„Jestem bezpieczny każdego dnia”- spotkanie grup Ob i Oa z przedstawicielką Straży Miejskiej

25-11-2017

Dnia 23 listopada 2017 r.  dzieci  z grupy Ob i Oa spotkały się z przedstawicielką Straży Miejskiej
w Białymstoku. Uczestniczyły w zajęciach pt.: „Jestem bezpieczny każdego dnia”. Tematem zajęć było zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa w życiu codziennym
oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa w celu uniknięcia zagrożenia, a także przypomnienie numerów alarmowych do służb ratunkowych. Dzieci miały możliwość uświadomić sobie na jakie zagrożenia ze strony osób nieznajomych mogą być narażone. Ponadto wychowankowie przypomnieli zasady prawidłowego zachowania podczas spotkania z nieznajomym - jak uniknąć kłopotów i groźnych sytuacji.

Każdy mógł się przekonać, że ćwiczenia, które wydają się z pozoru łatwe, wymagają koncentracji uwagi, spostrzegawczości, umiejętności przewidywania i obserwacji oraz podejmowania właściwych decyzji w życiu codziennym. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

Tekst: Katarzyna Zakrzewska