Wspólne czytanie przedszkolaków IV 2017

28-04-2017
     „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
   W kwietniu bieżącego roku w ramach propagowania czytelnictwa, zgodnie z priorytetem Prezydenta Miasta Białegostoku, został zapoczątkowany „Cykl czytelniczy” zorganizowany przez  nauczycielki  z oddziału przedszkolnego- panią Edytę Karwowską i panią Beatę Kulesza.
    Zajęcia polegają na czytaniu przez wybrane dzieci z grupy 6-latków, krótszych bądź dłuższych opowiadań młodszym kolegom i koleżankom. Wielu starszaków chętnie przygotowuje teksty, aby je później zaprezentować na forum szerszej społeczności. Dzieci czytają z dużym zaangażowaniem, rozbudzając i kreując przy tym wyobraźnię, rozbudowują słownik czynny i bierny oraz kształtują technikę czytania. Natomiast dzieci 3-letnie dzięki tym spotkaniom, wzbogacają swoją wiedzę na temat otaczającego świata, poszerzają zasób słownictwa, a także uczą się słuchania tekstów literackich w skupieniu.
    Spotkania czytelnicze organizowane będą cyklicznie do końca roku szkolnego, mniej więcej 6-8 razy w miesiącu.

Tekst: Edyta Karwowska i  Beata Kulesza