KLASA IIIB Z WIZYTĄ U MISTRZA

10-04-2017

6 kwietnia 2017 r. klasa III b udała się z wizytą do pracowni artysty malarza Grzegorza Radziewicza. Podczas spotkania poznaliśmy twórczość plastyczną podlaskiego mistrza, a także grafikę – jeden z działów sztuki obok malarstwa i rzeźby. Wielką atrakcją było wspólne działanie z artystą. Pod czujnym okiem mistrza dzieci w dużym skupieniu, z wielkim zaangażowaniem, by w końcu poczuć radość wykonały swoje obrazki. Widać to na zdjęciach, które wykonała pani Grażyna Żywicka. Ta wycieczka, to również wielki sukces nauczyciela. Okazało się, że wizyta u mistrza stała się inspiracją  twórczości literackiej oraz plastycznej uczniów.

p. Barbara Jaworska

GALERIA:

„Z  WIZYTĄ U MISTRZA”

06.04.2017 r. byliśmy  na wycieczce u sławnego malarza, grafika Grzegorza Radziwicza.

Mistrz opowiadał nam o różnych technikach malarskich. Głównie poszliśmy tam, by zrobić rysunek dla rodziców, ale tak naprawdę to była super zabawa. Nigdy nie byłam na takiej wycieczce. Gdy wróciłam do domu, od razu wzięłam płótno i zaczęłam malować obraz. Zrobiłam tak jak mówił malarz:

- „Najpierw maluję obraz na kartce, a potem go przemalowuję .”

Tak zrobiłam i powstała ciekawa praca.

To była naprawdę wspaniała wycieczka. Już czekam na kolejną.

Luiza Kiczkajło  III B