Dni warzyw i owoców w 4 latkach

10-10-2017

W dniach 2, 3 i 6 października w grupie 4 latków odbyły się zajęcia promujące zdrowe odżywianie w ramach realizacji zagadnień z programu profilaktyczno – wychowawczego „Strażnicy Uśmiechu”.

Dzieci poznały zasady prawidłowego odżywiania się na podstawie pogadanek tematycznych, opowiadań czytanych przez panią Beatkę, zagadek i rebusów, quizów, wielu zabaw dydaktycznych,
w których to dzieliły produkty na zdrowe i niezdrowe, rozpoznawały owoce i warzywa po dotyku
i smaku, a także poprzez degustację wielu owoców i warzyw nawet tych, których dotąd nie jadły. Przedszkolaki wykonały również w tych dniach ciekawe prace plastyczne przy użyciu farb, bibuły
i kredek, z których stworzona została wystawa prac wewnątrz sali. Dzieci nauczyły się też pierwszej piosenki o tematyce zdrowotnej, pt: „Owocowe przysmaki”. Na koniec tygodnia przedszkolaki ustaliły wspólnie z nauczycielem, że chętnie będą uczestniczyły w comiesięcznych „dniach warzyw i owoców” zaproponowanych przez panią Beatkę do końca roku szkolnego.

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza