Dni Otwarte Szkoły 2016

02-04-2016

W dniach 29 lutego – 1 marca 2016r. w naszej szkole odbyły się dni otwarte.

29 lutego odbyło się spotkanie uczniów przyszłych klas pierwszych  oraz oddziałów ,,0” wraz
z rodzicami, dyrekcją szkoły i nauczycielami.

Wszyscy zgromadzeni obejrzeli „Wesoły film o szkole” i część artystyczną w wykonaniu uczniów klas integracyjnych: II b i III a.

Następnie goście wysłuchali przemówień – pani dyrektor Teresy Haliny Duniewskiej o „Sukcesach i osiągnięciach uczniów SP Nr 50” oraz  pani wicedyrektor Ewy Jarzębińskiej nt. „Rekrutacja, integracja, klasy integracyjne”.
O organizacji świetlicy szkolnej opowiedziała pani  Marzena Białkowska- koordynator pracy świetlicy. Zgromadzeni obejrzeli również prezentację multimedialną o funkcjonowaniu szkoły.

W czasie wystąpień i prezentacji dzieci wspaniale bawiły się na holu szkolnym pod kierunkiem pani Neli Bielawskiej- nauczyciela kształcenia zintegrowanego oraz harcerek z 33 Białostockiej Drużyny Harcerskiej im. Królowej Jadwigi „Jagiellonowie”.

Ponadto wszyscy udali się na „wycieczkę” po szkole, gdzie czekały kolejne atrakcje. Przyszli uczniowie pod kierunkiem nauczycieli z oddziałów „O” uczestniczyli w zajęciach papieroplastyki, podczas których wykonali ciekawe ozdoby wielkanocne.  Program zwiedzania obejmował świetlicę szkolną oraz sale: gimnastyczną, komputerową, przyrodniczą, języka angielskiego, kształcenia zintegrowanego (z tablicą interaktywną) i salę doświadczania świata.

W czasie pierwszego dnia otwartego odbyły się  wstępne zapisy do klasy integracyjnej.

1 marca przeprowadzone zostały zajęcia otwarte przygotowane przez nauczycieli kształcenia zintegrowanego oraz nauczycieli świetlicy. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem.

Przyszli uczniowie klas pierwszych,  oddziałów ,,0” i ich rodzice uczestniczyli w zajęciach: ruchowych, matematycznych, przyrodniczych, plastycznych i z języka angielskiego.

Wszyscy uczestnicy naszych „dni otwartych” opuścili mury przyjaznej 50-tki zadowoleni, obdarowani uśmiechem, życzliwością i radością wspólnego bycia razem.

GALERIA:

Tekst: p. Barbara Jaworska