Świetlica jest EKO …

10-11-2017
     We współpracy z białostockim Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZUOK)
i programem „Nasz Białystok jest Eko”
dn. 07.11.2017r. w naszej świetlicy odbyły się warsztaty twórczego recyklingu. Miały one na celu budowanie świadomości o potrzebie ponownego wykorzystywania materiałów w twórczy i ciekawy sposób. Warsztaty połączone były z krótką prelekcją na temat dbania o środowisko naturalne oraz koniecznością segregowania odpadów.
     W czasie spotkania wychowankowie świetlicy mieli okazjęzaprojektować   i wykonać własną torbę ekologiczną. Dzięki specjalnym kredkom i mazakom dzieci stworzyły piękne obrazki na torbach, które potem mogły zabrać do domu i używać przez długi czas np. zabierając na zakupy. Każda eko- torba była niepowtarzalna i wyjątkowa.

Poza tym nasza świetlica zorganizowała międzyszkolny konkurs ekologiczno – plastyczny
pt. „Coś ciekawego – prawie z niczego”.
 Głównym celem konkursu było zachęcenie uczestników
do kreatywnego wykorzystania surowców wtórnych i uświadomienie potrzeby segregacji odpadów. Wpłynęło bardzo dużo prac, spośród których przyznaliśmy 14 nagród i 6 wyróżnień. Każda praca była pomysłowa i ciekawa. Serdecznie gratulujemy!

Magdalena Musiał
                                                                                         Anna Pleskowicz