Dzień zdrowego odżywiania w 4 latkach

19-11-2017
     Dnia 16 listopada w grupie 4 latków odbyły się cykliczne, comiesięczne zajęcia  „Dni warzyw
i owoców”, promujące zdrowe odżywianie, w ramach realizacji zagadnień z programu profilaktyczno-wychowawczego „Strażnicy Uśmiechu”.
     Dzieci podczas tych zajęć dowiedziały się, co należy jeść i pić aby być zdrowym – jakie pokarmy
są dla rozwoju człowieka wartościowe, a jakie mu szkodzą? Przedszkolaki, wspólnie z panią Beatką stworzyły z kolorowych ilustracji z gazet piramidę żywienia, która po zakończonych zajęciach wyeksponowana została wewnątrz sali. Dzieci uczestniczyły także w wielu zabawach tematycznych oraz śpiewały poznane dotąd piosenki o tematyce zdrowotnej. Pod koniec zajęć przedszkolaki kolorowały ilustracje przedstawiające zdrowe produkty   i oczywiście, zgodnie z comiesięcznym zwyczajem, kosztowały owoce przygotowane tego dnia przez panią Beatkę i panią Dorotkę.

Tekst i zdjęcia: Beata Kulesza