UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY!

09-11-2017
"Dzieci przytul mocno i niech radośnie rosną nam,
dzieciom daj z bajki kwiat i wspaniały świat.
Duże różowe słońce prosto do małych rąk,
zieleń na wielkiej łące i wspaniały ciepły dom."

27 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Przez dwa miesiące pierwszoklasiści pod kierunkiem pań: Elżbiety Baczewskiej, Bożeny Puchalskiej, Katarzyny Kłopotowskiej, Anny Piłaszewicz, Joanny Lipskiej - Hościło, Iwony Sadowskiej i uczniowie klasy III b integracyjnej, pod kierunkiem pań: Katarzyny Sidorczuk, Izabeli Gimer przygotowywali się do tego bardzo ważnego wydarzenia w ich życiu szkolnym. Z wielkim zaangażowaniem uczyli się wierszyków, piosenek, hymnu szkoły, hymnu państwowego. Swoje umiejętności, z uśmiechem na ustach, zaprezentowali dyrekcji szkoły, zaproszonym gościom
oraz rodzicom. Ich występ został nagrodzony wielkimi brawami.

Po części artystycznej rozpoczął się   najważniejszy punkt uroczystości - ślubowanie. Pani dyrektor odczytała słowa roty ślubowania, a uczniowie z przejęciem odpowiadali – „ślubujemy”. Wybrane dzieci wpisały swoje nazwiska do szkolnej kroniki i nastąpiło pasowanie na uczniów naszej szkoły. Uczniowie otrzymali od pani wicedyrektor Ewy Jarzębińskiej pamiątkowe dyplomy i legitymacje.

Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek do sal, a potem na wspaniały bal z Kopciuszkiem i myszką Miki.

Ten niezwykły dzień na pewno zostanie na długo w pamięci nas wszystkich.

Tekst: Anna Piłaszewicz, Katarzyna Kłopotowska