„Bądź bezpieczny” – wizyta pani policjant w grupie 4-latków

26-10-2017

Dnia 19 października grupę 4-latków odwiedziła pani policjant z Komendy Miejskiej Policji
w Białymstoku.

Pani policjant przeprowadziła prelekcję na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, którego celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się
z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię, starały się zapamiętać ważne numery alarmowe tj. 112 i 997, a także usłyszały jak zachować się podczas spotkania obcej osoby dorosłej czy w czasie kontaktu z nieznajomym psem. 4 latki w rozmowie z funkcjonariuszem policji udowodniły, że posiadają już takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z panią policjant. Pokazały również, że są odpowiedzialne i wiedzą jak należy zachować się na drodze i w najbliższym otoczeniu. Na zakończenie spotkania pani policjant opowiedziała przedszkolakom parę słów o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy i zaprezentowała elementy umundurowania wykorzystywane w służbie policyjnej. Obdarowała także dzieci upominkami w postaci odblasków.
     Dzięki takim spotkaniom dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą
zwrócić się o pomoc.

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza