Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w klasach 0-III

17-11-2017
     10 listopada 2017 r., w przeddzień wielkiego święta, uczniowie klas 0 - 3 zebrali się na uroczystych apelach, aby uczcić dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno- muzyczny przygotowały dzieci
z klasy III c integracyjnej. Recytowały wiersze i opowiadały bolesną historię naszego kraju na przestrzeni dziejów. Przy dźwiękach muzyki Fryderyka Chopina przedstawiły w formie pantomimy rozbiór naszej ojczyzny przez trzech zaborców: Rosję, Austrię i Prusy. Polska, mimo że zniknęła z mapy Europy- przetrwała w sercach naszych rodaków. To dało siłę, by przez 123 lata walczyć o niepodległość. Na koniec prowadzący zaprosili wszystkich uczniów do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Dzieci pięknie odśpiewały: „Rotę”, „Warszawiankę”, „Piechotę”, „Wojenko, wojenko” oraz „Przybyli ułani pod okienko”.
     Dziękujemy wszystkim wychowawcom za staranne przygotowanie uczniów i włączenie się w patriotyczne śpiewanie, które dostarczyło słuchającym wielu wzruszeń.

tekst: Agnieszka Garstka

Jolanta Żukowska