Kamila Trembowska „Perełką Świętej Jadwigi Królowej”

10-06-2016

Z dumą informujemy, że Kamila Trembowska uczennica klasy 6c naszej szkoły została nagrodzona „Perełką Świętej Jadwigi Królowej” przez the Queen Jadwiga Foundation (QJF)
w Melbourne (Australia).

Co roku wybieranych jest 10 uczniów ze wszystkich szkół (podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich) należących do Rodziny Szkół im. Św. Jadwigi Królowej (198 szkół, a w tym 98 szkół podstawowych).

Uczniowie-kandydaci do perełki powinni spełniać następujące warunki:

- być szczególnie uzdolnionymi w jakiejś dziedzinie,
- osiągać bardzo dobre wyniki w nauce,
- stawać w obronie słabszych,
- wykazywać inicjatywę w pomocy uczniom mniej zdolnym,
- wykazywać duże zaangażowanie w życie Kościoła Katolickiego.

Zakupione przez QJF perełki są przesyłane co roku na ręce Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza do Katedry Wawelskiej i posłużą do wykonania repliki Racjonału, który był zaprojektowany i być może w części wykonany przez Świętą Jadwigę. Królowa Jadwiga podarowała ten Racjonał Biskupom Krakowskim. Zbierane perełki na wykonanie kopii racjonału bądą wyrazem hołdu i podziękowania dla Świętej Jadwigi Królowej za pontyfikat Jana Pawła II.

W tym roku szkolnym wytypowana do reprezentowania SP 50 Kamila Trembowska została nagrodzona perełką jako jedna z czterech uczennic/ uczniów szkół podstawowych w całej Polsce.

Kamila odebrała List Gratulacyjny 8 czerwca 2016 roku w Krakowie na Zjeździe Szkół Jadwiżańskich podczas uroczystości związanych z XIX rocznicą kanonizacji Świętej Jadwigi. Dyplom – podziękowanie otrzymał również wychowawca Kamili - pan Marek Karłuk.

W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyła Kamili mama – pani Bożena Trembowska.

Jeszcze raz gratulujemy Kamili Trembowskiej  – naszej wspaniałej, wyjątkowej PEREŁCE.

GALERIA:

Urszula Marciniak-Bagińska