Konkurs Pisania Gier Komputerowych „Dżemik”

03-06-2016

1 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Anetty Pogrebniak brali udział w Konkursie Pisania gier Komputerowych Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej "Dżemik". Zadaniem 2-osobowych drużyn było stworzenie w ciągu 2 godzin gry komputerowej na podany temat korzystając z wybranego wcześniej oprogramowania (Scratch lub Kodu). Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów:

• Mateusz Chrabołowski 5b
  • Emilian Jabłonowski 5 b
  • Kamila Kruk 5c
  • Małgorzata Kruk 5c
  • Kacper Oniśko 5b
  • Wiktor Pakuła 5b
  • Emilia Szpakowska 5c
  • Patrycja Tetkowska 5c

W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie uczestniczyli w pikniku Matematycznym na kampusie Politechniki Białostockiej, podczas którego mogli oglądać Interaktywną wystawę, grać w gry logiczne i zręcznościowe, brać udział w eksperymentach iluzji optycznej i słuchowej oraz robić ogromne bańki mydlane.

Oto zwycięzcy konkursu „Dżemik”:

• Kacper Oniśko i Wiktor Pakuła z kl. V b - I miejsce w kategorii Kodu junior,
  • Kamila Kruk i Małgorzata Kruk z kl. V c - III miejsce w kategorii Scratch junior.

GALERIA:

Gratulacje!