,,Autochodzik” czyli jestem bezpieczny na drodze

30-09-2016

Dnia 28 września 2016 r.  dzieci  z grupy O a integracyjnej,  grupy O b oraz z oddziału przedszkolnego spotkały się z przedstawicielami Straży Miejskiej w Białymstoku. Uczestniczyły w zajęciach pt.: „Autochodzik, czyli jestem bezpieczny na drodze”. Dotyczyły one zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, umiejętności rozpoznawania znaków drogowych, świateł, poruszania się po drodze w charakterze pieszego, jak i użytkownika roweru. Miały również na celu rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji ruchowej najmłodszych poprzez praktyczne wyćwiczenie zachowań przy wykorzystaniu zestawu edukacyjnego o nazwie Autochodzik.

Dzieci chętnie brały udział w zajęciach. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w działaniach profilaktycznych z wykorzystaniem Autochodzika. Każdy mógł się przekonać, że ćwiczenia, które wydają się z pozoru łatwe, wymagają koncentracji uwagi, spostrzegawczości, umiejętności przewidywania i obserwacji oraz podejmowania właściwych decyzji na drodze. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

Na zakończenie każda grupa otrzymała zestaw kamizelek odblaskowych, aby bezpiecznie poruszać się po ulicy w czasie spacerów i wycieczek.

Spotkanie zorganizowała pedagog pani  Anna Gryc.

Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia i kamizelki, które zapewnią nam bezpieczeństwo na drodze.

GALERIA:

Wych. grupy O a integracyjnej:

p. Elżbieta Baczewska
p. Bożena Puchalska