Andrzejki w przedszkolu

02-12-2016

„ Zbierzmy się wszyscy gromadnie, gdy już wieczór zapadnie. Chętni do zabawy w andrzejkową noc, bo dziś wróżb i magii moc.”

29 listopada w wigilię św. Andrzeja dowiedzieliśmy się od naszej pani o tradycjach i zwyczajach andrzejkowych. Złożyliśmy dary dla św. Andrzeja wrzucając grosik do „studni” i wypowiadając zaklęcie. Mieliśmy okazję wspólnie pobawić się i powróżyć sobie. Dzięki kolorowym karteczkom ukrytym w magicznej szkatułce dowiedzieliśmy się, co nas czeka w przyszłości – ciekawe, czy się spełni! Poza tym mogliśmy poznać imiona naszych sympatii, które były ukryte w zaczarowanych sercach. Wiemy również, kto z nas pierwszy będzie miał męża/żonę – gratulacje Karolina! Natomiast symbole wybranych przez nas zwierząt powiedziały nam wiele o nas samych. Na koniec, mając nadzieję, że nasze wróżby spełnią się, wrzuciliśmy zgniecione kartki  do „dziury spełnionych marzeń”. Po wspólnych zabawach skosztowaliśmy smakowitości – „andrzejkowych rogalików” przygotowanych przez naszą panią. Dzień minął nam wspaniale!

GALERIA:

Tekst: p. Beata Kulesza