„Bezpieczeństwo w sieci”

18-02-2018
     Dnia 14 lutego  2018 roku  uczniowie klasy IIIf i III h uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji: st. sierż. Annę Krasowską  i asp. sztab. Grzegorza Borowskiego na temat „ Bezpieczeństwa w  sieci”.
     Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanych z korzystaniem z internetu, prezentowali filmy ilustrujące niebezpieczne sytuacje, które mogą nas spotkać, jeśli zapomnimy o bezpiecznym zachowaniu w sieci.
     Teraz już wszyscy zapamiętają, że nigdy nie należy podawać swoich danych osobowych podczas korzystania z internetu. Zawsze należy się wylogować, gdy odchodzimy od komputera.
Nie powinniśmy umieszczać w internecie zdjęć, które  ośmieszają nas lub naszych znajomych .
     Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe, by dbać o bezpieczeństwo także w drodze  do szkoły.  Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.
     Serdecznie dziękujemy naszym gościom!

Tekst: Agata Sosnowska