ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ,,112 RATUJE ŻYCIE"

14-02-2018

Dnia 08.02.2018r uczniowie klas III i, III j wraz z wychowawczyniami udali się do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku na uroczyste rozstrzygnięcie V edycji Wojewódzkiego Konkursu ,,112 RATUJE ŻYCIE". Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 wśród uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego oraz propagowanie ich właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się nasi uczniowie: Maciej Dąbrowski z klasy III j, który zajął III miejsce w kategorii ,, plakat", oraz Michał Karpowicz z klasy III i, który w tej samej kategorii otrzymał wyróżnienie. Chłopcy oficjalnie otrzymali dyplomy i gratulacje z rąk Wojewody Podlaskiego Pana Bohdana Paszkowskiego. Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymali również wychowawcy klas oraz dyrektorzy poszczególnych szkół.
     Wszyscy zaproszeni goście z dużą uwagą i zainteresowaniem obejrzeli prezentację dotyczącą pracy dyspozytora numeru alarmowego, nagrodzone inscenizacje przygotowane przez starszych kolegów
oraz wystawę prac konkursowych.
     Dodatkowo uczniowie mieli okazję odwiedzić i zobaczyć przygotowane przez organizatorów stoiska służb Ratownictwa Medycznego, Państwowej Straży Pożarnej, Policji
oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego , gdzie zorganizowane zostały dla nich konkursy
z nagrodami.
     Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Maciejowi i Michałowi oraz ich rodzicom, którzy również włożyli ogromny wkład w przygotowanie chłopców.

Wychowawczynie
p. Iwona Górska