Wycieczka 4 latków do gabinetu stomatologicznego

10-10-2017

Dnia 5 października grupa 4 latków wybrała się z wizytą do „Gabinetu Uśmiechu” przy ulicy Transportowej 12.

Celem tej wyprawy było przede wszystkim przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych, zgodnie z założeniami programu profilaktyczno- wychowawczego „Strażnicy Uśmiechu”. Pani doktor oraz jej asystentka przyjęły przedszkolaków bardzo serdecznie. Zapoznały gości z wyposażeniem całego gabinetu i pokazały dzieciom działanie sprzętu medycznego do badania i leczenia zębów. Chętne dzieci mogły również na specjalnym modelu szczęki spróbować „wyszczotkować” zęby pod okiem i zgodnie ze wskazówkami pani asystentki. Przedszkolaki sprawdziły też, jak działa podnoszony fotel dentystyczny. Pani stomatolog przeprowadziła krótką pogadankę na temat mycia zębów, a także wytłumaczyła potrzebę systematycznego kontrolowania stanu uzębienia w gabinecie stomatologicznym. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały piękne kolorowanki.

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza