Wieczór andrzejkowy w klasie II e

02-12-2016
     Dnia 24 listopada 2016r. klasa II e zorganizowała wieczór andrzejkowy. Uczniowie dowiedzieli się, jak dawniej w różnych regionach Polski wróżono w wigilię Św. Andrzeja.
    Następnie dzieci rozpoznawały dany rodzaj wróżby przedstawionej na ilustracji. Dużo emocji dostarczyło wspólne wróżenie. Było ustawianie butów z lewej nogi, losowanie serduszek z nazwami zawodów, liczenie "tajemniczych kamieni", rzucanie kostką w kole z różnymi przepowiedniami, losowanie imienia dziewczynki lub chłopca, a także wróżba z kolorów. Duże zainteresowanie wzbudziło lanie wosku. Dzieci mogły pobudzić swoją wyobraźnię podczas interpretacji kształtu zastygłej masy woskowej, a dodatkowych emocji dostarczyła forma teatrzyku cieni. Nie zabrakło wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki. W przerwach między wróżbami i zabawą dzieci mogły częstować się pysznościami przygotowanymi przez rodziców.
     Wieczór był przede wszystkim okazją do wspólnej wesołej zabawy oraz integracji zespołu klasowego. Odbył się przy czynnym udziale rodziców.
    GALERIA:
Tekst: p. Marzanna Piotrowska