Mikołajki w Papugarni

03-01-2018
     Klasy IV h i IV f spędziły mikołajki w Papugarni. To nowe, niezwykłe miejsce na mapie Białegostoku.
     Towarzyskie, kolorowe ptaki są w stałym, bezpośrednim kontakcie ze swoimi gośćmi. W Papugarni można zobaczyć 66 ptaków, 21 różnych gatunków: Ara Macao  z Ameryki Południowej, Kakadu
z Australii czy Barwinki i Konury Słoneczne. Największą atrakcją białostockiej Papugarni jest bezpośredni kontakt z ptakami. Papugi przylatują, siadają na rękę czy głowę… Są  bardzo delikatne, dlatego ważną kwestią jest higiena. Goście chodzą w ochraniaczach, a przed wejściem obowiązkowo dezynfekują ręce.
     Dzieci były zachwycone tak bliskim kontaktem z papugami, który sprawił im ogromną radość. Teraz pozostały nam filmiki, zdjęcia i wspaniałe wspomnienia….

Joanna Skarzyńska, Aneta Niemotko