Marchewkowy Bal

16-11-2017
     Dn. 19 września 2017r. w naszej świetlicy odbył się Marchewkowy Bal. Celem zabawy było promowanie jedzenia owoców i warzyw, w tym bohaterki imprezy- marchewki, jako źródła wielu witamin. Należało w tym dniu ubrać się na pomarańczowo!
     Nauczycielki przygotowały wiele konkursów i zabaw związanych z tym warzywem. Na wstępie opowiedziały skąd przywędrowała do nas marchewka… Nie każdy wiedział, że z Chin!
Jej poprzedniczki miały kolor: czerwony, fioletowy lub różowy, omszone liście i nieciekawy smak. Obecnie znana nam odmiana marchewki powstała w Holandii, a stamtąd przywędrowała do Polski.
Konkursy:
1. Kolorowanie marchewki
2 . Marchewkowe pole- zbieranie papierowych marchewek
3. Marchewka w kole
4. Zwijanie marchewki na nitkę
5. Rzut  w marchewkę
6. Wyścig  w dwóch drużynach- przejście po marchewkach

Dzieci chętnie tańczyły przy muzyce. Hitem był oczywiście przebój „Marchewkowe pole”.
Na koniec zabawy zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z marchewkami, a wszystkie dzieci zostały poczęstowane przez Panie pysznym marchewkowym sokiem.

Magdalena Musiał