Jasełka w klasach 0-III w roku 2016

30-12-2016

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają zarówno dorośli, jak i dzieci.  To moment pełen spokoju, refleksji i ciepła rodzinnego domu.

W ten magiczny czas przenieśliśmy się wcześniej tj. 22 grudnia podczas szkolnych Jasełek.
W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pani Dyrektor Teresa Halina Duniewska,
Pani Wicedyrektor Ewa Jarzębińska, nauczyciele, uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-III
oraz zaproszeni rodzice młodych artystów.
     Jasełka w wykonaniu dzieci z klasy II ,,i” wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. To właśnie do nich i małego Jezuska przybyli aniołowie, pasterze i inni, aby oddać pokłon Księciu Pokoju.
    Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności, a radosny śpiew kolęd uświadomił wszystkim, o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
    Kiedy artystyczna część dobiegła końca głos zabrała Pani Dyrektor, która pogratulowała występu młodym aktorom i złożyła wszystkim serdeczne, świąteczne życzenia.
    GALERIA:

Tekst: p. Ewa Frankowska