Święto Rodziny V 2017

02-06-2017

30 maja 2017 r. klasa III b uroczyście obchodziła Święto Rodziny, na które zostali zaproszeni rodzice, babcie i dziadkowie, ciocie, wujkowie oraz starsze  i młodsze rodzeństwo.  Frekwencja dopisała, ponieważ przybyło ponad 60 osób.

Uczniowie przedstawili pantomimę „Zakochany Pierrot”. Libretto napisała i zaprezentowała Barbara Jaworska, W spektaklu  wykorzystano instrumentalną muzykę duetu Marek i Wacek np. „Dla Zuzi”, „Rytm czasu”, Allegretto Ludwiga van Beethovena, Marsz ołowianych żołnierzyków Piotra  Czajkowskiego z opery „Dziadek do orzechów”, tryumfalny Marsz Radetzkiego Johanna Straussa  oraz piosenkę „Zakochany Pierrot”. Piękną dekorację wykonali sami uczniowie na lekcjach plastyki. Były to portrety pajaców. Młodzi aktorzy oczarowali widzów swoją grą.  Następnie dzieci obdarowały bliskich grafiką  wykonaną wspólnie  z mistrzem Grzegorzem Radziewiczem w jego pracowni oraz  kwiatkami zrobionymi pod kierunkiem pani Grażyny Żywickiej. Oczywiście był słodki poczęstunek przygotowany przez babcie i mamy.  Pięknie zastawiony, ogromny stół w sali konferencyjnej, przy którym usiedli goście, dopełnił szyku i powagi uroczystości. Dzięki panu Markowi Sienkiewiczowi  możemy przeżyć to jeszcze raz.

GALERIA:

Tekst: p. Barbara Jaworska