„Mądra szkoła czyta dzieciom” IV

10-06-2016
    Dnia 1 czerwca 2016 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie w ramach kampanii promującej czytelnictwo wśród najmłodszych "Mądra szkoła czyta dzieciom". Zaproszeni przez Panią Ewę Mioduszewską – Samojlik goście -  p. Angelika Głowacka, uczestniczka warsztatów teatralnych przy Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku i p. Jędrzej Bania, wokalista zespołu ByTheWay z Białegostoku, przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Następnie sięgnęli do znanych i lubianych przez dzieci książek z kolekcji „Lubię bajki”: „Potwór Dyzio i kraina zabawy”, „Koty czyli historie z pewnego podwórka” oraz inne, starsze, ale wciąż aktualne: „Tomcio Paluszek”, „Brzydkie kaczątko” i „Mała syrenka”. Goście przygotowali i przeprowadzili quiz z nagrodami na temat zasad bezpiecznego zachowania na wakacjach. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem piosenki kabaretu „OTTO” pt. „Wakacje”. Wszyscy poczuli już wakacyjną atmosferę.
Tekst: p. Ewa Mioduszewska - Samojlik