„Mądra szkoła czyta dzieciom” V

14-06-2016

Dnia 9 czerwca 2016r. odbyło się w świetlicy szkolnej ostatnie już, piąte spotkanie z cyklu „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Inicjatorka akcji, Pani Ewa Mioduszewska - Samojlik zaprosiła do współpracy polonistkę, Panią Ewę Łapińską, która wraz z synem – Frankiem – uczniem klasy I „B” naszej szkoły, umiliła uczniom czas, czytając znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy.
    Spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat korzyści płynących z czytania książek. Ponadczasową „Kaczkę dziwaczkę”, „Samochwałę” i „Lenia” recytowały wspólnie wszystkie dzieci. Ci, którzy uważnie słuchali, mogli wziąć udział w konkursie i wygrać słodkie nagrody. Dzieci spędziły czas miło, pożytecznie i owocnie, były żywo zainteresowane wesołymi historiami Jana Brzechwy, co widać także na zdjęciach.

GALERIA:

Tekst: p. Ewa Mioduszewska - Samojlik