ANDRZEJKOWY WIECZÓR W KLASIE IIa

30-11-2017
     27 listopada 2017r. w klasie IIa odbyły się andrzejki. Były one nadzwyczajne nie tylko z powodu wróżb, które królowały tego wieczoru, ale najbardziej niezwykłe było to, że wieczór wróżb przygotowały starsze koleżanki. Ania Chrabołowska, Wiktoria Dudel, Eliza Klim, Gabrysia Kundzicz i Magda Sarosiek z klasy
Vd przebrały się za postacie z bajek lubianych przez dzieci. Uczniowie z klasy IIa jeszcze nigdy nie mieli okazji bawić się razem ze starszymi uczniami. Dziewczęta przygotowały mnóstwo atrakcji. Drugoklasiści mogli najpierw się wykazać sprytem i szybkością w zabawie z krzesłami pt. „Kto pierwszy zajmie krzesło”. Smakowita zabawa „Zgadnij jaki to owoc” przyciągnęła wielu chętnych – trzeba było mając zawiązane oczy zgadnąć nazwę próbowanego owocu podawanego z rąk miłej żyrafy. Uczniowie dowiadywali się jaka ich czeka przyszłość wybierając ukryte pod kubkami przedmioty, wyciągając kartki z nazwą zawodu, który będą kiedyś wykonywać lub ustawiając buty, by dowiedzieć się, która dziewczynka wyjdzie pierwsza za mąż, a który chłopak pierwszy się ożeni. Wiele radości sprawiły dzieciom zawody w łowieniu ustami pływającego w wodzie jabłka, taniec na gazetach w rytm szybkiej muzyki, tańczenie w parach z balonikiem, szukanie sposobu na szybkie rozbicie nadmuchanego balonu, czy konkurs na nadmuchanie największego balonu w jak najkrótszym czasie. Wszyscy chętnie wzięli udział w wspólnej dyskotece, a później w poczęstunku, aby zregenerować siły.
     Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy głośnymi oklaskami nagrodzili starsze koleżanki dziękując
im za niezwykle udaną imprezę.

Wychowawczynie:

Nela Bielawska