Tłusty Czwartek w 3 – latkach

24-02-2017

„Był sobie pączek, co nie miał rączek i okrąglutki był jak miesiączek, miał lukrowaną, złocistą skórkę i w środku dziurkę na konfiturę….”

Takim to wierszykiem rozpoczęliśmy obchody „tłustego czwartku” w naszym przedszkolu.
Na początku pani Beatka opowiedziała nam o historii, tradycji i  zwyczajach tłustoczwartkowych. Dowiedzieliśmy się, że ten dzień rozpoczyna ostatni tydzień karnawału – czyli czas zabaw, tańców, maskarad i ogólnej wesołości. Dlatego postanowiliśmy bawić się wspólnie przy ulubionych dźwiękach muzyki. Robiliśmy „kolorowe chrusty” i „papierowe pączki”, które wykorzystaliśmy później do zabaw muzyczno-ruchowych. Były m.in. tańce w parach na gazecie, zawody „w jedzeniu” papierowych pączków czy wyścigi rzędów. Po zabawach w grupie odbyła się „dyskoteka”, podczas której każdy z nas mógł tańczyć sam lub z koleżanką/kolegą z grupy. Oczywiście na koniec była degustacja pączków, które zajadaliśmy ze smakiem. Taki zwyczaj bardzo nam się spodobał i zostaliśmy jego gorącymi zwolennikami.

Galeria:

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza