DZIEŃ ZIEMI

28-04-2016
    22 kwietnia 2016 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi.
    Na apelu zorganizowanym uczniom klas IV – VI uczniowie klasy V c pod opieką p. Agnieszki Morzy zaprezentowali inscenizację o tematyce ekologicznej pt. „Żyją tak, jakby niczego nie rozumieli”. Głównym przesłaniem przedstawienia było uświadomienie uczniom, że nasza dzisiejsza postawa wobec środowiska naturalnego ma wpływ na jakość życia kolejnych pokoleń.
    Uczniowie klasy VI a zapoznali z kalendarzem najważniejszych świat ekologicznych dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej. Podsumowaniem tego wyjątkowego dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na wybrane święto ekologiczne.  Nagrodzeni uczniowie otrzymali książki oraz drobne  upominki.
    W Dniu Ziemi pani Agnieszka Petelska zorganizowała także ogólnopolski konkurs wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska Eko- Test.
    Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole poprzedzone były lekcjami ekologicznymi pt. „Segreguję, świecę przykładem” prowadzonymi przez panią Annę Kopeć z Zielonych Płuc Polski. Dzięki nim nasi uczniowie potrafią prawidłowo segregować odpady zgodnie ze sposobem obowiązującym w Białymstoku. Wiedzą także jak ograniczać ich ilość w codziennym życiu.
    W ramach obchodów „Dnia Ziemi i Dna Olimpijczyka” w Szkole Podstawowej nr 44 w Białymstoku odbył się międzyszkolny konkurs ekologiczny „Parki narodowe”. Nasi uczniowie z klas V zajęli w tym konkursie czołowe miejsca: Fabian Łopieński – I miejsce, Emilia Szpakowska – II miejsce, Wiktor Zbieć – III miejsce. Gratulujemy im serdecznie!

Tekst p. Agnieszka Morzy