Miejskie obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

12-11-2017

10 listopada 2017 r. Pani Dyrektor Teresa Halina Duniewska wraz z reprezentacją Samorządu Uczniowskiego uczestniczyła w miejskich obchodach 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego (1867-1935), pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Białegostoku. Gospodarzem uroczystości był Zespół Szkół Technicznych im. Gen. Władysława Andersa w Białymstoku.

Uroczystość honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Białegostoku – Pan Tadeusz Truskolaski. Wśród współorganizatorów znaleźli się: Departament Edukacji Urzędu Miejskiego
w Białymstoku, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Muzeum Wojska w Białymstoku, Związek Sybiraków Oddział w Białymstoku, Fundacja Inicjatyw Historycznych Korona.

W czasie uroczystości odbył się koncert chórów: Szkoły Podstawowej Nr 47 w Białymstoku, Szkoły Podstawowej Nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku, III Liceum Ogólnokształcącego
w Białymstoku, montaż słowny przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół Technicznych pt. „Droga do Niepodległej”, musztra wojskowa w wykonaniu przedstawicieli Fundacji Inicjatyw Historycznych Korona pt. „Wojskowe drogi do niepodległości”, dostarczając widzom wielu wzruszeń.