Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego w Białymstoku

18-02-2018
     15 lutego lekcja przyrody odbyła się na terenie Muzeum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku ,po którym oprowadził nas pracownik naukowy Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.
    Obejrzeliśmy okazy różnorodnych gatunków zwierząt, występujących w Polsce północno- wschodniej. Dowiedzieliśmy się wiele o środowiskach ich życia, rodzaju zdobywanego pokarmu, rytuałach godowych.
     Obserwowaliśmy też przyrodę rejonów polarnych. Wiele emocji wzbudziły w nas szczątki, odlewy
i odciski organizmów wymarłych, odnajdywane w skałach budujących skorupę ziemską
oraz imponujących rozmiarów minerały oraz hodowle terraryjne ( różne gatunki gadów i stawonogów).

Wychowawczynie:
                                                           Anna Jagielska-Ciurla i Emilia Stankiewicz