Akcja „Sprzątanie Świata 2017”

16-09-2017

Hasło tegorocznej Akcji Sprzątania Świata brzmi ,,Nie ma śmieci – są surowce”. Głównym zaś celem jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału.
Uczniowie klas V naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji na rzecz ochrony środowiska.
15 września 2016 r. podobnie jak blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów świata  ruszyliśmy na wspólne usuwanie śmieci. Jak co roku, porządkowaliśmy pobliski Las Turczyński. Pogoda sprzyjała, a ruch na świeżym powietrzu korzystnie wpływał na skuteczność naszych działań! Oprócz śmieci tego roku była też szansa na zebranie sporej ilości grzybów.
     Rozwijanie świadomości ekologicznej poprzez segregację odpadów to obowiązek każdego z nas! Ciągle się uczymy jak umiejętnie dbać i korzystać z zasobów przyrody. Dbając o środowisko dbamy przecież o nasze zdrowie!

Agnieszka Morzy