„Teoria umysłu – co każdy rodzic wiedzieć powinien?”- szkolenie dla rodziców

22-04-2016

Dnia 14 kwietnia 2016 r. odbyło się szkolenie dla rodziców należących do Grupy Wsparcia pod hasłem „Teoria umysłu – co każdy rodzic wiedzieć powinien?”.

Celem szkolenia było wyposażenie rodziców w niezbędną wiedzę dotyczącą zrozumienia teorii umysłu. Rodzice dowiedzieli się czym jest teoria umysłu, jakie są objawy autyzmu powiązane z teorią umysłu oraz zapoznali się z najnowszymi wynikami badań dotyczącymi teorii umysłu. Obejrzeli również dwa filmy dotyczące badania teorii umysłu nagrane przez osoby prowadzące. Ze szkolenia wynieśli również umiejętności praktyczne dotyczące pracy z dzieckiem pod kątem uczenia dzieci z autyzmem „czytania umysłu innych ludzi”. Osoby prowadzące przedstawiły rodzicom literaturę niezbędną do pogłębienia wiedzy na temat teorii umysłu.

Po zakończeniu szkolenia odbyła się dyskusja na temat trudności dotyczących nierozwiniętej teorii umysłu i ich wpływu na codzienne funkcjonowanie dziecka z autyzmem w środowisku domowym i szkolnym.

Szkolenie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Natomiast obustronna wymiana doświadczeń i spostrzeżeń przyczyniła się do poszerzenia wiedzy na temat trudności, ale też pięknych chwil jakie niesie codzienne życie z dzieckiem autystycznym.

GALERIA:

mgr Bożena Katarzyna Gruźdź