"Czytanie jest trendy"

22-04-2015

12 marca w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się spotkanie z panią redaktor z Radia Białystok, Dorotą Sokołowską. Uczestniczyli w nim uczniowie kl. 6a. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy p. Ewy Mioduszewskiej we współpracy z nauczycielami naszej biblioteki. Temat spotkania: "Czytanie jest trendy" to zagadnienie, które jest istotą pracy p. redaktor Sokołowskiej. Na co dzień bowiem zajmuje się ona tym tematem prowadząc w Radiu Białystok audycje promujące czytelnictwo i zachęcające do czytania.

Na spotkaniu p. Dorota rozmawiała z uczniami na temat ich zainteresowań czytelniczych. Jednocześnie opowiadała o swoich, sięgając pamięcią do lat z dzieciństwa i wspominając książki, które kształtowały przez lata jej osobowość. Uczestnicy spotkania mieli okazję usłyszeć fragmenty "Mikołajka", które swym aksamitnym, "radiowym" głosem, w bardzo profesjonalny sposób odczytała pani redaktor.

Ponadto niektóre wypowiedzi uczniów oraz rozmowa z panią Dyrektor, Teresą Duniewską, która również uczestniczyła w spotkaniu, zostały przez naszego gościa nagrane i odtworzone w audycji wyemitowanej następnego dnia o godz. 12.00 w Radiu Białystok.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, a sądząc po twarzach uczniów, którzy słuchali naszego gościa niemal jak zahipnotyzowani, wywarło ono na wszystkich ogromne wrażenie.

Tekst: Iwona Tomalak