestaw wskazań dla rodziców do pracy z dzieckiem o obniżonej sprawności manualnej i motorycznej”.

GALERIA:

Tekst: p. Bożena Puchalska