„Mądra Szkoła Czyta Dzieciom” III

23-05-2016

Dnia 19 maja 2016 r. w świetlicy szkolnej odbyła się akcja promująca czytelnictwo „Mądra Szkoła Czyta Dzieciom”. Do współpracy została zaproszona Pani Urszula Borowska, mama ucznia klasy I „j” naszej szkoły, która czytała dzieciom fragmenty książki Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”. Cykl powieściowy rozpoczyna książka „Magiczne Drzewo. Czerwone Krzesło”. Akcja zaczyna się w momencie, gdy w dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przechodzi straszliwa burza. Nawałnica powala magiczne drzewo, z którego ludzie wykonują różne przedmioty posiadające niezwykłą moc. Trójka rodzeństwa Kuki, Gabi i Filip odnajdują czerwone krzesło, które spełnia życzenia. Trzeba jednak bardzo uważać, gdy się je wypowiada i szybko się o tym przekonują. Kuki i jego rodzeństwo przy pomocy czerwonego krzesła muszą uratować zaczarowanych rodziców, których zmienili niebezpiecznym zaklęciem. Ich tropem podąża na stalowych nogach groźny Max, który chce zdobyć czerwone krzesło.
    Mamy nadzieję, że fragmenty książki zachęciły uczniów do tego, by w czasie wolnym wraz z rodzicami sięgnąć po kolejne pozycje z tej serii i miło spędzić czas wolny.

GALERIA:

Tekst: p. Ewa Mioduszewska-Samojlik